Елементи вузлів

Елементи вузлів – ще один важливий момент, який треба висвітлити перш ніж наповнювати категорію “Вузли та плетіння”.

Надалі в цій рубриці, описуючи різноманітні вузли, ми будемо повсякчас використовувати певні терміни на позначення елементів вузлів. Але, перші ніж фокусуватися на елементах, киньмо швидкий погляд на бухту Guardian Paracord Type-III-S.

Елементи вузлів - secretsquirrel.com.ua

На фото вище добре видно обидва кінці, але залежно від можливості ними користуватися, називатимуться вони по різному.

Ходовий кінець

Також відомий як робочий кінець, running end, working end тощо. Це кінець мотузки до якого ви маєте безпосередній доступ, та використовуєте його при в’язанні вузла.

Кореневий кінець

Також відомий як корінний, standing end тощо. Це статичний кінець мотузки, що не бере участі у в’язанні вузла та направлений у моток чи бухту мотузки, або зафіксований до предмета чи опори. Саме тому, найчастіше, він і не задіяний у в’язанні вузлів.

З кінцями та можливістю їх використання розібралися – тож розглянемо тепер елементи вузлів.

Виток

Елементи вузлів - secretsquirrel.com.ua

Виток, відкрита петля або bight – елемент вузла, що утворюється вдвічі складеним корінним кінцем, та не має перетину з корінним кінцем. Відмінна риса витка – паралельно направлені ходовий та корінний кінці, що проходять через весь вузол.

Гарний приклад використання витка при формуванні вузла – вузол “Вісімка”, в якому паралельність кінців зберігається по всій довжині вузла.

Петля

Елементи вузлів - secretsquirrel.com.ua

Петля або loop – це елемент вузла, що утворюється одинарним перетином ходового кінця поверх корінного. На відміну від витка, де кінці паралельні, петля має точку перетину кінців мотузки. Мотузяна петля, обв’язана довкола предмета ще часто називається напівштиком.

Гарний приклад використання петлі при в’язанні вузла – вузол “Булінь”, що утворюється петлею на кореневому кінці й витком ходового кінця, що пропускається крізь цю петлю.

Вигин

Елементи вузлів - secretsquirrel.com.ua

Вигин, обніс, лікоть чи elbow – елемент вузла, що утворюється подвійним перетином ходового кінця довкола корінного. найпростіший спосіб отримати вигин – це два рази провернути виток довкола власної осі, в результаті чого ви отримаєте дві петлі, що слідують одна за одною.

Гарний приклад використання вигину для формування вузла – вузол “Серединний провідник” або “Метелик”.

Елементи вузлів - secretsquirrel.com.ua

Далі в’язання більшості вузлів це – ні що інше, ніж послідовність в якій перераховані елементи вузлів поєднуються між собою задля досягнення поставлених цілей. Як раз на цих послідовностях та алгоритмах ми й фокусуватимемося в подальших публікаціях категорії “Вузли та плетіння”.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *