Nagoya NA-771 – розповсюджена альтернатива штатним антенам радіостанцій типу Baofeng UV-5R та її аналогів.
Nagoya Antenna (з 2018 року офіційно перейменована на “REUEX Industrial Co., Ltd.”) – тайваньська компанія, що спеціалізується на антенах та радіообладнанні з 1985 року. У своєму арсеналі цей виробник має велику кількість стаціонарних та портативних антен для різних діапазонів частот та сценаріїв застосування. Через визнану надійність та демократичні ціни продукція цієї компанії доволі поширена на нашому ринку, тому часто стає альтернативою штатним антенам радіостанцій бюджетного сегмента.
Так, більшість магазинів, що торгує радіостанціями Baofeng UV-5R та їх аналогами, часто пропонує антену Nagoya NA-771з наступними характеристиками.
- Частотний діапазон: 144/430 Mhz.
- Посилення: 144 Mhz (2.15) dB / 430 Mhz (3.0) dB.
- Максимальна потужність: до 10 Wt.
- V.S.W.R. (коефіцієнт стоячої хвилі): < 1.5.
- Доступні конектори: SMA F (сумісний з Baofeng UV-5R), SMA M, BNC, Motorola.
- Довжина: 39 см.
Пакуванням для антени Nagoya NA-771 слугує пластиковий блістер із застібкою. Передня стінка прозора й дає змогу побачити саму антену, а також несе на собі назву виробника та товару, частину основних характеристик та штрихкоди. Задня стінка кольорова та не несе жодної інформації. В верхній частині пакування знаходиться застібка, що забезпечує багаторазовий доступ до внутрішнього простору блістеру.
Всередині на вас чекатиме антена Nagoya NA-771 довжиною 39 сантиметрів. Збільшена довжина та частотна оптимізації антени забезпечує краще приймання та передавання радіосигналів в складних умовах та на великих відстанях. Не останню роль в цьому відіграє і посилення, що складає 2,15 dB для частот 144 Mhz, й 3,0 dB на частотах 430 Mhz. Як бачите, антена дводіапазонна, тому слугує гарним доповненням радіостанціям з можливістю одночасного моніторингу двох частот у різних діапазонах (Dual Band Dual Standby) як, наприклад, Baofeng UV-5R.
В нижній частині знаходиться конектор SMA M, що робить антену сумісною з найпоширенішими моделями бюджетного сегмента аматорських радіостанцій таких виробників як Baofeng, Puxin, Vertex Standard, Kenwood, Wouxun, Yaesu тощо.
Nagoya NA-771 гнучка та еластична, що дозволяє фіксувати її безпосередньо до портативної радіостанції. При комунікації будьте готові, що вона дещо заважатиме біля обличчя, тому краще використовувати виносні кнопки Push-to-talk (PTT) та тангенти. При активному пересуванні також не зайвим буде зафіксувати антену до спорядження з використанням гумок, шоккорду, веб домінаторів тощо.
Також не забувайте, що ця антена має круглий переріз. Вона має доволі виражений ефект пам’яті при перегині, тож повністю її краще не згинати.
Для кращого розуміння розмірів на фото вище можна бачити дві ідентичні радіостанції Baofeng UV-5R: одна обладнана штатною антеною, друга – Nagoya NA-771. Але це той випадок, коли збільшення розмірів і ваги надає вам перевагу.
Загалом, при роботі на одній частоті та на однаковій відстані від джерела сигналу, рація, що оснащена Nagoya NA-771 приймає сигнал на кілька секунд раніше рації зі звичайною антеною. Чіткість приймання також відчутно краща. Тому можу сказати, що різниця між антенами відчутна ледве не одразу, що доволі актуально на більших відстанях та при погіршенні умов передачі радіосигналів.
На випадок, якщо вам цікава менш поширена альтернатива антени для вашої радіостанції Baofeng UV-5R також можете звернути увагу на наш огляд антени Disco32 Blade Antenna.
Залишити відповідь