Огляд опікової наліпки Kikgel Burntec

Kikgel Burntec – серія опікових наліпок на основі гідрогеля від польської компанії Kikgel, що застосовується для надання першої допомоги при опіках.

Можливо ви не чули про компанію Kikgel раніше, але насправді вони далеко не новачки у питанні виробництва гідрогелевих наліпок. Цю польську компанію було засновано ще 1991 року, тож цьогоріч їй виповнюється як раз 30 років. Це, погодьтеся, не малий термін. Окрім серії продуктів Burntec, компанія Kikgel знана завдяки ще двом своїм продуктовим лінійкам: HydroAid – гідрогелевим наліпкам, що застосовуються в естетичній та пластичній хірургії, та NeoHeal – наліпкам з гідрогелем, які застосовуються для лікування неглибоких опіків, виразок, пролежнів та інших видів ушкоджень шкіри, яким вологе середовище прискорює загоювання.

Kikgel Burntec – це спеціалізована серія на основі гідрогелю для першої допомоги при опіках першого, другого та третього ступенів, продукти якої мають наступні особливості.

 • Зносостійка основа забезпечує рівномірне розподілення гідрогелю по поверхні ураження.
 • Основа з вибірковою проникністю, аби піт та волога проникали назовні, а бруд та збудники інфекцій не проникали всередину.
 • Наліпка охолоджує уражену ділянку шкіри та полегшує больові відчуття строком до 24 годин.
 • Гідрогель поглинає бактерії та виділення з рани, прискорюючи загоєння.
 • Не прилипає до рани, тож зміна наліпок проходить без болю.
 • Прискорює формування епідермісу та не викликає алергічних реакцій.

Наразі компанія Kikgel використовує один і той самий дієвий склад гідрогелю, та випускає цілу низку наліпок різного розміру. Ці розміри відрізняються за номерами наліпок, і оптимізовані під використання на неглибоких опіках невеликої площі, застосуванні на кінцівках, великих площах тулубу та стегон, а також у вигляді спеціальних масок для обличчя. Загальна таблиця усіх доступних розмірів виглядає наступним чином.

Номер наліпкиРозміри (см., ширина\довжина)
15 х 5
26 х 12
310 х 10
412 х 12
512 х 24
620 х 20
722 х 28
810 х 40
920 х 40
1040 х 60
11 (маска для обличчя)25 х 25
12 (маска для обличчя)30 х 40
13 (маска для обличчя)40 х 60

Далі в огляді представлена військова версія опікової наліпки Kikgel Burntec третього розміру (10 х 10 сантиметрів), виготовлена на замовлення американської компанії North American Rescue (NAR). Від цивільної ця версія відрізняється кольором пакування та наліпок ззовні (хакі замість блискучої металізованої фольги).

Конструктивні особливості Kikgel Burntec

Kikgel Burntec: пакування спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду на пакуванні розмірами 15,5 х 16 сантиметрів (ширина\висота) знаходиться наліпка, яка демонструє застосування вмісту. Разом з зображенням тут також розміщені штрихкоди товару, зазначається його розмір, дати виробництва та завершення терміну придатності, логотип та контакти дистрибутора North American Rescue (NAR).

Також тут варто звернути увагу на ілюстрацію поряд з буквами TBSA, яка зазначає що дана наліпка закриває близько 1% шкірного покриву у дорослого, і 2% у дитини. Ця інформація наведена конкретно для наліпки всередині пакування, тож для інших розмірів ці значення відрізнятимуться. Проте ця особливість дозволяє вам швидко встановити приблизну площу опіку за кількістю застосованих наліпок. Доволі швидка і корисна альтернатива правилу долоні.

Kikgel Burntec: пакування ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду пакування також розміщена наліпка з назвою виробу, загальним описом, ілюстрованою інструкцією з застосування, лого виробника та позначками стандартів відповідності та особливостей застосування. Найцікавішою для нас тут буде певно позначка STERILE, яка свідчить про повну стерильність наліпки. Тож допоки пакування не пошкоджене, можете використовувати вміст без жодних побоювань.

Kikgel Burntec: внутрішнє пакування - secretsquirrel.com.ua

Всередині на вас буде чекати внутрішнє пакування з прозорого поліетилену, та прозорий жорсткий лоток розмірами біля 11 х 12 сантиметрів (ширина\висота). Необхідний він для захисту гідрогелевої частини наліпки від пошкоджень та деформації під час зберігання та транспортування. Для доступу до гідрогеля вам доведеться відірвати внутрішнє пакування та розправити два відвороти з білого перфорованого нетканого матеріалу.

Kikgel Burntec: пластиковий лоток - secretsquirrel.com.ua

Після цього все що залишається – це видалити прозорий лоток, та прикрити гідрогелевою наліпкою якомога більшу площу опіку. Відвороти з нетканого матеріалу надалі допоможуть вам легше зняти Kikgel Burntec з пошкодженої поверхні. Через те, що ця частина наліпки не прилипає до поверхні пошкодження, процедура видалення чи заміни наліпки відбувається безболісно для потерпілого.

На відміну від гідрогеля, який наноситься на опік у вигляді гелів чи спрею, Kikgel Burntec краще утримується на ушкодженій поверхні. Основа з нетканого матеріалу не дає йому стікати з місця ураження, тож його концентрація на одиниці площі не знижується з часом. Водночас основа м’яка і доволі гнучка, тож дозволяє гідрогелю прилипати та утримуватися в потрібному місці, адаптуючись під контури тіла та форму поверхонь. Після наклеювання наліпку можна утримувати на місці до 24 годин, за які вона суттєво знижує больові відчуття, підтримує зволоженість середовища та прискорює відновлення епідермісу, а також суттєво знижує вірогідність утворення рубців та струпів.

Застосування Kikgel Burntec

Для успішного надання допомоги при опіках з використанням Kikgel Burntec вам потрібно виконати наступну послідовність дій:

 • Розірвати зовнішнє пакування, використовуючи наявні засічки на пакеті.
 • Відкрити внутрішнє пакування, та розправити відвороти нетканого полотна.
Kikgel Burntec: поверхня гідрогелю - secretsquirrel.com.ua
 • Беручись за відвороти вийміть наліпку з захисного лотка.
 • Гідрогелевою поверхнею прикладіть наліпку до поверхні опіку.
 • М’яко притисніть ззовні для кращого приклеювання.
Kikgel Burntec: на руці потерпілого - secretsquirrel.com.ua
 • Видаліть захисну плівку з зовнішньої поверхні тканого матеріалу.
 • За потреби накладіть пов’язку поверх наліпки.

Наклеюванням Kikgel Burntec поверх опіку ви одночасно досягаєте подвійної мети. По-перше, гідрогель знижує температуру у місці ураження, розподіляє надлишкове тепло на більшу площу та зменшує глибину теплового ушкодження. По-друге, наліпка закриває собою зруйновані тканини, що сприятливі до потрапляння інфекцій. Тож поки Kikgel Burntec залишається на місці опіку тепло виходить назовні, а різноманітний бруд, пил та збудники не потрапляють всередину.

Загалом наліпку рекомендують міняти кожні 24 години, тож перша доба забезпечує вам достатньо часу аби доправити потерпілого в опіковий центр для подальшого обстеження та лікування. Саме тому Kikgel Burntec стали додавати в індивідуальні аптечки бійців Збройних Сил Польщі та американських морських піхотинців. Вчасне накладання наліпки знімає біль, захищає подразнені та пошкоджені тканини від інфекцій, та суттєво підвищує шанси на швидке загоєння опіків до третього ступеня тяжкості. Враховуючи відносно невисоку вартість та компактні розміри – однозначно варте доповнення для вашої аптечки.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *