Огляд компаса Suunto MC-2 Global

Suunto MC-2 — лінійка дзеркальних компасів від фінської компанії Suunto, що спеціалізується на виробництві високоточних навігаційних приладів, спортивних годинників та приладів для дайвінгу.

Дзеркальний компас — це оптимальне поєднання сильних сторін планшетних (baseplate) та лінзованих (lensatic) компасів. Вони поєднують функціональність і швидкість планшетних компасів з точністю зняття показів лінзованих компасів. Крім того, Suunto MC-2 Global притаманні наступні особливості:

 • Глобальне балансування та придатність до застосування в обох півкулях Землі.
 • Регулювання магнітного відхилення.
 • Флуорисцентні позначки для роботи в темну пору доби.
 • Вбудований клінометр.
 • Лінза для читання дрібних позначок на мапі.
 • Велике дзеркало.
 • Отвір для візування орієнтирів на місцевості.
 • Накладки, що не сковзаються по поверхні мапи.
 • Регульований шнурок для шиї та застібка, що швидко знімається.
 • Розміри (см.): 6,5 x 10,1 x 1,8 (ширина\висота\глибина).
 • Вага: 75 г.

Далі в огляді представлений компас Suunto MC-2 Global з балансуванням одночасно під дві півкулі Землі. Окрім нього в лінійці Suunto MC-2 також присутні моделі MC-2 NH (Nothern Hemisphere) з балансуванням під північну півкулю, а також подекуди зустрічається модель MC-2 USGS (United States Geological Survey), оптимізована під роботу із топографічними мапами Геологічної служби США. Тому обов’язково звертайте увагу на індекси моделей під час придбання.

Постачається Suunto MC-2 Global у прозорому пластиковому блістері з вкладеннями із чорного картону.

Suunto MC-2 Global: пакування спереду

Спереду пакування компаса повністю прозоре і дозволяє в деталях роздивитися більшість його особливостей, не виймаючи його з пакування. Вже тут у лівому нижньому кутку можна роздивитися яка модель вам дісталася, та які шкали та лінійки вам доступні.

Suunto MC-2 Global: пакування ззаду

Ззаду на картонному аркуші схематично зображений сам компас, перераховані його ключові особливості та характеристики. Окрім особливостей, знизу також можна знайти невеличку карту світу, на якій зафарбовані зони, під які оптимізований ваш компас. Оскільки в мене модель Suunto MC-2 Global, то і зафарбована на мапі вся поверхня планети. Також ззаду зазначається місце виготовлення, яким традиційно є Фінляндія.

Suunto MC-2 Global: комплект

Всередині пакування на вас чекатимуть компас, ілюстрована інструкція десятьма мовами, невеличкий шнурок для кріплення компаса на шиї, кордлок та застібка, якою шнурок кріпиться до платформи компаса. Окремо варто зазначити невелику викрутку, яка слугує для корекції магнітного відхилення.

Сам Suunto MC-2 Global складається із двох половинок.

Suunto MC-2 Global: стрілка та безель

Перша половина — це прозора платформа із «серцем» пристрою. Тут розміщується магнітна стрілка, поворотний безель, розмітка азимута та допоміжні лінійки й шкали. Подібно до планшетних компасів, платформа має стрілку напряму та розмітку вирівнювання по лініях довготи на карті. Стрілка, коло із розміткою азимута, лінії напряму і дві риски по обидва боки від азимута «Північ» мають флуорисцентне покриття, яке помітне в умовах обмеженого освітлення.

Магнітна стрілка виконана поєднанням білого та помаранчевого кольорів. Помаранчева половина вказує на Північ і добре помітна вдень, вночі вас буде направляти флуорисцентна область на її поверхні. Стрілка кріпиться до основи підшипником і сапфіровою віссю, які зменшують силу тертя та зменшують вплив на покази приладу.

Простір, де знаходиться магнітна стрілка, заповнений рідиною. Це забезпечує покращену чутливість приладу і швидшу реакцію при обертанні й невеликих нахилах. Заявлена точність компаса Suunto MC-2 Global — до 2°.

Suunto MC-2 Global: дзеркало

Друга половина — кришка із дзеркалом. У верхній частині кришки знаходиться флуорисцентна риска, а по всій вертикалі дзеркальної поверхні проведена лінія, які знадобляться вам при візуванні вибраних орієнтирів вночі та вдень. Окрім як за основним призначенням для зняття показів компаса, це дзеркало також можна використовувати у якості сигнального, або у цілях гігієни. Так ви можете зменшити кількість спорядження, яке носите з собою.

Suunto MC-2 Global: отвір для прицілювання

В нижній частині дзеркала, в кришці є отвір з позначенням центральної лінії та флуорисцентною рискою. Необхідні вони для візування орієнтирів на місцевості. Встановивши дзеркало під кутом 45° до прозорої платформи, ви маєте можливість візувати орієнтир крізь отвір у кришці. Одночасно із цим ви можете знімати точні покази азимута, використовуючи віддзеркалення.

Suunto MC-2 Global: платформа

Платформа Suunto MC-2 Global має кілька додаткових лінійок та шкал, для кращого розпізнавання яких ми перекладемо компас на білу поверхню. Тепер чітко видно сантиметрову та дюймову лінійку, та шкали відстаней під топографічні мапи у масштабах 1:20 000, 1:25 000, 1:50 000. До слова, в моделі MC-2 USGS відсутня сантиметрова лінійка. За необхідності ви також можете заклеїти одну зі сторін компаса пластиром та перенести на неї будь-який довільний масштаб.

На додачу до лінійок і шкал, в платформі також присутня лінза діаметром 1,5 сантиметри, з якою вам буде легше роздивитися дрібні деталі мапи. Окрім навігаційних потреб, з її допомогою у сонячний день ви також можете добувати вогонь.

Suunto MC-2 Global: клінометр\інклінометр

Ще одна перевага Suunto MC-2 Global — присутність клінометра, пристрою для вимірювання кутів відносно гравітаційного поля Землі. Його роботу забезпечує додаткова стрілка та розмітка від 0 до 90° у двох напрямках всередині безеля компаса. Ця функція допоможе із визначенням кута нахилу поверхні, розрахунків горизонтальної та вертикальної відстані, та визначенням висоти\протяжності деяких предметів на місцевості. Також, за потреби, клінометр, може замінити вам рівень при будівництві простих укриттів та побутових конструкцій.

Suunto MC-2 Global: регуляція магнітного відхилення

На звороті варто звернути увагу на силіконові ніжки по кутах прозорої платформи. Вони забезпечують краще зчеплення з пласкими поверхнями, внаслідок чого Suunto MC-2 Global не буде ковзати зі столу, чи похилої мапи.

Але цікавішим для нас тут буде мініатюрний болт, розміщений за безелем компаса. Цей болт, разом із невеликою викруткою із комплекту, дозволять відкалібрувати постійне магнітне відхилення (компенсацію відстані між магнітною та істинною Північчю) компаса в потрібному напрямі. Задля такого калібрування звертайте увагу на позначки магнітного відхилення тих мап, якими ви користуєтеся.

Suunto MC-2 Global: загальний вигляд

На фото вище можна бачити весь комплект постачання Suunto MC-2 Global готовий до застосування. Ви можете додати до компаса регульований шнурок червоного кольору, який робить компас помітним на фоні решти спорядження. До платформи шнурок кріпиться спеціальною пластиковою застібкою, яка, в разі потреби, дозволяє швидко від’єднати компас від шнурка. Довжина шнурка також регулюється пластиковим кордлоком, який дозволяє швидко накинути компас на шию, або обв’язати його навколо кисті.

Зверніть увагу, що кришка Suunto MC-2 Global повністю закриває безель і частину прозорої платформи. Вона захищає найважливіші частини компаса від механічних ушкоджень під час зберігання чи транспортування, подовжуючи термін експлуатації пристрою.

Загалом Suunto MC-2 Global якісно відрізняється від конкурентів якістю матеріалів та виготовлення, увагою до деталей. Точна та швидка стрілка, розбірливий флуорисцентний безель, якісне дзеркало, додаткові лінійки та шкали, лінза та отвір для візування роблять його, певно, найкращим компасом, яким мені доводилося користуватися на цю мить.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: