First Ascent Proton – легкий D-подібний карабін універсального призначення від вітчизняної компанії First Ascent.
В нашій публікації про “залізо” для висотних робіт ми вже узагальнено розповідали про карабіни, їх класифікації та призначення. Сьогодні познайомлю вас з деякими зі згаданих типів детальніше, і почнемо ми з карабіна Firat Ascent proton, наділеного наступними характеристиками.
- Тестований згідно EN 12275.
- Ширина розкривання муфти: 2,2 см.
- Звуження в нижній частині для протидії перекошуванню.
- Розривні навантаження (кН): пряме – 25, поперечне – 7, з відкритою муфтою – 7.
- Доступні кольори: Black, Gray.
- Вага: 45 г.
Далі в огляді представлений карабін First Ascent Proton в кольорі Gray.

Як я вже згадував, D-подібні карабіни – це одна з найпоширеніших та універсальніших категорій карабінів. Ця форма, у поєднання з використанням легкого алюмінієвого сплаву, робить First Ascent Proton гідним представником цієї категорії.
При вазі всього у 45 грамів, карабін здатний витримати істотні навантаження до 25 кН вздовж основної осі, а його форма розрахована спеціально для того, щоб ці навантаження таки й спрямовувалися вздовж неї. Досягається це шляхом зменшення ширини в нижній частині, та спеціальною заглибиною, куди однаково ефективно потрапляють що карабіни, що анкерні петлі, що мотузки, пропущені крізь First Ascent Proton.

Муфта тут різьбова, що робить карабін одночасно і безпечним, і доступним. Задля зручності користувача на муфті знаходяться три кільця з дрібними насічками, що дозволяють прокручувати муфту зусиллям лише великого пальця незалежно від погоди, присутності рукавичок тощо. Також зазначу, що в First Ascent Proton існує і побратим з байонетною муфтою – First Ascent Argon, так що за потреби можете обрати для себе відповідний варіант.

Але, завдяки різьбовій конструкції, First ascent Proton виграє у FA Argon за глибиною розкриття муфти. Тут вона складає 2,2 сантиметра проти 2 у Argon. Тож в Proton можна пропускати більші предмети чи групи предметів.
На фото вище також варто звернути увагу на кінець прутка карабіна, що контактує з муфтою. Він має I-подібний профіль, і це ні що інше, як система блокування Keylock. Завдяки їй навантаження, що прикладене до муфти карабіна при його розтягуванні, рівномірно розподіляється по всій його площі. Крім того, First Ascent Proton не чіплятиметься за обплетення вашої мотузки та не шкодитиме їй. Як бачите, тут відсутні гострі кути, необроблені краї та інші небезпечні елементи.

Спинка карабіна також варта окремої уваги. Окрім специфічної форми, що відповідає за позиціювання карабіна вздовж основної осі, варто згадати й западини, які добре видно на фото вище. Завдяки їм загальна вага карабіна зменшується до 45 грамів, але структурно карабін не втрачає від цього в міцності та надійності. Ці западини навмисне розташовані там, де мотузка не треться об тіло карабіна за його звичайного використання. Внутрішня ж поверхня карабіна згладжена, і не має гострих кутів. Це дозволяє мотузці безперешкодно ковзати крізь карабін без ризику пошкодження волокон її обплетення.

Так що, якщо ви шукаєте собі доступний алюмінієвий карабін з оптимальним балансом характеристик (міцність, загальна вага, простота використання, Keylock тощо) для спортивного скелелазіння чи висотної підготовки – сміливо можете обирати First Ascent Proton. Оскільки легким D-подібним карабінам в полі знаходиться одразу маса застосувань, то і Proton-ів раджу брати одразу кілька, що я свого часу і зробив.

Карабіни First Ascen Proton, представлені в огляді, можна придбати на офіційному сайті виробника – firstascent.kiev.ua.






Залишити відповідь