Опіки: визначення площі

Опіки це вид ушкодження, серйозність якого оцінюється двома ключовими характеристиками: глибиною проникнення, тобто ступенем (про які ми вже згадували у попередній публікації), а також площею ураження.

Для приблизної оцінки останньої на догоспітальному етапі можна використовувати одну з технік, що описані нижче.

Правило долоні

Опіки: визначення площі - secretsquirrel.com.ua

Наше з вами тіло має свої пропорції, згідно з якими одні органи мають той самий розмір, що й інші. Базуючись на цьому принципі було встановлено, що шкіра, яка вкриває наші долоні (без урахування пальців), складає приблизно один відсоток від загальної площі шкірного покриву організму. Таким чином, приклавши долоню над опіком (обов’язково не торкаючись ураженої ділянки, щоб не занести бруд та можливі інфекції), можна встановити приблизний відсоток ураженої області.

Цей спосіб, що отримав назву «правило долоні» ефективно працює з опіками невеликої площі (1-5%). Використовуючи його, можна швидко оцінити площу ураження, і використати цю інформацію при спілкуванні з диспетчером швидкої допомоги, чи при заповненні карти потерпілого.

Правило дев’яток

Опіки: визначення площі - secretsquirrel.com.ua

Оскільки опіки, у більшості випадків, мають нерівні краї, а визначення прощі навіть у 15-25% долонями займе достатньо багато часу, існує альтернативний спосіб для оцінки площі опіків — правило дев’яток.

Відповідно до тих самих пропорцій, площа шкірного покриву різних частин тіла складає близько 9% чи кратна цьому числу. Розподіл цих відсотків виглядає наступним чином:

  • 9% — голова і шия (по 4,5% на передню і задню проєкції).
  • 2 х 9% — руки (по 4,5% на передню і задню проєкції).
  • 18% — груди\спина (вище діафрагми) (по 9% на передню і задню проєкції)
  • 18% — живіт\поперек і сідниці (нижче діафрагми) (по 9% на передню і задню проєкції)
  • 2 х 18% — ноги (по 9% на передню і задню проєкції)

Докладніше з розподілом відсотків шкірного покриву за органами можна ознайомитися на малюнку вище. Якщо у потерпілого є опік грудей, менший за область, зображену на малюнку, його площу можна встановити за допомогою правила долоні, віднімаючи «долоні» неушкодженої площі від дев’ятки, що суттєво прискорює процес.

Інформація

Якщо ви вже просумували ці числа, то вже мали виявити, що їх сума складає 99%. Той один відсоток, що залишився, це шкіряний покрив промежини та зовнішніх статевих органів.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: