Кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R

Кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R – спосіб відійти від звичайних та посилених акумуляторів від Baofeng та використовувати більш поширені батарейки формату AA замість них.

Тривалий час підтримувати засоби зв’язку та електроніку в зарядженому стані в польових умовах доволі складно. Для цього вам необхідні спеціалізовані док-станції та кабелі, зарядні пристрої, а також автотранспорт, генератори, чи сонячні панелі.

Разом із тим “пальчикові” батарейки формату AA – це найпоширеніші батарейки, доступ до яких можна отримати практично усюди у світі. Вони практичні, дешеві, й продаються ледве не в кожному газетному кіоску. Ви навіть доволі легко можете назбирати необхідну кількість батарейок формату AA з користувацької електроніки: ТВ-пультів, годинників, дитячих іграшок, гірлянд тощо. Тому не дивно, що Baofeng має у своєму асортименті кейси під батарейки AAA та AA, що дозволяють використовувати ці батарейки задля живлення радіостанцій.

Ми познайомимося з ними на прикладі кейса під батарейки AA для Baofeng UV-5R, що має наступні характеристики:

  • Елементи живлення: 6х AA.
  • Місткість: залежить від обраних акумуляторів формату AA.
  • Напруга: 7,4 V.
  • Розміри (см.): 12 х 5,3 х 3,3 (висота\ширина\глибина).

Цей кейс стилізований під посилений акумулятор для Baofeng UV-5R, що має індекс BL-5L. Загальна конструкція, матеріали та текстури наслідують посилені акумулятори та контури самої радіостанції. Ключова відмінність, що правда, криється в загальних розмірах та начинні.

Кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R: вигляд зверху - secretsquirrel.com.ua

Зверху чітко помітна різниця по глибині, що нею кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R переважає над штатними акумуляторами місткістю 1800 mAh та посиленими акумуляторами місткістю 3800 mAh. На фото вище я спеціально розмістив штатний акумулятор поряд із кейсом, аби збільшення глибини до 3,3 сантиметра була краще помітна.

Кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R по висоті, навпаки, дещо менший посиленого акумулятора, і має 12 сантиметрів проти 12,5 у BL-5L.

Кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R: вигляд знизу - secretsquirrel.com.ua

Знизу відсутні три контакти, що ними акумулятори BL-5 та BL-5L з’єднуються з док-станціями для зарядки. Воно і не дивно, адже це контейнер для батарейок, а не повноцінний акумулятор. Тож, як бачите, можливість заряджати акумулятори формату AA з використанням штатних дротів та док-станції Baofeng UV-5R в цьому випадку не передбачена. Контакти та направляючі для зарядних док-станцій відсутні ще й задля того, аби ви помилково не встановили цей кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R в док-станцію задля заряджання.

Також на фото вище можна бачити кнопку з написом “PRESS”, використовуючи яку можна розділити кейс на дві половини задля доступу до внутрішнього простору та встановлення елементів живлення. Нею ми й скористаємося.

Кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R: елементи живлення - secretsquirrel.com.ua

Всередині кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R дозволяє вам розміщати як батарейки (зліва) так і акумулятори (справа). Тут варто пам’ятати, що батарейки мають вищу напругу, що становить 1,5V проти 1,2V в акумуляторів. Тому задля створення сумарної напруги у 7,4V, необхідної для роботи радіостанції, вам знадобиться лише п’ять батарей, але вже шість акумуляторів.

Вийти з цієї ситуації вам також допоможе імітаційна батарейка. Вона не несе електричного заряду, а використовується виключно як наскрізний провідник, яким замикається електричний ланцюг всередині кейсу. Тому у випадку використання батарей – встановлюється п’ять елементів живлення та імітаційна батарейка. З акумуляторами – просто заповніть весь простір кейсу шістьма елементами живлення. Незалежно від обраного типу елементів, не забувайте також слідкувати й за правильною полярністю, напрям якої у вигляді іконок зображений на внутрішній поверхні кейсу.

Кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R: вигляд збоку - secretsquirrel.com.ua

На фото вище можна також бачити порівняння загальних габаритів двох радіостанцій. На верхній встановлений посилений акумулятор BL-5L на 3800 mAh, на нижній – кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R. Як можете бачити кейс дещо нижчий, проте має більшу глибину в задній частині. Також при його застосуванні кліпса буде знаходитися не під прямим кутом до корпусу радіостанції, а під невеликим нахилом. Ця особливість, знову ж таки, викликана більшою глибиною кейсу задля розміщення елементів живлення формату AA всередині нього.

Загалом, кейс під батарейки AA для Baofeng UV-5R буде корисним для вас за відсутності можливості перезаряджати штатні акумулятори, а також за потреби використовувати замість них більш розповсюджені елементи живлення. Також будьте готовими до того, що при використанні батарей та акумуляторів формату AA загальна тривалість роботи радіостанції буде дещо меншою. Причина цьому – велика кількість контактів та супутні втрати, пов’язані з використанням батарейок формату AA.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *