Огляд фільтра Aquamira Frontier Pro Military

Aquamira Frontier Pro Military – ультралегкий та компактний польовий фільтр для непередбачуваних обставин з ресурсом близько 180 літрів.

Певно, вам уже можуть бути знайомі експедиційні фільтри для очищення води в польових умовах. Якщо так, то ви вже знаєте, що більшість з них це доволі громіздкі конструкції складної будови з фільтрами, шлангами та помпами. Так, вони дійсно мають високі показники очищення та ресурси, й добре підходять до тривалого перебування в польових умовах, проте через свої габарити й вагу краще пристосовані для використання в статичних умовах, чи пересування транспортними засобами. Здебільшого вони завеликі й затяжкі для індивідуального використання під час пішого пересування.

Тому, створюючи Aquamira Frontier Pro Military розробники ставили перед собою мету мінімізувати розмірно-вагові характеристики вугільного фільтра для води, й при цьому зробити його достатньо простим та функціональним. В результаті цьому фільтру дісталися наступні можливості.

  • Зручний ковпачок Cap Strap, що захищає фірмовий загубник Bite Me від забруднення та ушкодження.
  • Дизайн без поршнів, що зменшує загальну вагу й не потребує шлангів.
  • Антибактеріальне покриття Miraguard, що протидіє росту бактерій, моху й плісняви.
  • Дворівнева система фільтрації.
  • Фільтр з сотами близько трьох мікрон, що зупиняє 99% бактерій типу криптоспоридій (Cryptosporidium) та лямблій (Giardia).
  • Декларований ресурс роботи: 50 галонів (~ 189 літрів).
  • Розміри (см.): 14 х 3 (довжина\діаметр).
  • Вага (в сухому стані): 57 грамів.

Далі в огляді представлений фільтр Aquamira Frontier Pro Military в кольорі Olive Drab (OD).

Пакуванням для цього фільтра слугує доволі нудний пластиковий пакет із застібкою в верхній частині, на якому не бачу сенсу загострювати увагу.

Aquamira Frontier Pro Military: комплект фільтра - secretsquirrel.com.ua

Комплект надходження фільтрів Aquamira Frontier Pro військової версії включає наступні предмети: вугільний фільтр, трубку для пиття з водойм, чотири передфільтри першого ступеня очищення, та два пластикових перехідники, що забезпечують сумісність з ПЕТ пляшками та резервуарами питних систем.

Aquamira Frontier Pro Military: загальний вигляд, закрита кришка - secretsquirrel.com.ua

Сам фільтр Aquamira Frontier Pro Military виконаний у формі циліндра чорно-оливкового кольору довжиною близько 15 сантиметрів й діаметром близько трьох. Загалом його розміри дуже близькі до середньостатистичного тактичного ліхтаря.

Полімерна оливкова частина має текстуру, що забезпечує гарне зчеплення навіть з мокрими руками, чи руками в рукавичках. Гумова чорна частина додатково посилює цей ефект, й до того ж утримує ковпачок Cap Strap.

Aquamira Frontier Pro Military: загальний виглядб відкрита кришка - secretsquirrel.com.ua

Відкинувши ковпачок Cap Strap вбік, ви отримуєте доступ до загубника фільтра.

Aquamira Frontier Pro Military: положення загубника Bite Me - secretsquirrel.com.ua

Загубник з написом “Bite Me” (англ. “вкуси мене”) за принципом роботи буде схожий на аналогічні загубники резервуарів питних систем, й має три основних положення. Зліва направо на фото вище зображені ці три положення: закритий клапан загубника, відкритий клапан загубника, й повністю від’єднаний клапан. Останнє положення може знадобитися вам у випадку коли ви захочете перетворити свій Aquamira Frontier Pro Military в гравітаційний фільтр для очищення більшої кількості води.

Aquamira Frontier Pro Military: вигляд знизуб шлях до мембранного фільтра - secretsquirrel.com.ua

На протилежному боці на фільтрі присутня різьба, куди накручуються адаптери, що забезпечують сумісність з різними типами контейнерів для води. За диском, що на фото вище знаходиться в центрі філтра, розміщений сам мембранний фільтр з технологією Miraquard.

Розмір соти внутрішнього фільтра Aquamira Frontier Pro Military складає близько трьох мікрон, Відповідно до Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC) такого розміру достатньо для блокування популяцій криптоспоридій (Cryptosporidium) та лямблій (Giardia), які складають основну масу забруднювачів води.

Для механічної зупинки вірусів та пестицидів\гербіцидів сота такого розміру завелика, тому раджу сприймати Aquamira Frontier Pro Military виключно як фільтр первинного очищення води від домішків, запахів й присмаків, та використовувати воду з нього ТІЛЬКИ після її попереднього кип’ятіння чи обробки засобами для знезараження води (наприклад Aquamira Water Treatment).

Aquamira Frontier Pro Military: передфільтри та комплектні адаптери - secretsquirrel.com.ua

Адаптери, що входять до комплекту фільтра військової версії, забезпечують його сумісність з різноманітними контейнерами та джерелами води.

Зліва на фото вище можна бачити адаптер для інтеграції з резервуарами питних систем. Модульні системи типу HydroLock дозволяють приєднувати цей адаптер безпосередньо до шлангів резервуарів типу Camelback Omega Water Beast чи Camelback Antidote. А проміжна гумка з літерами UQC, що лежить поряд з адаптером, дозволяє приєднувати його й до шлангів резервуарів від компанії Source? наприклад Source WXP 2L та інших.

Справа на фото вище розміщений другий адаптер, що передбачений для використання фільтра з питною трубкою та пляшками з діаметром горловини 28 міліметрів, до яких належать більшість ПЕТ пляшок та гнучкі фляги типу Source Liquitainer.

Зі сторони фільтра в адаптери також встановлюються передфільтри – спресовані бавовняні диски, що забезпечують первинне очищення води від великих часточок, мулу, осаду тощо. Після передфільтрів вода другий ступінь очищення вже безпосередньо в мембранному вугільному фільтрі. Всього комплект включає чотири таких передфільтри, які бажано замінювати під час використання загального ресурсу у 180 літрів.

Для використання фільтра Aquamira Frontier Pro Military вам необхідно відкинути кришку, приєднати адаптер з передфільтром та питною трубкою, прикусити загубник й почати всмоктувати воду крізь фільтр. оскільки Aquamira відмовилися від поршнів й шлангів у спробі зменшити вагу й загальні габарити, то їх роботу доведеться виконувати вам. Для роботи фільтра необхідний тиск, що створюватиметься тягою вашого всмоктування, або здавлюванням контейнера з якого ви п’єте. Саме тому в пару до фільтра Aquamira Frontier Pro Military я придбав гнучку флягу Source Liquitainer місткістю один літр.

Без такого тиску можна обійтися хіба що від’єднавши загубник Bite Me, що перетворить ваш Aquamira Frontier Pro Military на звичайний гравітаційний фільтр, що правда швидкість потоку при цьому відверто залишає бажати кращого.

Aquamira Frontier Pro Military: фільтр з адаптером, питна трубка - secretsquirrel.com.ua

В конфігурації, що зображена на фото вище фільтр Aquamira Frontier Pro Military можна використовувати для пиття з горняток, котлів й безпосередньо з джерел. Останній варіант варто використовувати виключно якщо ви впевнені в якості води з цього конкретного джерела.

Aquamira Frontier Pro Military: фільтр з адаптером, ПЕТ пляшка - secretsquirrel.com.ua

Від’єднавши питну трубку, той само адаптер можна накрутити на ПЕТ пляшку чи іншу подібну тару з аналогічною різьбою.

Aquamira Frontier Pro Military: фільтр з адаптером, шланг питної системи - secretsquirrel.com.ua

Другий адаптер використовується для приєднання до шлангів питних систем. В такій конфігурації збирання брудної води можна проводити одразу в резервуар, а її очищення буде відбуватися під час пиття з нього. Використання резервуара таким способом я б рекомендував виключно у випадку, коли у вас є необхідність постійно пересуватися, уникаючи природних загроз чи потрапляння до рук ворога в умовах бойових дій. В решті випадків бажано все ж таки очищувати воду перед її переливанням в резервуар, що дозволить суттєво подовжити строк його використання.

Загалом, головні переваги Aquamira Frontier Pro Military – це його компактність та мала вага, що робить його оптимальним фільтром для використання в екстрених умовах. Саме для таких обставин він і позиціювався першочергово. Це не табірний фільтр для невеличкої групи, що проводить на одному місці тривалий час. Це індивідуальний фільтр на випадок, коли важко знайти джерело чистої води, кип’ятити її немає часу чи вам потрібно постійно рухатися.

Друга перевага – це ресурс. Він хоч і не найвищий на ринку, проте 50 галонів, що приблизно дорівнюють 189 літрам – більш ніж достатньо для індивідуального фільтра в екстремальній ситуації. Навіть якщо 9 літрів ви витратите на первинне очищення мембранного фільтра від решток активованого вугілля, що бажано зробити перед початком експлуатації. Решта зі 180 літрів це не так вже й мало. З розрахунку 3 літри на добу для однієї людини цього вистачить приблизно на 60 днів. А це два місяці, чого більш ніж достатньо аби дочекатися приходу допомоги, чи вийти до цивілізації самостійно. Навіть якщо це буде група з 2-3 осіб цього ресурсу може вистачити на кілька тижнів. Після вичерпання ресурсу фільтр підлягає заміні, чому сприяє й відносно невелика вартість цього комплекту.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *