Огляд комплекта Mabuta MK-2 від P1G-Tac®

Mabuta MK-2 від P1G-Tac® – комплект форми для жаркого клімату вітчизняного бренду P1G-Tac®.

Мабута – функціональний та легкий костюм, який використовували десантники, розвідники та спецпризначенці з часів радянської компанії в Афганістані. Свою відомість він отримав завдяки крою, тканині та системі вентиляції, що робили його оптимальним для застосування в умовах тропічного та пустельного клімату.

Український бренд тактичного одягу та спорядження P1G-Tac спробував поєднати минуле та майбутнє, запозичивши принципи оригінальної “мабути” й реалізувавши їх з використанням сучасних технологій та дизайнерських рішень. Результатом став комплект Mabuta MK-2 від P1G-Tac®, що отримав наступні особливості.

  • Відмінна вентиляція.
  • Блискавки та фурнітура виробництва YKK.
  • Основний матеріал: Profit-On RipStop (65% бавовна : 35% поліестер)
  • Доступні кольори: Black, Coyote, Olive, Multicam, A-TACS FG, A-TACS AU, EMP Camo, SOCOM Camo, Жаба польова, Жаба степова, Варан.

Далі в огляді представлений комплект Mabuta MK-2 від P1G-Tac® в камуфляжному малюнку P1G-Tac® Жаба польова.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням для комплекту слугують два сітчасті мішки, передбачені не лише для захисту предметів комплекту від зовнішніх факторів, а й для того, щоб захистити предмети оточення від брудних складових комплекту. Доволі корисним ці мішки будуть якщо ви забруднили чи намочили свій Mabuta MK-2 від P1G-Tac®, й хочете повернути його в рюкзак чи баул для подальшого транспортування.

Куртка Hot Weather Field Jacket

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Куртка Hot Weather Field Jacket з комплекту Mabuta MK-2 от P1G-Tac® оснащена чотирма нагрудними кишенями, двома кишенями на плечах, вентиляційними отворами для регуляції термобалансу і ще кількох особливостей, на розгляді яких ми зупинимося трохи нижче.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Комір-стійка куртки захищає шию та підборіддя від вітру та вологи, а також запобігає потраплянню води, дрібного сміття та комах. Крім того, він також відмінно протидіє натиранню шиї об лямки бронежилетів та розвантажувальних систем, що додає куртці комфорту під час тривалого носіння.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Занижена спинна частина – ще одна відмінна риса куртки комплекту Mabuta MK-2 от P1G-Tac®. Завдяки їй ви зможете захистити поперек та сідниці від вітру, опадів та вологи, коли вам доведеться притулитися чи присісти на брудну, чи мокру поверхню. Вона також протидіє потраплянню пилу, бруду та опадів під пояс ваших штанів.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

На грудях Hot Weather Field Jacket розташовані липучки для розміщення неймтейпів (нашивок з прізвищами\позивними тощо) та чотири вертикальні блискавки. Дві з них відкривають нагрудні кишені з перехресним доступом (права рука – ліва кишеня, ліва рука – права кишеня) потрапити в які під засобами бронезахисту ви навряд чи зможете. Якщо ж ви використовуєте Mabuta MK-2 от P1G-Tac® з заплічником, РПС чи бойовим поясом там відмінно розмістяться документи, мапи, компас й інші пласкі предмети. Підкладка нагрудних кишень виконана з сітки типу airmesh, що забезпечує додаткову вентиляцію.

Також на фото вище добре видно фронтальну блискавку YKK з клапаном з основного матеріалу. Клапан фіксується липучкою й захищає блискавку від впливу води, пилу та бруду.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Кишені на плечах виконують роль основних транспортних контейнерів, що свідчить про рейдову спрямованість цієї куртки. Закриваються вони вертикальними блискавками, а на зовнішній поверхні розміщуються липучки для кріплення знаків розрізнення. Всередині кишень на обох руках присутні додаткові блискавки, що розділяють кишені на дві секції. Завдяки їй ви можете не лише розділити предмети всередині кишені, а й забезпечити додатковий потік повітря. Оскільки Mabuta MK-2 от P1G-Tac® позиціюється як літній комплект, система вентиляції в ньому займає далеко не останнє місце.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Під пахвами розташовані ще дві вертикальні блискавки з сіткою типу airmesh. Висоту отворів, й відповідно обсяг повітряного потоку, можна регулювати за допомогою двох бігунків цієї блискавки.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Ще дві вертикальні блискавки з подвійними бігунками знаходяться на грудях. Завдяки сітці типу airmesh за ними свіже повітря може потрапляти всередину куртки навіть якщо на вас вдягнений бронежилет чи нагрудник. Два бігунки так само дозволяють вам ефективно регулювати висоту отворів у помірну погоду, або повністю відкрити їх в умовах жаркого клімату. Тож ви отримуєте одночасно і кишені, і вентиляційні отвори, якщо того забажаєте. Від себе рекомендую залишати обидва бігунки на середині блискавки, завдяки чому ви навіть під бронежилетом зможете потрапити в нижню частину цих кишень.

Окрім перерахованих особливостей, ви також маєте можливість встановити додаткову демпферну вставку в ліктьову ділянку рукавів куртки задля зменшення зовнішніх впливів на ваші лікті та передпліччя. Також рукави пропонують вам можливість регулювати ширину отворів манжетів за допомогою липучки.

Штани Hot Weather Field Pants

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Спереду в штанах комплекту Mabuta MK-2 от P1G-Tac®, що називаються Hot Weather Field Pants, в очі одразу кидаються інтегровані наколінники та зона з еластичного нейлону довкола них. Основне завдання цієї ділянки – забезпечення комфортного прилягання наколінників при активному пересуванні та зміні положень, мінімізація їх зміщення. Крім того, завдяки меншій щільності, вона сприяє покращенню циркуляції повітря в області коліна й стегна, позитивно впливаючи на терморегуляцію.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Ззаду увагу привертають еластична вставка на поясі, дві врізні кишені на сідницях, дві великі стегнові кишені й система регулювання щільності прилягання інтегрованого наколінника. На відміну від OPS Ultimate Direct Action Pants, з якими ми знайомили вас раніше, щільність прилягання інтегрованого наколінника тут регулюється не липучкою, а шоккордом з кордлоком. Воно і не дивно, адже так не утворюється накладання кількох шарів основного матеріалу, що негативно впливає на терморегуляцію та паропроникнення штанів.

Нижче також можна бачити вигляд збоку на штани Hot Weather Field Pants.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Але від загального огляду пропоную перейти до детальнішого знайомства з деякими важливими елементами крою.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Пояс з демпферною вставною в задній частині регулюється за допомогою липучки в зоні ширіньки, що дозволяє точно підібрати необхідний діаметр відповідно до одягу, що застосовується.

Додатково штани Hot Weather Field Pants фіксуються ременем висотою до 5,5 сантиметрів, для якого конструкцією передбачені п’ять широких текстильних петель. Чотири з них мають вбудовані D-подібні кільця, до яких можна фіксувати важливі предмети спорядження: пістолетні шнури, темляки ножів, ліхтариків тощо. Сюди ж за допомогою карабінів можна підвішувати рукавички, головні убори, кейси захисних окулярів тощо.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Ззаду, в ділянці попереку, присутня вставка з того ж еластичного матеріалу, що й довкола колін. В цьому місці вставка дозволяє досягти максимального комфорту при зміні положень та нахилах. Це ж конструктивне рішення дозволяє протистояти підскакуванню поясу, через яке після кожного присідання чи нахилу вам доводилося б поправляти штани.

Не останню роль ця еластична вставка грає і в вентиляції поперекової зони, що вельми актуально при тривалому носінні заплічника, РПС чи тактичного поясу типу WarBelt\BattleBelt.

Нижче еластичної вставки розміщені дві врізні кишені з клапанами на липучці. Клапани цих кишень можуть розміщуватися як ззовні, так і всередині горловин кишень, що прискорює доступ до вмісту. Щодо доступу, то маю вас попередити, що при використанні поясів WarBelt\BattleBelt він буде доволі обмеженим. В решту ж часу обсягів цих кишень вистачить для різного роду дрібничок.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Передні діагональні кишені мають широку горловину задля полегшення доступу до вмісту в стрілецьких чи господарських рукавицях. Нижня частина горловин додатково посилена шаром основного матеріалу, що оцінять любителі використовувати передні кишені для транспортування складаних ножів, мультитулів, ліхтарів та інших предметів з металевими кліпсами.

В глибині цих кишень зафіксована пластикова пряжка з двома щілинами, через яку пропущена стропа, що регулює вертикальне положення інтегрованих наколінників. З її допомогою ви можете адаптувати положення чашок наколінників відповідно до вашого зросту.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Під діагональними кишенями на передній поверхні стегон розміщені ще дві накладні кишені з клапанами, які замикаються ґудзиками. Метод кріплення цих ґудзиків аналогічний до того, що зустрічається на формі британських збройних сил, й забезпечує довший строк експлуатації при ривках та сильних впливах. Такі ґудзики також мають певний запас гнучкості на випадок різного ступеня наповнення кишені.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Кишені на стегнах закриваються аналогічними парами ґудзиків. За обсягами вони переважають над передніми приблизно у два рази, й виконують роль основних контейнерів для транспортування спорядження. Зверніть увагу, що горловина цих кишень, окрім ґудзиків на клапанах, також оснащена шоккордом для утягування. З її допомогою ви зможете притиснути вміст кишені ближче до ноги для надійнішого утримання. Ці ж кишені на стегнах також можна використовувати як кишені для скидання магазинів в разі такої потреби.

Використання ґудзиків “англійського” типу на стегнових та передніх кишенях суб’єктивно вважаю перевагою у порівнянні з липучкою. Липучка доволі швидко забивається піском, брудом, дрібною рослинністю, особливо якщо багато часу доводиться лежати, пересуватися плазом тощо. Крім того, такі ґудзики дозволяють відкривати кишені абсолютно безшумно, без характерного хрусту липучки, що актуально для дотримання звукової дисципліни під час нічних операцій. Так, до ґудзиків доведеться спочатку звикнути, але вже через короткий час ви легко відкриватимете їх навіть в стрілецьких, чи тактичних рукавичках.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Ззаду на колінах розташовані відрізи шоккорду з пластиковими кордлоками. З їх допомогою ви зможете досягнути оптимального прилягання інтегрованих наколінників без відчутного обмеження кровообігу гомілок, що властиве використанню зовнішніх наколінників.

Обзор комплекта P1G-Tac Mabuta MK-2 - secretsquirrel.com.ua

Знизу, на зовнішній стороні гомілок, присутні хлястики на липучці, якими ви зможете відрегулювати діаметр штанин й додатково закріпити їх до взуття. На внутрішній поверхні кожної штанини також додані посилення з основного матеріалу, що покликані вповільнити протирання штанів при ходінні.

Загалом, Mabuta MK-2 від P1G-Tac® – це приклад збалансованості між ефективною терморегуляцією та бажанням захиститися від дрібних пошкоджень та комах, що стане відмінним вибором для жаркої пори року й активностей, що передбачають тривале перебування на відкритій місцевості: рейдових операцій, патрулювання, спостереження тощо.

Штани Hot Weather Field Pants чи куртку Hot Weather Field Jacket окремо, або весь комплект Mabuta MK-2 від P1G-Tac® можна придбати в офіційному інтернет-магазині p1gtac.com, що надав зразок для огляду.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *