Огляд Leatherman Ratchet Driver

Leatherman Ratchet Driver – опціональний аксесуар для мультитулів компанії Latherman, що перетворює їх адаптер для біт на повноцінну викрутку-тріскачку.

Якщо ви пам’ятаєте, то раніше ми вже публікували огляд бітотримача Leatherman Bit Driver Extender, що дозволяє використовувати адаптери в мультитулах Leatherman не лише з бітами комплекту Leatherman Bit Kit. А Leatherman Ratchet Driver можна вважати наступним кроком в розвитку цього бітотримача, оскільки перетворює мультиінструмент з будь-якою бітою в повноцінну викрутку-тріскачку.

Якщо вам доводилося користуватися мультиінструментом для розкручування гвинтів, то ви вже, певно, знаєте що ним не досить зручно працювати у важкодоступних місцях, або в місцях близько до краю двох поверхонь, що сходяться під кутом 90 градусів. І хоча Leatherman Bit Driver Extender здатний дещо знизити цей дискомфорт, важке асиметричне руків’я мультиінструмента з бітотримачем досі не завжди можна провернути на повний оберт в подібних місцях. Переставляти руків’я при кожному оберті, аби повністю затягнути гвинт теж не зручно. По-перше, бо доводиться щоразу цілити бітою в шлиці гвинтів, а по-друге, це підвищує ризик стесати шлиці чи біти через надмірні рухи.

Якщо говорити про повнорозмірні інструменти, то ця проблема традиційно вирішується викруткою-тріскачкою, яка дозволяє закручувати гвинти рухом руків’я в одну сторону та вільним обертанням в зворотному напрямі. Але такі можливості донедавна були недоступні для мультиінструментів.

Задля розв’язання цієї проблеми, користувачі мультитулів Leatherman тривалий час доповнювали свої інструменти окремими мініатюрними ключами з голівкою-тріскачкою, або самостійно переточували звичайні викрутки-трічкачки під адаптер для біт своїх мультитулів. Певно саме тому Leatherman і звернув увагу на цю проблему, створивши окремий спеціалізований бітотримач Leatherman Ratchet Driver, який ми розглянемо далі.

Постачається він в картонних коробках в традиційних чорно-жовтих кольорах бренду Leatherman, що мають загальні габарити в межах 7,7 х 14,3 сантиметра.

Leatherman Ratchet Driver: пакування спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду коробка обладнана прозорим вікном, крізь яке можна роздивитися сам інструмент, а на стінці нанесений логотип виробника, назва виробу та інформація про дві з трьох ключових його особливостей.

Leatherman Ratchet Driver: пакування ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду коробки вам доступне схематичне зображення інструменту, його розмірно-вагові характеристики та три ключові особливості, а саме:

  • Сумісність з адаптерами під біти мультитулів Leatherman
  • Сумісність не лише з бітами комплекту Leatherman Bit Kit, а й бітами 1/4″.
  • Трипозиційна тріскачка (розкручування, блокування, закручування).

До них ми ще повернемося згодом, а поки пропоную ближче познайомитися з вмістом коробки.

Leatherman Ratchet Driver: загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

Всередині на вас чекатиме формований піддон з переробленого паперу, в пазах якого знаходиться лише Leatherman Ratchet Driver. Це бітотримач загальною довжиною 8,31 сантиметра, та вагою 36 грамів. На жаль, версія у кольорі Black Oxide наразі не передбачена, тому придбати Leatherman Ratchet Driver є можливість поки в єдиному кольорі Satin.

Leatherman Ratchet Driver: адаптер для мультитулів - secretsquirrel.com.ua

Знизу бітотримач має форму, що є характерною для біт комплекту Leatherman Bit Kit, та дозволяє встановлювати цей бітотримач в адаптери під біти усіх моделей лінійки Leatherman, що обладнані такими адаптерами.

Leatherman Ratchet Driver: положення тріскачки - secretsquirrel.com.ua

Тріскачка Leatherman Ratchet Driver розміщується рівно над нижнім краєм, що заглиблюється всередину адаптерів під біти. Після встановлення в мультиінструмент, обертанням пластикового кільця ви можете встановити її в одне із трьох можливих положень: розкручування, блокування, закручування. В положеннях розкручування та закручування біта буде блокуватися при русі в одну сторону, та вільно ковзати у зворотному напрямку. В середньому положенні блокування біта жорстко фіксується, а вільне ковзання не відбувається в жодному з напрямків. Все як у повноцінної викрутки-тріскачки, лишень діаметр цього компактного бітотримача складає всього 1,5 сантиметра в його найширшому місці.

Leatherman Ratchet Driver: бітотримач - secretsquirrel.com.ua

Зверху Leatherman Ratchet Driver розташоване гніздо під біти, що має зовнішній діаметр в 1 сантиметр.. На відміну від Leatherman Bit Driver Extender, де біти всередині гнізда утримуються невеличким металевим кільцем з прорізом, тут їх тримає вбудований магніт. Тож встановлення, та особливо виймання біт з цього гнізда стане для вас дещо комфортнішим та швидшим.

Leatherman Ratchet Driver: сумісні види біт - secretsquirrel.com.ua

Магнітне гніздо здатне вміщати не лише двосторонні біти з комплекту Leatherman Bit Kit, а й доволі поширені шестигранні біти розміром 1/4″. Тож можете не перейматися що вам доведеться купувати новий Bit Kit в разі, якщо ви пошкодите одну з біт, тому що ви легко можете користуватися бітами до будь-якої викрутки, або придбати окрему біту в чверть дюйма на заміну пошкодженій.

Оскільки ми вже кілька разів згадували про Leatherman Bit Driver Extender, також додам його порівняльне фото з Leatherman Ratchet Driver.

Leatherman Ratchet Driver: порівняння з Bit Driver Extender - secretsquirrel.com.ua

Як можна бачити на фото вище, вони мають однакову довжину та відрізняються переважно діаметрами. Leatherman Bit Driver Extender я б радив розглядати виключно як механічний подовжувач та адаптер під біти 1/4″. А Leatherman Ratchet Driver включає всі ці можливості та додає до їх списку магнітне гніздо для біт та викрутку-тріскачку.

Leatherman Ratchet Driver: використання в Leatherman Surge - secretsquirrel.com.ua

Тому, якщо ви сумніваєтеся якому з аксесуарів надати перевагу, а бюджет для вас не є ключовим фактором, радив би обирати саме Leatherman Ratchet Driver, який стане доречним доповненням для мультитулів моделей Charge+ TTi, Charge+, MUT®, MUT® EOD, Skeletool, Skeletool CX, Wave+, Surge, Skeletool RX, Signal, Heritage Charge+, Heritage Wave+, Black & Silver Signal, Black & Silver Skeletool, Black & Silver Surge, Black & Silver Wave+, Topo Signal, Skeletool Topo, Super Tool 300M, Curl.

Leatherman Ratchet Driver: використання в Leatherman Surge з Bit Driver Extender - secretsquirrel.com.ua

Ну а на випадок, якщо у вас уже є Leatherman Bit Driver Extender, то він може стати подовжувачем Leatherman Ratchet Driver, що перетворить вам мультиінструмент на повнорозмірну викрутку-тріскачку, яка зображена на фото вище.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *