Огляд компаса Suunto A-10

Suunto A-10 — зручний та надійний планшетний компас від фінської компанії Suunto. 

На відміну від Suunto MC-2, наповненого можливостями й додатковим приладдям, головні перевага Suunto A-10 — доступність та простота опанування. Це оптимальний вибір для новачків та початківців, яким поки ще не потрібні всі можливості Suunto MC-2. Окрім простоти та надійності Suunto A-10 притаманні наступні особливості:

  • Глобальне балансування та придатність до застосування в обох півкулях Землі
  • Фіксована шкала корекції магнітного відхилення.
  • Вісь з коштовного каміння.
  • Регульований шнурок для шиї та застібка, що швидко знімається.
  • Сантиметрова та дюймова лінійки.
  • Розміри (см.): 5,7 х 9 (ширина\висота).
  • Вага: 30 г.
Suunto A-10: пакування спереду

Спереду пакування Suunto A-10 повністю прозоре, та дозволяє побачити всі особливості конструкції компаса без необхідності виймати його. Блістер зручно розкривається на дві половини без застосування додаткових засобів.

Suunto A-10: пакування ззаду

Ззаду на картонному вкладенні чорного кольору перераховуються основні характеристики та особливості компаса. Тут також варто звернути увагу на розташування потужностей виробництва, які знаходяться в Фінляндії.

Suunto A-10: комплектація

Всередині, між половинками прозорого блістера на вас чекатиме інструкція з використання, а також шнурок і застібка для фіксації компаса на шиї. Інструкція написана десятьма мовами, а шнурок і застібка вже, певно, знайомі вам по нашому огляду Suunto MC-2. Тому пропоную перейти до розгляду головного предмету з коробки — компаса.

Suunto A-10: розмітка

Магнітна стрілка Suunto A-10 виконана у червоно-чорних кольорах. Підшипником вона фіксується до осі з коштовного каміння, що зменшує силу тертя між поверхнями, мінімізуючи вплив на покази навігаційного приладу. Це дозволяє компасу точно показувати напрям навіть при відхиленні платформи від горизонтального положення, та прискорює процес роботи з ним.

Компаси Suunto A-10 мають фіксовану корекцію магнітного відхилення та калібруються під Північну чи Південну півкулі, тому звертайте увагу на вибрану модель при придбанні.

На жаль Suunto A-10 не має флуорисцентних маркувань на стрілці чи на безелі, що зменшує час його ефективного застосування до світлового дня. В сутінках та з настанням ночі, вам доведеться використовувати зовнішнє джерело освітлення для роботи із ним.

Suunto A-10: платформа

На його прозорій платформі нанесено мінімум інформації. Це дві шкали з масштабами 1:62 500 та 1:24 000, доповнені сантиметровою та дюймовою лінійками. Якщо наявних шкал недостатньо, чи вони з якоїсь причини вас не задовільняють, — ви завжди можете наклеїти пластир вздовж однієї зі сторін, та перенести на нього позначки довільної масштабної шкали.

Окрім шкал, платформа Suunto A-10 також має чітко виражену стрілку напрямку червоного кольору. З її допомогою доволі легко визначати азимут на об’єкт, чи слідкувати за дотриманням вибраного напряму.

Suunto A-10: загальний вигляд

Кріплення Suunto A-10 передбачає червоний шнурок, з допомогою якого компас можна носити на шиї. На відміну від кріплення Suunto MC-2, цей шнурок не регулюється, проте дозволить вам тримати компас під руками, а також вбереже його від випадкової втрати.

На випадок, якщо вам треба прикласти компас до мапи ви завжди можете легко зняти його з шиї, використовуючи пластикову застібку. Зробити це можна не перекидаючи шнурок через голову, що доволі зручно коли ви використовуєте окуляри, головні убори, навушники тощо. Для застібки в платформі компаса передбачене спеціальне місце з отвором.

Загалом, якщо вам потрібен простий і надійний компас, який легко засвоїти — Suunto A-10 це ваш варіант. Обираючи цю модель ви отримуєте рівно те, за що платите: високоякісні матеріали та мінімум можливостей, які ви точно будете використовувати у польових умовах.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: