Огляд бронеплити Українська броня SA3

Українська броня SA3 – надлегка, вигнута у двох площинах, бронеплита з надвисокомолекулярного поліетилену (НВМПЕ) від Української Броні.

В публікації про матеріали бронезахисту я коротко висвітлював основні матеріали, що використовуються для створення сучасних бронеплит. Там я згадував про появу надвисокомолекулярного поліетилену як наступний еволюційний крок після винайдення арамідних тканин. Все тому, що НВМПЕ на 40% міцніший від арамідів еквівалентної маси, що дозволяє суттєво знизити вагу та габаритні розміри броні без зменшення її захисних властивостей. Як і в випадку зі сталлю, пропоную познайомитися з бронеплитами з НВМПЕ на прикладі конкретного виробу, а саме з бронеплитами Українська броня SA3.

Українська броня – вітчизняний виробник, що спеціалізується на виробництві жорстких та м’яких засобів індивідуального бронезахисту з 2014 року, й активно просуває знання про сучасний бронезахист в маси. Завдяки їх зусиллям якісну, легку та надійну броню отримали тисячі захисників та захисниць України, що боронять країну від початку анексії та повномасштабного вторгнення росії.

Наразі Українська броня використовує НВМПЕ як основний матеріал для своєї продукції, в переліку якої можна знайти м’який балістичний захист, шоломи, модульні захисні костюми, а також бронеплити, що відповідають вимогам класів 3-6 ДСТУ 8782:2018. Й хоча моделі SA3+ та SA4 пропонують вищі рівні захисту, плити Українська броня SA3 легші, універсальніші й мають наступні характеристики

  • Захист згідно ДСТУ 8782:2018: 3 клас.
  • Анатомічна форма завдяки вигинам у двох площинах.
  • Основний матеріал: НВМПЕ.
  • Розміри: доступні 5 варіантів розміру.
  • Вага (кг): 1 – 1,9 (залежно від розміру).

Далі в огляді представлена бронеплита Українська броня SA3 розміру eSAPI М.

Українська Броня SA3: передня поверхня - secretsquirrel.com.ua

Спереду балістична плита загальними розмірами 24 x 32 х 2,2 сантиметра (ширина\висота\глибина) покрита захисною тканиною зеленого кольору. В центрі плити, верхні кути якої обрізані під кутом близьким до 45 градусів, й утворюють шестикутну форму (Shooter’s Cut), розміщено великий логотип виробника білого кольору.

Українська Броня SA3: задня поверхня - secretsquirrel.com.ua

Ззаду поверхня також вкрита тим же матеріалом, а замість логотипа тут розміщена наліпка зі згадуванням виробника, моделі виробу, відповідного класу захисту, терміну придатності тощо. Найбільше місця на цій наліпці виділено під QR-код, що при скануванні веде на протокол випробування.

Бронеплити Українська броня SA3 забезпечують захисні властивості, що відповідають 3 класу ДСТУ 8782:2018. Виробник запевняє, що ці плити здатні витримувати 3-6 потраплянь наступних боєприпасів:

  • 5,45 х 39 мм 7Н6 (ПС) на швидкості 910 +/- 15) м/с з відстані 10 м
  • 7,62 х 39 мм 57-Н-231 (ПС) на швидкості 730 +/- 15 м/с з відстані 10 м.

Протокол випробувань Державного науково-дослідного інституту Міністерства Внутрішніх Справ України, що підтверджує тривкість бронеплит до згаданих типів куль АКМ та АК-74 доступний на сайті виробника.

Українська Броня SA3: вигин в двох площинах - secretsquirrel.com.ua

Бронеплити Українська броня SA3 мають вигин у двох площинах, що можна бачити на фото вище. Приклавши дві плити внутрішніми поверхнями, можна чітко бачити, що вони торкаються лише на кутках. Відповідно плити можна використовувати як спереду, так і на спині, і їх форма краще інтегруватиметься з бронежилетами та плитоносками, забезпечуватиме вищий комфорт при тривалому носінні та рівномірніший розподіл ваги.

Для даної моделі плит також доступні п’ять доступних варіантів розміру, детальні характеристики яких наведені в таблиці нижче.

Розмір плит SA3Розміри, см (ширина\висота\глибина)Вага, кг.
XS20 х 28 х 2,2~ 1
S22 х 30 х 2,2~ 1,2
M24 х 32 х 2,2~ 1,45
L26 х 32 х 2,2~ 1,6
XL28 х 34 х 2,2~ 1,9
Доступні розміри бронеплит Українська броня SA3
Українська Броня SA3: монтаж всередину плитоноски - secretsquirrel.com.ua

Бронеплити Українська броня SA3 сумісні з засобами бронезахисту типу Б (бронежилетами) та типу В (плитоносками). Виробник класифікує їх як самостійні (Stand Alone), тож їх можна використовувати без підсилення з м’яких балістичних пакетів 1-2 класів ДСТУ 8782:2018. На фото вище демонструється розміщення плити в плитоносці на прикладі заднього чохла для бронеплит Spiritus Systems LV119 Rear Overt Plate Bag.

Загалом, бронеплити Українська броня SA3 – це сучасний представник бронезахисту з передових матеріалів. Завдяки використанню НВМПЕ вони дещо поступаються своїми захисними властивостями сталевим плитам, але при цьому мають вдвічі меншу вагу, забезпечуючи своєму власнику кращу мобільність та можливість знаходитися в броні довше. Зменшена вага – це перевага не лише при тривалому носінні індивідуального бронезахисту, а й під час високомобільних операцій, при підвищених рівнях фізичної активності, під час тривалих рейдів складним рельєфом, де вагу броні може зайняти корисне індивідуальне спорядження чи спеціальне обладнання (радіообладнання, засоби оптично-електронної розвідки, озброєння тощо).

Бронеплита Українська броня SA3, представлена в огляді, була придбана в офіційному інтернет-магазині виробника – ukrainianarmor.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *