Фурнітура ITW Nexus

ITW Nexus – глобалізований виробник пластикової фурнітури для одягу та спорядження, що з 1977 року вносить інновації в цей ринок.

В багатьох статтях, що вже опубліковані на нашому ресурсі, я багаторазово згадував грімлоки, веб домінатори й іншу фурнітуру для кріплення спорядження. Їх ми не описували детально, тож в цій публікації я виправлю цей недолік.

ITW забезпечує Збройні Сили США інноваційними товарами десятиліттями, а продукція лінійок Nexus та Fastex вже встигла стати певним стандартом у світі тактичного нейлону та товарів для активного відпочинку. Лінійка пряжок з бічним розмиканням (side-release buckle) під назвою Fastex взагалі вже давно розширила своє значення від конкретного продукту до синоніма слова “пряжка”.

Асортимент ITW доволі широкий й включає пряжки з одним (Looplock), двома (Triglide) та трьома (Ladderlock) отворами, D-подібні кільця, кордлоки, гачки, застібки, карабіни тощо. Розповісти про всю продукцію ITW Nexus в межах однієї публікації я не зможу, й навіть намагатись не буду, тому зупинюсь лише на її частині, з якою мав досвід взаємодії.

Web Dominator

Фурнитура ITW Nexus - secretsquirrel.com.ua
 • Технологія GhilleTEX™, що знижує видимість в інфрачервоному спектрі (NIR).
 • Сумісність з дюймовою текстильною стропою.
 • Швидка заміна в польових умовах.
 • Доступні кольори: Black, Tan 499, Coyote Brown, Foliage Green
 • Розміри (см): 3,5 х 4,5 (ширина\висота).

Цей аксесуар складається з двох частин: полімерної формованої платформи та невеликого відрізу шоккорду. По обидва боки платформи присутні щілини, що сумісні з дюймовою стропою, яка фіксується всередині них виступами-обмежувачами. Ще один невеликий виступ знаходиться у верхній частині та слугує для фіксації положення шоккорда довжиною близько 3,5 сантиметрів у стисненому стані. Розтягування цього шоккорду й утримує предмети всередині ITW Web Dominator. За потреби кріпити більші предмети можна замінити комплектний еластичний шнур шоккордом потрібної довжини. Знати щось складнішого за коров’ячий та простий вузли абсолютно не потрібно.

Фурнитура ITW Nexus - secretsquirrel.com.ua

Передбачений ITW Nexus Web Dominator для фіксації невеличких та легких предметів в поздовжньому до стропи напрямку. Його назва власне й походить від основного сценарію застосування – фіксації та контролю надлишкової довжини регулювальних строп заплічників, розвантажувального спорядження, нагрудників тощо.

Всюди, де вільновисні стропи можуть створювати проблеми: сторонні звуки, ризик чіпляння за предмети оточення чи потрапляння в рухомі механізми тощо, а відрізати їх не варіант – знайдеться місце для ITW Web Dominator. Не рідше вони використовуються для фіксації шлангів питних резервуарів, дротів комунікаційного обладнання, портативних сонячних панелей тощо.

Зберігати ITW Nexus Web Dominator бажано в розстібнутому вигляді, що подовжить строк застосування еластичного шнура. Якщо активно ним не користуєтеся – краще зберігати його в темному місці, оскільки під дією ультрафіолетових променів з часом шоккорд деградує.

1″ Classic SR Split-Bar

Фурнитура ITW Nexus - secretsquirrel.com.ua
 • Відкривання та регулювання однією рукою.
 • Сумісність з дюймовою текстильною стропою.
 • Швидка заміна в польових умовах.
 • Доступні кольори: Black, Tan 449, Coyote Brown, Foliage Green.
 • Розміри (см): 3,5 х 7 (ширина\висота).

Серія Classic SR (Side Release) від ITW Nexus – як говорить назва, це класика та де-факто стандарт ринку товарів для оборонного комплексу. Ці пряжки мають підтверджений послужний список використання в жорстких польових умовах, за критично високих та екстремально низьких температур. Причиною тому – склад полімеру Acetal та вивірений до дрібниць дизайн.

Вся серія Classic SR включає кілька варіантів пряжок, найбільш розповсюдженою з яких є дюймова 1″ Classic SR, що складається з двох половинок з суцільними петлями. Classic SR Split-Bar – це її похідна, де петля в пряжці-мамі має проріз, який дозволяє швидке встановлення чи заміну пряжки в польових умовах без необхідності розпорювати чи зшивати стропи.

Пряжка-тато GTSR-1 має дві щілини для пропускання дюймової текстильної стропи й регулювання положення пряжки на ній. Система регулювання передбачає вільне ковзання в одну сторону та блокування при русі у зворотному напрямку.

Фурнитура ITW Nexus - secretsquirrel.com.ua

Найчастіше застосування пряжок 1″ Classic SR и 1″ Classic SR Split-Bar – це регулювальні стропи заплічників, бронежилетів, нагрудників, рятувальних жилетів, підсумків й інших товарів для активного відпочинку. Там де я необхідність з’єднати два окремих елементи з можливістю їх подальшого регулювання їх положення знайдеться місце для пряжок 1″ Classic SR. Якщо вони з якоїсь причини вийшли з ладу, то 1″ Classic SR Split-Bar за лічені хвилини стануть на їх місце навіть якщо ви знаходитесь далеко від цивілізації й не маєте доступу до швацького приладдя.

З високою долею ймовірності можна стверджувати, що саме ці пряжки будуть встановлені на продукції респектабельних брендів, що займаються виробництвом тактичних товарів, рятувального обладнання тощо. Ті ж, хто не може дозволити собі її, намагаються усіляко її копіювати та наслідувати, що призвело до появи великої кількості підробок, клонів та аналогів. Тому раджу звертати увагу на описи товарів та клейма на фурнітурі при купівлі спорядження.

1″ GT Quick Attach Surface Mount (QASM)

Фурнитура ITW Nexus - secretsquirrel.com.ua
 • Технологія GhilleTEX™, що знижує видимість в інфрачервоному спектрі (NIR).
 • Сумісність з дюймовою текстильною стропою.
 • Відкривання та регулювання однією рукою.
 • Швидка заміна в польових умовах.
 • Доступні кольори: Black, Tan 499, Coyote Brown, Foliage Green.
 • Розміри (см): 4 х 7 (ширина\висота).

Пряжки Quick Attach Surface Mount (QASM) – це ще один представник серії GT, що складається з двох половинок. Половинка-тато – це та сама стандартна пряжка GTSR-1, що вже знайома вам по опису 1″ Classic SR Split-Bar. Це, до речі, робить їх взаємозамінними в разі потреби.

Ключова відмінність QASM від SR-1 криється в пряжці-мамі, де в нижній частині знаходиться додаткова петля для дюймової стропи, з отвором для її пропускання. Як результат QASM кріпиться до строп не в одному місці, а в двох, що робить фіксацію більш надійною. Окрім цього, QASM не обертається на стропах, як це робить GTSR-1. За надійність фіксації, що правда, доводиться платити збільшенням ваги та габаритів пряжки, що здебільшого виправдано.

Фурнитура ITW Nexus - secretsquirrel.com.ua

Як я вже згадував раніше, ITW Nexus QASM можуть замінювати собою пряжку SR-1, підвищуючи надійність фіксації завдяки додатковій точці кріплення. Тому одним з розповсюджених сценаріїв її застосування є фіксація знімних модульних панелей на передній поверхні плитоносок та бронежилетів. Для цього на них навіть не рідко пришивають додаткову вертикальну стропу, куди й пропускаються петлі QASM. Гарними прикладами такого застосування можуть слугувати Mayflower\Velocity Systems Assault Plate Carrier (APC) та LBX Armatus II Plate Carrier.

1″ GT SurMount

Фурнитура ITW Nexus - secretsquirrel.com.ua
 • Сумісність з дюймовою текстильною стропою.
 • Відкривання та регулювання однією рукою.
 • Доступні кольори: Black, Tan 499, Coyote Brown, Foliage Green, Average Green.
 • Розміри (см): 4,5 х 6,5 (ширина\висота).

1″ GT Surface Mount Buckle чи SurMount – ще одна, але дещо менш поширена похідна з серії GT. На відміну від двох попередніх пряжок, ITW Nexus SurMount складається вже з трьох компонентів: пряжки-тата GTSR-1, пряжки-мами та невеличкої платформи для фіксації пряжки до дюймової стропи. Якщо ITW Nexus GT QASM дозволяє фіксувати предмети поздовжньо зі стропою, до якої закріплена вона сама, то SurMount кріпиться перпендикулярно.

Фурнитура ITW Nexus - secretsquirrel.com.ua

Цю особливість можна використати там, де не можна закріпити ITW Nexus QASM через відсутність стропи, направленої відповідним чином. Крім цього, ITW Nexus SurMount монтується не лише на стропу, а й безпосередньо крізь матеріали завтовшки 1-4 міліметрів. Для цього в матеріалі робляться 4 отвори, куди пропускаються ніжки з зубцями, якими платформа кріпиться до пряжки-мами. В такому виконанні SurMount можна часто бачити на кришках та клапанах різноманітних сумок та підсумків.

GrimLoc D-ring

Фурнитура ITW Nexus - secretsquirrel.com.ua
 • Відкривання однією рукою.
 • Сумісність з дюймовою текстильною стропою.
 • Доступні кольори: Black, Tan 499, Coyote Brown, Foliage Green.
 • Розміри (см): 4 х 5,5 (ширина\висота).

ITW Nexus GrimLoc D-ring – D-подібне кільце, що розмикається, й застосовується для підвішування різноманітного спорядження та аксесуарів до дюймової стропи чи модульного інтерфейсу PALS. Як і SurMount вони кріпляться та відкриваються перпендикулярно до стропи на котрій закріплені. В конструкції присутня кнопка з пружиною, якою кільце утримується в замкненому положенні. Для розмикання достатньо натиснути на неї. Замикається кільце з добре відчутним звуком, завдяки якому замикання можна розпізнати навіть в умовах обмеженої видимості.

Пружина, що підпирає кнопку, прихована всередині каналу в основі аксесуара. Цей канал має ряд отворів, крізь які пил та дрібне сміття, що потрапили до каналу, мають можливість виходити назовні. Тож можна вважати, що ITW Nexus GrimLoc D-ring очищується самостійно, остільки для цього достатньо кілька разів натиснути на кнопку у верхній частині.

Фурнитура ITW Nexus - secretsquirrel.com.ua

Як видно на фото вище, дюймова стропа пропускається крізь спеціальний вертикальний отвір в основі GrimLoc, тож на відміну від карабінів злетіти з неї він не може ні в замкненому, ні в розімкненому стані. Також варто зазначити, що цей аксесуар придатний виключно для господарського застосування, оскільки розмикається він навіть простим ривком з зусиллям близько 8 кілограмів. Зроблено це навмисне, аби у випадку чіпляння, що може загрожувати життю, ви могли легко скинути підсумок чи предмет спорядження. В жодному разі не використовуйте ITW Nexus GrimLoc для альпінізму, оскільки він просто не пристосований для підвішування чогось важчого за рукавиці, окуляри, балістичні маски чи комутації дротів комунікаційного обладнання, чи шлангів питних резервуарів.

Сьогодні ми описали лиш малу частину фурнітури виробництва ITW Nexus, тому ця публікація може розширюватися з плином часу.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *