Аптечка: основні помилки

Аптечка має бути у кожного, особливо у польових умовах. Тож сьогодні звернемо увагу на основні помилки, які пов’язані зі створенням і використанням індивідуальних аптечок.

IFAK: Основні помилки - secretsquirrel.com.ua

Якщо ваша індивідуальна аптечка ще не складена — терміново займіться цим питанням! Терміново означає не «коли-небудь», і не «потім», а прямо зараз! Якщо ж ваша аптечка вже скомплектована, то список нижче допоможе вам перевірити якість вашої підготовки, і вкаже на подальші шляхи розвитку.

Дешеві попередньо скомплектовані набори

Інтернет завалений масою аптечок, що «турботливо» укомплектовані під різноманітні потреби: домашні, міські, автомобільні, туристичні, тактичні тощо. Оскільки конкуренція в цьому сегменті достатньо висока, більшість виробників намагаються конкурувати в тому числі ціною, і навіть не соромляться занижувати якість товарів, які входять до складу фінальних комплектів. Аби аптечка коштувала дешевше у них вкладаються дешевші товари відверто сумнівної якості, зменшується їх кількість і інші якості (довжина бинтів, щільність перев’язувальних матеріалів, кількість серветок, матеріали рукавичок тощо).

Гарний тому приклад — скомплектовані автомобільні аптечки, що продаються на території України. Вони, хоча чисто номінально і відповідають державним стандартам, але їх склад ніяк не допоможе вам розібратися з реальними ушкодженнями, що властиві ДТП. Хтось намагався розрізати «дитячими» ножицями з тупими кінцями автомобільні ремені чи джинси? Зупиняти критичну кровотечу еластичною стропою, яка декларується в таких аптечках як «джгут»? Притискати місце крововиливу целофановими рукавицями, які й в кондитерському використанні рвуться за лічені хвилини, що вже казати про надання першої допомоги поряд із понівеченим авто?

Ніхто крім вас не покладе вам в аптечку якісні нітрилові рукавиці й ножиці парамедика, перевірені бандажі чи джгути-турнікети, які зарекомендували себе як дієві засоби зупинки кровотечі, і врятували сотні тисяч життів. Комплектуйте свою аптечку самостійно, і якщо ви вже хочете зекономити час, купуючи скомплектовану аптечку, то хоча б не женіться за вартістю, і не пожалкуйте грошей на якісне наповнення! Адже за певних обставин від нього напряму може залежати ваше здоров’я і навіть життя.

Відсутність засобів для боротьби з травмами

Якщо ваша індивідуальна аптечка — це пакетик з пластиром і пігулки від побутових розладів здоров’я (головного болю, болю в горлі тощо) — у мене для вас погані новини. Це лише невелика частина повноцінної індивідуальної аптечки, до складу якої також повинні входити засоби допомоги від травм та ушкоджень. При сильних травмах та критичних крововиливах вам не допоможе пляшечка зі спиртовим гелем, кілька булавок і бактерицидна серветка — це ще одна причина не марнувати гроші на попередньо скомплектовані набори. Бинти та джгути повинні бути при вас на випадок коли справи підуть зовсім кепсько.

Є аптечка, але немає навичок

Ви не пожалкували часу і грошей і зібрали індивідуальну аптечку? Ви, безумовно, молодці, але на цьому справу не завершено! Чи знаєте ви як швидко, якісно і головне ефективно користуватися вашим спорядженням для надання першої допомоги? Чи знаєте ви сильні та слабкі сторони, конструктивні переваги та протипоказання до застосування?

Найякісніші бандажі чи прогресивні джгути — марнотратство, якщо ви не знаєте як ними користуватися. Не впевнені — сміливо записуйтеся на курси першої допомоги, гірше не буде! Читати інструкції в критичній ситуації буде пізно, а ось механічна пам’ять, яку ви зможете здобути в ході тренувань, виграє для вас пару-трійку значущих секунд.

Вибирайте кваліфікованих інструкторів і респектабельні тренінгові організації для проходження курсів і не забувайте періодично поновлювати свої знання. Те саме стосується і постачальників медичного спорядження.

Склали й забули

Якщо у цьому заголовку ви теж впізнали себе — в мене для вас знову погані новини. На жаль, багато медичних засобів мають термін придатності, тому просто скомплектувати індивідуальну аптечку один раз, і забути про неї у вас не вийде. Постійна перевірка усіх ваших аптечок дозволить вам:

  • Пам’ятати що де лежить, аби виймати потрібний вміст у найкоротші строки.
  • Перевіряти строки придатності медичних засобів і препаратів, та вчасно оновлювати їх.
  • Інспектувати стан вмісту і контейнерів (підсумків, кейсів, чохлів тощо) для їх своєчасного обслуговування і ремонту.

Ви ж не хочете виявити, що ваші рукавички втратили еластичність під дією ультрафіолету в момент, коли будете одягати їх на руки при наданні першої допомоги? Слідкуйте за своїм спорядженням, і заглядайте всередину своїх аптечок не рідше двох раз у рік.

Народна медицина — не медицина

Ви, звісно, можете не брати із собою аптечку при виході у ліс, сподіваючись на свою знання трав і рослин. Але, маю вас запевнити, що від наявності аптечки вам гірше точно не стане! Особливо, якщо врахувати той факт, що для пошуків потрібних рослин, їх збору, обробки й перетворення на лікарські засоби з певними властивостями вам знадобиться вельми багато часу і зусиль.

Так, людство дійсно століттями лікувалося травами та коренями, і робить це й зараз, але в критичних ситуаціях будь-який розлад здоров’я і його причини варто усувати в найкоротші терміни, адже від цього залежить ваша ефективність. Лежати на одному місці без запасів їжі, води та решти ресурсів, в очікуванні поки подіє та сама трава, у вас не вийде, що вже й говорити про травми. Медицина крокує далеко вперед кожен рік, тому використовуйте актуальні алгоритми надання допомоги. І не забувайте слідкувати за їх оновленнями, бо й вони не стоять на місці.

Також ви можете багато знати про використання імпровізованих засобів для надання першої допомоги (джгути-закрутки, джгути з ременів тощо), але вони рідко можуть перевершити промислові спеціалізовані засоби у своїй ефективності й швидкості застосування. Знайте своє спорядження, носіть його з собою, і нехай, краще, воно буде при вас і не знадобиться, ніж навпаки.

Сподіваюся, сьогоднішній список помилок при комплектації IFAK дозволить вам уникати їх надалі, а якщо у якомусь із пунктів ви впізнали себе — терміново виправляйтесь, оскільки у цьому зацікавлені, в першу черву, ви самі.

Джерела та пов’язаний контент

youtube.com — 6 Principles of Survival — Meet First Aid and Security Needs

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: