Огляд фільтра Sawyer Mini Water Filtration System

Sawyer Mini Water Filtration System – надлегка та надкомпактна система для очищення води із винятковим ресурсом до 378 540 літрів.

Фільтр Sawyer Mini Water Filtration System дуже скоро після своєї появи став де-факто стандартом серед портативних індивідуальних фільтрів для води. Не останню роль у цьому відіграв просто разючий ресурс, що раніше був доступний переважно для помпових експедиційних фільтрів з суттєво більшими габаритами. Загалом цей фільтр має наступні переваги.

  • Ковпачок що захищає загубник від забруднення та ушкодження.
  • Дизайн без поршнів, що зменшує загальну вагу й не потребує шлангів.
  • Фільтр з сотами 0,1 мікрона, що зупиняє 100% мікропластиків, 99,99999% бактерій (сальмонели, холери, кишкових паличок тощо), 99,9999% найпростіших (лямблії, криптоспоридій тощо).
  • Декларований ресурс роботи: 100 000 галонів (~ 378 541 літр).
  • Розміри (см.): 14 х 3,5 (довжина\діаметр).
  • Вага: комплект – 96 г, фільтр в сухому стані – 46 г.

На час публікації цього огляду придбати Sawyer Mini можна в двох основних варіантах: Sawyer Mini Water Filtration System, що є системою з фільтра та аксесуарів для обслуговування, та окремо фільтра Sawyer Mini. Другий варіант буде для вас привабливішим, якщо ви вже мали систему з супутніми аксесуарами та пошкодили, втратили чи вичерпали ресурс фільтра.

Далі в огляді буде представлена система Sawyer Mini Water Filtration System, щоб ви могли познайомитися з нею, її складовими, та визначитися, чи потрібні вони вам.

Пакування індивідуальної системи для очищення води – це картонна коробка прямокутної форми з повноколірним друком.

Sawyer Mini: пакування, вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду на коробці присутній лише логотип виробника та назва товару. Справа на бічній грані намальовані всі елементи комплекту, що містяться всередині пакування. Згори на кришці коробки зазначений просто колосальний ресурс фільтра у 100 000 галонів.

Sawyer Mini: пакування, вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Знизу коробка не має ніякої інформації, в той час, як зліва піктограмами позначені основні сфери застосування, що включають піший туризм, кемпінг, мисливство, рибальство та непередбачувані обставини тощо. Трошки нижче присутня інформація та ключові метрики щодо участі компанії Sawyer в ліквідації наслідків стихійних лих та гуманітарних катастроф, в рамках яких виробник надає фільтри та забезпечує потерпілих доступною чистою та безпечною питною водою.

Задня стінка пакування фокусується переважно на ключових особливостях конструкції та застосування, сумісності з різноманітними контейнерами. Там же присутні й контактні дані виробника, штрих-код та посилання на офіційний сайт.

Sawyer Mini: компоненти комплекту - secretsquirrel.com.ua

Всередині коробки від Sawyer Mini Water Filtration System на вас чекатимуть наступні предмети: фільтр Sawyer Mini, гнучка фляга місткістю 16 унцій (~ 473 мілілітри), питна трубка, шприц для промивання фільтра та невеличке інформаційне вкладення на картоні білого кольору.

Ми ще повернемося до розгляду деяких з цих предметів, а поки пропоную познайомитися з фільтром Sawyer Mini Water Filtration System.

Sawyer Mini: вигляд зверху - secretsquirrel.com.ua

Зверху на циліндрі загальними розмірами 14 х 3,5 сантиметра (довжина\діаметр) розміщена пластикова трубка, що закривається окремим ковпачком. Передбачена ця трубка для пиття крізь фільтр, тож основне завдання для ковпачка – це тримати чисту трубку якомога далі від можливих ушкоджень та забруднення. Зовнішній діаметр трубки складає 0,7 сантиметра, внутрішній – близько 0,5 сантиметра.

Sawyer Mini: вигляд знизу - secretsquirrel.com.ua

Знизу на фільтрі Sawyer Mini Water Filtration System розташована схожа трубка зовнішнім діаметром 0,7 сантиметра, але вже без ковпачка. Ця сторона передбачена для контакту з брудною водою, й додатково оснащена різьбою для пляшок з діаметром горловини 2,8 сантиметра.

Аби не переплутати призначення кожної з трубок також раджу звертати увагу на велику білу стрілку з позначкою “Flow” на корпусі фільтра. Ваша вода має рухатися виключно вздовж цієї стрілки, перетворюючись з брудної на чисту. В жодному разі не в зворотному напрямку! Тож навіть забудьте пити з тієї трубки, що не має зовнішнього ковпачка.

Всередині фільтра розміщений мембранний фільтр, порожні волокна якого мають соти розміром 0,1 мікрона. Для порівняння соти схожого компактного фільтра Aquamira Frontier Pro Military, огляд якого присутній у нас на ресурсі, мають розмір 3 мікрони. Зменшення розміру сот до десятих мікрона забезпечує Sawyer Mini Water Filtration System можливість затримувати 100% мікропластиків, 99,99999% бактерій (сальмонели, холери, кишкових паличок тощо), 99,9999% найпростіших (лямблії, криптоспоридій тощо). Схожі за структурою волокна використовуються для медичного діалізу, тож можете не сумніватися в безпечності цього фільтра.

Для підвищення комфорту та спрощення використання Sawyer Mini в польових умовах його можна використовувати кількома способами.

Sawyer Mini: питна трубка - secretsquirrel.com.ua

Для пиття безпосередньо зджерел, водойм, великих чи пласких контейнерів (казанів, каструль тощо) нижню частину фільтра можна доповнити питною трубкою довжиною 15,8 та діаметром 0,8 сантиметра. Нею ж можна користуватися й в побуті, особливо для пиття з джерел в чистоті яких ви маєте сумнів: води з крана, неперевірених джерел та струмків тощо.

Sawyer Mini: використання з ПЕТ пляшкою - secretsquirrel.com.ua

Різьба також забезпечує сумісність фільтра з більшістю ПЕТ пляшок із горловиною 2,8 сантиметра. Фільтр можна приєднати безпосередньо до горловини пляшки без використання питної трубки. Полегшити протікання води крізь фільтр в такому випадку можна додатковим стисканням стінок пляшки.

Також за потреби пляшку можна перевернути й відрізати їй дно, що дозволить перетворити ваш Sawyer Mini Water Filtration System на гравітаційний фільтр для очищення більших обсягів водних запасів. За відсутності тиску фільтрація буде займати більше часу, тож будьте до цього готові.

Sawyer Mini: використання з гнучкою пляшкою - secretsquirrel.com.ua

Окрім ПЕТ пляшок, різьба в нижній частині фільтра також сумісна й з гнучкою пляшкою від Sawyer, що входить до складу Sawyer Mini Water Filtration System. Ця пляшка дозволяє дещо прискорити процес фільтрації води. Скручування цієї пляшки в напрямку фільтра дещо підвищує тиск всередині системи, та прискорює проходження води крізь волокна мембран.

Sawyer Mini: гнучка пляшка - secretsquirrel.com.ua

Гнучка пляшка Sawyer SP116 цікава також й тим, що має детальні інструкції з використання фільтра та його обслуговування, які надруковані безпосередньо на її стінках. Тож ця пляшка загальними розмірами 12,5 х 23 сантиметри (ширина\висота) може слугувати не лише контейнером для збору брудної води, а й пам’яткою про промивання фільтра. Також вона дозволяє транспортувати до 473 мілілітрів води, яку в будь-який момент можна випити крізь приєднаний фільтр.

На відміну від Aquamira Frontier Pro Military, про який ми вже згадували вище, Sawyer Mini не може інтегруватися напряму з резервуарами питних систем. Для цього вам доведеться або різати шланг вашого резервуара, або використовувати додаткові адаптери: Sawyer SP110 Hydration Inline Adapters, Sawyer SP115 Fast Fill Adapters for Hydration Packs, Sawyer SP170 Quick Disconnect Adaptor Kit залежно від бажаного способу фільтрації. Для прикладу набір SP115 дозволить фільтрувати воду перед її потраплянням в резервуар, а SP110 чи SP170 передбачають наповнення резервуара брудною водою з подальшим її фільтруванням під час проходження крізь шланг.

Sawyer Mini: промивання фільтра - secretsquirrel.com.ua

Шприц зі складу Sawyer Mini Water Filtration System передбачений для періодичного промивання мембран фільтра у зворотному напрямку. Річ у тім, що весь принцип дії фільтрів на основі порожнистих волокон (follow fiber membrane filter) базується на утриманні шкідливих збудників, мікроорганізмів та часточок осаду й мулу всередині волокон мембрани. Мікроскопічні соти розміром всього 0,1 мікрона тільки збільшують кількість часточок, що затримуються мембраною. Аби ці часточки та шкідливі збудники не мали можливості довго перебувати й розмножуватися всередині вашого фільтра їх бажано видаляти з порожнин мембран якомога частіше.

Оскільки для роботи фільтра використовується прямий тиск, то для його очищення вам знадобиться ще більший тиск, направлений у зворотному напрямку. Саме для цього в комплект системи й додано шпритц з вузькою горловиною. Задля очищення фільтра наберіть у шприц попередньо відфільтровану воду, приєднайте шприц до трубки-загубника у верхній частині фільтра, та продавіть воду крізь фільтр у зворотному напрямку кілька разів. Це зменшить концентрацію часточок всередині порожнин мембрани, й дозволить подовжити строк експлуатації фільтра.

Загалом Sawyer Mini Water Filtration System підкорює своєю простотою, компактністю, легкістю та просто разючим ресурсом у більш ніж 300 тисяч літрів. Хто б міг подумати, що простий циліндр, який здатний сховатися в вашій долоні, може забезпечувати невелику родину чи групу людей чистою водою протягом кількох місяців. Повірте, цього більш ніж достатньо, аби Sawyer Mini міг бути не лише аварійним фільтром на випадок непередбачуваних обставин, а й основним фільтром у тривалих походах, експедиціях, під час життя закордоном тощо.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *