Огляд накладки NAR Polycarbonate Eye Shield

Polycarbonate Eye Shield (PES) – захисна накладка від американської компанії North American Rescue (NAR) на випадок травм та проникаючих уражень очей.

У випадку травматичних ушкоджень очей, особливо коли порушена цілісність очного яблука, ви стикаєтеся з доволі складною ситуацією. З одного боку, необхідно ізолювати ушкоджені тканини від навколишнього середовища, аби запобігти потраплянню бруду та інфекцій всередину ока. З другого – накладання пов’язки може спричинити надмірний тиск на рештки скловидного тіла, склери та інших тканин, деформувати їх та викликати подальші ушкодження.

Оскільки ціна питання – подальше відновлення зору потерпілого, то при ушкодженні очей давлячі пов’язки не накладаються. А задля ізоляції ушкодженого ока від навколишнього середовища вам може знадобитися захисна накладка North American Rescue (NAR) Polycarbonate Eye Shield, що має наступні особливості.

  • Універсальна форма, що дозволяє використання на обох очах.
  • Позначки та підказки на зовнішній поверхні.
  • Отвори для циркуляції повітря.
  • Відповідає вимогам протоколів CoTCCC з надання допомоги при проникаючих ушкодженнях очей.
  • Основний матеріал: удароміцний полікарбонат.
  • Розміри (см.): 7,62 х 6 (ширина\висота).
  • Вага: 5,6 г.

Далі в огляді представлена захисна накладка NAR Polycarbonate Eye Shield у кольорі Orange.

Конструктивні особливості NAR Polycarbonate Eye Shield

NAR Polycarbonate Eye Shield: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням для NAR Polycarbonate Eye Shield слугує звичайний прозорий пакет із застібкою. На зовнішній стороні пакету знаходиться наліпка з наступною інформацією: штрихкодом товару та артикульними номерами. Терміну придатності, як видно на фото вище, даний товар не має.

Всередині на вас чекатиме напівпрозора захисна накладка помаранчевого кольору з загальними розмірами 7,62 х 6 сантиметрів (ширина\висота). Виготовляється NAR Polycarbonate Eye Shield з полікарбонату – того самого матеріалу, з якого роблять балістичні захисні окуляри. Тож можете бути певні, що накладка не розлетиться на друзки, та не сплющиться навіть при високому тиску на її поверхню.

NAR Polycarbonate Eye Shield: позначення на зовнішній стороні - secretsquirrel.com.ua

Зовнішня поверхня NAR Polycarbonate Eye Shield вигнута, та формує склепіння діаметром 6 сантиметрів та висотою близько 0,6 см. З одного боку це склепіння має виступ з округлими краями, який зазвичай розташовується біля перенісся потерпілого. Також ззовні на накладці нанесені три застережні написи, які англійською мовою нагадують про наступне:

  • Це зовнішня сторона, яка має знаходитися зверху над оком. Тож не прикладайте її вигином всередину.
  • Пін накладкою не має бути сторонніх предметів. NAR Polycarbonate Eye Shield накладається безпосередньо на ушкоджене око без жодних пов’язок, бинтів чи серветок під нею. Так ви уникнете додаткового тиску на ушкоджені тканини.
  • Накладка фіксується ззовні ушкодженого ока пластиром, чи за допомогою бинта.

NAR Polycarbonate Eye Shield має вісім круглих отворів діаметром 6 міліметрів. Необхідні вони задля сполучення простору за накладкою із зовнішнім середовищем. Таким чином зменшується вірогідність накопичення конденсату на внутрішній поверхні накладки, та його подальшого потрапляння у пошкоджені тканини ока. Натомість піт та надмірна волога випаровуватимуться крізь отвори назовні. Але це не єдине застосування для цих отворів.

NAR Polycarbonate Eye Shield: виготовлення отвору - secretsquirrel.com.ua

У випадку коли предмет, який пошкодив око, досі стирчить із нього, вам доведеться накладати NAR Polycarbonate Eye Shield навколо цього предмету. Для цього можна вирізати матеріал накладки між кількома отворами залежно від розмірів предмета. В польових умовах з цим завданням впорається і звичайний ніж, але не забудьте розташувати накладку на пласкій жорсткій поверхні перш ніж різати її.

Застосування NAR Polycarbonate Eye Shield

Травматичне пошкодження очей

NAR Polycarbonate Eye Shield: використання на потерпілому - secretsquirrel.com.ua

У випадку травматичного пошкодження ока (удару, забою, контузії тощо) для надання допомоги достатньо виконати наступні дії:

  • Промийте око для видалення дрібних часточок (пилу, бруду тощо) очними краплями або великою кількістю чистої води.
  • Розмістіть накладку поверх ушкодженого ока.
  • Зафіксуйте накладку за допомогою пластиру, приклеївши його під кутом 45 градусів у напрямку від центру лоба до зовнішньої поверхні щоки потерпілого.
  • За потреби накладіть фіксаційну пов’язку навколо голови.

Завдяки універсальній формі одну накладку можна розташувати на обох очах. Ви також можете прикласти по одній накладці на кожне око потерпілого, та з’єднати їх між собою пластиром через перенісся. Для цього вам станеться у пригоді пластир 3M Durapore з нашого нещодавнього огляду, або його аналоги.

Проникаюче пошкодження очей

Важливо!

В жодному разі не виймайте з ока сторонні предмети, які його пошкодили. Цим буде займатися хірург-офтальмолог у контрольованому середовищі медичного закладу, куди вам треба терміново доправити потерпілого.

У випадку проникаючого ураження очей предмет, що спричинив це ураження, може залишатися всередині ока. В жодному разі не виймайте цей предмет з ока самостійно. Вам варто залишити його як є, аби не викликати супутніх пошкоджень тканин ока, крововиливів та пошкодження органів всередині голови потерпілого. Скористайтеся NAR Polycarbonate Eye Shield наступним чином:

  • Залиште сторонній предмет всередині ока.
  • Проріжте в склепінні накладки отвір достатніх розмірів, аби ви могли пропустити предмет крізь нього.
  • Розмістіть накладку поверх ушкодженого ока, пропускаючи сторонній предмет крізь отвір.
  • Зафіксуйте накладку за допомогою пластиру, пропускаючи його навколо стороннього предмета. Спробуйте мінімізувати можливі рухи стороннього предмета, аби запобігти подальшому ушкодженню тканин ока.
  • За потреби накладіть фіксаційну пов’язку навколо голови.

Важливо!

Під час надання допомоги при проникаючих ураженнях очей, пам’ятайте, що очі – це парний орган! Коли ви рухаєте одним оком, друге рухається разом із ним синхронно, навіть якщо воно закрите зіницею, чи пошкоджене. У випадку пошкодження одного ока, у більшості випадків варто бинтувати обидва, аби зменшити рух неушкодженим оком, і подальше руйнування тканин ушкодженого ока.

Тож якщо потерпілий в свідомості, поясніть йому що відбувається й обґрунтуйте необхідність перев’язати обидва ока. Захистіть ушкоджене око накладкою NAR Polycarbonate Eye Shield, та перев’яжіть обидва ока. Далі якомога швидше доправте потерпілого у медичний заклад та передайте профільному спеціалісту для подальшого обстеження та лікування.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *