Огляд комплекту MOLLE II Hydration System Carrier

MOLLE II Hydration System Carrier – контрактний комплект для підтримки водно-сольового балансу, що входить до комплекту спорядження MOLLE II Сполучених Штатів Америки, та постачається в рамках державних оборонних закупівель.

MOLLE II – новітня редакція індивідуального комплекту спорядження Modular Lightweight Load-Carrying Equipment (MOLLE). Разом з рюкзаком та підсумками для транспортування спорядження в неї входить і спеціалізований комплект для перенесення питної води – MOLLE II Hydration System Carrier. В цей комплект входять резервуар на три літри та підсумок для його зберігання і перенесення. Досить часто під назвою MOLLE II Hydration System Carrier можуть мати на увазі окремо резервуар, окремо підсумок, так і всю систему загалом. Тому ми познайомимо вас з усіма її складовими.

Компоненти комплектів типу MOLLE II, що надходять в рамках оборонних замовлень, можуть постачатися різними виробниками залежно від поточних контрактів та умов закупівель. Далі у огляді буде представлений комплект MOLLE II Hydration System Carrier, резервуар якого виробила компанія Hydramax, а підсумок у камуфляжі Multicam для нього поставила компанія Propper International Inc.

Резервуар

Резервуар MOLLE II Hydration System Carrier – це трилітровий контейнер для води із еластичної харчової плівки. Резервуар обладнано гнучким шлангом, аби воду можна було пити на ходу, та кришкою крізь яку ви можете легко поповнити запаси води. Крім цього, йому також властиві наступні особливості.

 • Пластикова кришка для наповнення та спустошення резервуара.
 • Важіль, що контролює подачу води.
 • Еластичний загубник із ковпачком.
 • Розміри (см.): 18 х 46 х 4,5 (ширина\висота\глибина).
 • Вага: 190 г.
MOLLE II Hydration System Carrier: вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду резервуара у кольорі Tan можна побачити кришку отвору для наповнення резервуара, місце приєднання шланга, сам шланг та два отвори, якими резервуар можна підвісити та закріпити всередині сумісних заплічників, підсумків тощо.

На фото вище також помітний напис “Not for use in NBC Environment”, що наголошує на відмові від використання резервуара в умовах ядерного, біологічного чи хімічного забруднення. Пов’язано це із підвищеним ризиком контакту загубника із патогенами чи небезпечними речовинами, та подальшим їх проникненням в організм крізь слизові оболонки при вживанні води. В таких умовах варто використовувати відповідні захисні засоби із вбудованими системами гідратації, в решті ж випадків – резервуар MOLLE II Hydration System Carrier буде ефективним засобом підтримки водно-сольового балансу.

Також варто зазначити факт відсутності чохла для шланга. Без нього вода, що утримується в шлангу, буде грітися під дією сонячного проміння та ультрафіолету. Тож не зайвим буде або знайти для шланга чохол, або зливати воду назад в резервуар, щоб вона не стояла у шлангу.

MOLLE II Hydration System Carrier: фіксація шланга - secretsquirrel.com.ua

В нижній третині резервуара знаходиться пластиковий вивід, до якого фіксується гнучкий шланг резервуара. На жаль, тут немає ніяких коннекторів чи клапанів, тож від’єднати шланг від резервуара у вас не вийде. Цей факт не дозволить вам виймати резервуар із спорядження окремо від шланга, чи використовувати йогояк додатковий контейнер для транспортування водних запасів, з якого ви наразі не п’єте.

MOLLE II Hydration System Carrier: отвір для наповнення - secretsquirrel.com.ua

У верхній третині, трохи нижче секції для підвішування резервуара в вертикальному положенні, знаходиться отвір для наповнення. Діаметр горловини складає 5 сантиметрів, і закривається вона пластиковою кришкою на різьбі. Щільність прилягання кришки до горловини доволі висока, тож тут немає потреби у силіконових ущільнювачах, а закрита кришка не протікає.

Крізь отвір можна легко заповнити резервуар водою з-під крана, переливанням з пляшок з вузькими та широкими горловинами, і навіть із бутлів об’ємом 5-20 літрів. Щоправда, діаметру в 5 сантиметрів замало для нормального обслуговування внутрішніх поверхонь, адже крізь горловину не проходить рука. Тож для витирання, чистки та обслуговування вам знадобляться додаткові пристрої та інструменти.

MOLLE II Hydration System Carrier: робота клапана - secretsquirrel.com.ua

На протилежному боці шлангу довжиною 108 сантиметрів знаходяться важіль та еластичний загубник. Важіль контролює подачу води і має доволі тугий хід. Завдяки цьому доволі низька ймовірність того, що положення важеля зміниться без вашої участі. В крайніх положеннях важіль повністю закриває, чи повністю відкриває подачу води, а проміжними положеннями ви можете контролювати швидкість її проходження через шланг.

Загубник у MOLLE II Hydration System Carrier поздовжній, із прорізом з щільно зведеними стінками. Для розведення стінок вам треба злегка прикусити загубник, що деформує силікон та розведе стінки прорізу. Аби попити води з резервуара відкрийте важіль, прикусіть загубник та почніть всмоктувати воду крізь шланг. Варто також зауважити, що ковпачок для захисту загубника від бруду та механічних ушкоджень входить до комплекту MOLLE II Hydration System Carrier, тож вам не доведеться купувати його окремо, як у випадку із Camelbak Long Neck Water Beast 3L, наприклад.

Також на фото вище можна звернути увагу на кліпсу, що може використовуватися для фіксації шлангу до спорядження. Вона знадобиться якщо ви захочете закріпити шланг до лямок заплічника, чи плечових подушок бронежилету.

Підсумок

Підсумок MOLLE II Hydration System Carrier використовується для транспортування резервуара із водним запасом. Конструкцією передбачена можливість носити підсумок в руках, на спині як окремий заплічник, а також інтеграції з PALS\LaserCut інтерфейсами та сумісним спорядженням. Крім цього, підсумку властиві наступні особливості.

 • Регульовані лямки та ручки для транспортування.
 • Регульована грудна стяжка.
 • Чотири ITW Nexus Grimlock в комплекті для фіксації до модульних інтерфейсів PALS\LaserCut.
 • Три стропи на 5 колонок для фіксації додаткових підсумків та спорядження.
 • Розміри (см.): 20 х 50 х 5 см. (ширина\висота\глибина).
 • Вага: 376 г.
MOLLE II Hydration System Carrier: підсумок - вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду на підсумку MOLLE II Hydration System Carrier добре помітні лямки для перенесення в вертикальному та горизонтальному положеннях, отвір для кришки резервуара, регульовані лямки та площа для кріплення додаткового спорядження. Але, перш ніж детально зупинятися на них, коротко зупинимося на лямках.

Лямки використовуються для перенесення підсумку на спині, і саме в такому вигляді він і транспортується у більшості випадків. Верхня частина лямок має ширину у півтора дюйма, а нижня – дюйм. У місці з’єднання верхньої та нижньої частин знаходиться пластиковий фастекс, який виконує дві функції. По-перше, він дозволяє регулювати положення підсумка по вертикалі, підлаштовуючи посадку під індивідуальні особливості користувача та сезонний одяг. По-друге, завдяки цим фастексам ви можете швидко скинути підсумок, не пропускаючи руки крізь лямки.

На передній стороні лямок розташована регульована грудна стяжка із фастексом. З її допомогою можна підлаштувати ширину посадки лямок, аби вони не обмежували рухливість рук та не натирали під пахвами. Трохи вище грудної стяжки на кожній лямці знаходиться велике пластикове D-подібне кільце. Крізь нього можна пропустити шланг резервуара, аби він не губився та завжди був під руками. Також до нього можна підвісити різноманітні предмети першої необхідності: захисні рукавички, кейс з окулярами, компас, GPS-навігатор тощо.

MOLLE II Hydration System Carrier: підсумок - pals панель - secretsquirrel.com.ua

В нижній третині, там де на резервуарі знаходиться вивід шланга, на підсумку розташована модульна платформа на три горизонтальні стропи по п’ять колонок. З її допомогою поверх підсумка можна закріпити PALS-сумісні підсумки для транспортування додаткового спорядження. Тож за потреби на MOLLE II Hydration System Carrier можна розмістити водний запас та необхідний мінімум польового спорядження.

Пластикові роз’ємні карабіни ITW Nexus Grimlock, пару з яких видно на фото вище, використовуються для монтажу підсумка на PALS та LaserCut інтерфейси. Всього їх чотири, і найчастіше ними підсумок кріпиться до більших заплічників, чи до спини плитоносок та бронежилетів. Це дозволяє позбутися зайвої пари лямок на плечах. Власні лямки підсумку при цьому ховаються всередину крізь отвори в їх основі.

MOLLE II Hydration System Carrier: підсумок - вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду на MOLLE II Hydration System Carrier добре видно позначку US, що вказує на його приналежність до контрактного комплекту спорядження. Нижче знаходиться бирка з основною інформацією про продукт: номером NSN, контракту, даними виробника та інструкцією по догляду. Між ними знаходиться горизонтальна стропа.

MOLLE II Hydration System Carrier: отвір для обслуговування - secretsquirrel.com.ua

Потягнувши цю стропу ви отримаєте доступ до внутрішнього простору підсумку. Через цю горловину в нього встановлюється резервуар, а також можна його вийняти для подальшого обслуговування. Шари матеріалу у цьому місці сходяться так, щоб опади стікали зверзу вниз і при цьому не потрапляли всередину внутрішнього простору.

Також на фото вище, крізь горловину підсумка, видно неопренову внутрішню поверхню, що захищає резервуар від механічних ушкоджень, а також від нагрівання під прямими сонячними променями. Ця поверхня виконує роль термосу, що певний час утримує температуру води в резервуарі.

MOLLE II Hydration System Carrier: в наповненому стані - secretsquirrel.com.ua

Загалом, MOLLE II Hydration System Carrier – це доступний, надійний, самостійний та універсальний комплект для помірного та жаркого клімату, коли вам необхідний відносно великий запас води. Тому він добре підійде військовослужбовцям, мисливцям, рибалкам та любителям активних видів спорту, в яких немає часу та можливості користуватися флягами та пляшками. Особливо це стосується людей, які керують транспортом та не мають можливості забирати руки з керма на довгий час аби попити: водії автомобілів, мотоциклів, велосипедисти тощо.

За потреби ви маєте можливість замінити комплектний резервуар MOLLE II Hydration System Carrier на Camelbak Long Neck Water Beast 3L, адже їх розміри та конструктивні особливості абсолютно ідентичні. Ця заміна відкриє для вас переваги модульної системи HydroLink, що ще додатково розширить функціональність комплекту.

Дякуємо інтернет-магазину punisher.com.ua за MOLLE II Hydration System Carrier, наданий для огляду.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *