Огляд карабіна AustriAlpin Ovalo Screwlock

AustriAlpin Ovalo Screwlock – алюмінієвий карабін овальної форми з різьбовою муфтою від австрійського гіганта гірського спорядження AustriAlpin.

Навіть якщо ви цілеспрямовано не цікавитеся гірським спорядженням, але слідкуєте за новинками тактичного напряму – то назва AustriAlpin має бути вам відомою. Це та сама компанія, що винайшла застібки AustriAlpin Cobra Quick Release, які широко застосовуються на різноманітних елементах тактичного та військового спорядження: від службових та бойових ременів до індивідуальних страхувальних систем та ношів Skedco тощо.

При вазі всього у 53 грами, AustriAlpin Cobra® 25 mm здатна витримати розривні навантаження до 18 кН. І це при тому, що це роз’ємна регульована застібка. Тож не дивно, що вона свого часу революціонізувала індустрію тактичного та захисного спорядження. Але фокус на безпеці лежить глибоко в ДНК компанії, що з 1996 року почала виробляти в австрійському містечку Фульпмес (Fulpmes) карабіни та інші елементи гірського спорядження. Саме з цим напрямом продукції компанії ми й пропонуємо вам познайомитися на прикладі карабіну AustriAlpin Ovalo Screwlock, що має наступні особливості.

  • Тестовано згідно: EN 12275:2013 (B), EN 362:2004 (B), UIAA 121.
  • Ширина розкриття муфти: 1,9 см.
  • Розривні навантаження (кН): прямі – 25, поперечні – 10, з відкритою муфтою – 8.
  • Основний матеріал: анодований алюміній.
  • Розміри (см): 5,6 х 10,5 (ширина\висота).
  • Вага: 69 г.
Ovalo Screwlock: загальний вигляд

Варто зазначити, що AustriAlpin Ovalo – це ціле сімейство продуктів, що включає карабіни овальної форми з різними варіантами муфти (різьбова, байонетна, автоматична з відкриванням за дві та три дії), матеріалом закрутки (алюміній чи латунь), кольорами корпусу та опціональним пластиковим запобіжником, що не дозволяє муфті розкручуватися.

Далі в огляді представлений карабін AustriAlpin Ovalo з артикулом KA11BK-Z-GR: корпусом з анодуванням кольору Black, та різьбовою муфтою типу Screwlock.

Ovalo Screwlock: пакування

Пакування у вигляді блістерів чи пакетів у випадку AustriAlpin Ovalo Screwlock відсутнє. Натомість все що вам дістанеться це сам карабін, крізь пруток якого буде пропущений складений аркуш з інструкцією по експлуатації.

Ovalo Screwlock: інструкція

Інструкція в AustriAlpin Ovalo Screwlock справді вичерпна, адже складена на 16 мовах: німецькій, англійській, французькій, італійській, іспанській, португальській, нідерландській, дацькій, шведській, фінській, норвезькій, російській, чеській, польській, угорській, болгарській. Вона демонструє основні перестороги з безпеки, та висвітлює не лише використання даної моделі, а й будь-якого карабіну. Тож раджу залишити її для періодичного повторення базових правил безпечного користування карабінами.

Ovalo Screwlock: розривні навантаження

AustriAlpin Ovalo Screwlock – це алюмінієвий карабін симетрично овальної форми, яка рівномірно розподіляє навантаження між роз’ємною та нероз’ємною половинками. Вигин прутка дещо зміщений до спинки, що спрямовує основне навантаження вздовж найсильнішої частини карабіна. Овальна форма дозволяє використовувати карабін з затискачами та широким спектром пристроїв для спусту та підйому, як у звичайному, так і перевернутому стані.

Пруток має I-подібний переріз, який посилює конструкцію, одночасно дозволяючи зменшити вагу карабіна до 69 грамів без шкоди загальній міцності. Внутрішні та зовнішні краї профілю згладжені задля отримання гладкої контактної поверхні, яка не буде пошкоджувати цілісність зовнішнього плетення мотузки.

Не зважаючи на легкість, карабін здатен витримувати розривні навантаження у 25 кН вздовж основної осі, 10 кН – поперек, і 8 кН – при відкритій муфті.

Ovalo Screwlock: муфта

Муфта в моделі KA11BK-Z-GR різьбова, та замикається прокручуванням гайки вздовж роз’ємної секції карабіна. Хід гайки доволі м’який, що дозволяє зручно користуватися карабіном однією рукою, навіть якщо та вдягнена у робочі чи тактичні рукавиці. Ширина розкриття муфти складає 1,9 сантиметра.

Частина муфти, що знаходиться під гайкою має анодування яскраво червоного кольору, яке ховається коли гайка повністю замикає карабін. Це корисна особливість конструкції, яка дозволяє легко відрізнити муфтований карабін від немуфтованого, що прискорює самоперевірку перед спуском, та перевірку партнера перед виходом на скельний маршрут. Все, що має червоний колір, одразу одразу впадає в очі та має бути повністю замуфтоване.

Ovalo Screwlock: keylock

Носик карабіну виконаний по технології Keylock, що можна бачити на фото вище. При розтягуванні карабіна, пази на прутку та виступи на внутрішній поверхні муфти суміщаються, забезпечуючи надійне зчеплення. Завдяки цьому роз’ємна частина карабіна здатна брати на себе таке ж навантаження, що й нероз’ємна. При цьому на носику відсутні будь-які гачки та гострі кути, тож вони не будуть чіплятися та шкодити поверхні мотузки.

Ovalo Screwlock: комбінування з AustriAlpin Cobra D-ring Buckle

Для мене AustriAlpin Ovalo Screwlock став ідеальним доповненням до ременя UTactic Cobra Shooter Belt із застібкою Cobra D-ring Buckle під стропу шириною 1,75 дюйма (45 мм). Це два продукти від AustriAlpin, які поєднуючись можуть використовуватися для аварійної евакуації з висоти.

Ovalo Screwlock: застосування для евакуації

Все, що для цього потрібно – приєднати карабін до пряжки ременя та встібнути крізь нього мотузку, використовуючи вузол напівстремено або Munter Hitch (див. фото вище). Це мінімалістичний комплект для евакуації з висоти, елементи якого можна використовувати й у повсякденному житті. Так карабін AustriAlpin Ovalo Screwlock, разом із ременем, наразі є частиною мого EDC комплекту спорядження і використовується для зберігання ключів, підвішування бейсболок, рукавиць та інших елементів одягу, а також транспортування на поясі фляги MSM Nalgene 32 oz Wide у спекотні літні дні. Мала вага, та м’яка муфта не викликають дискомфорту при щоденному використанні, забезпечуючи гнучкість для використання при спуску.

Карабін AustriAlpin Ovalo Screwlock, представлений в огляді, було придбано в мережі магазинів gorgany.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *