Як використовувати крокоміри?

Крокоміри – другий за важливістю інструмент в примітивній навігації, що відповідає за контроль відстаней. В попередній публікації ми фокусували увагу на їх створенні, сьогодні ж розглянемо як використовувати крокоміри в польових умовах.

Крокоміри: готові крокоміри на компасі - secretsquirrel.com.ua

Як використовувати крокоміри?

Як ви вже здогадалися з нашої попередньої публікації, присутність двох секцій та кількість намистин у кожній з них не випадкова. Нижня секція на дев’ять намистин буде допомагати нам вести облік метрів, верхня на чотири намистини – кілометрів.

Діаметри паракорду та отвору в намистинах дозволяють їм утримувати своє положення коли до них не прикладається зусилля. При цьому їх також доволі легко можна пересунути вздовж паракорда за потреби. Тож далі я розкажу як використовувати крокоміри, та за яких умов треба змінювати положення намистин.

  1. Зануліть покази крокомірів

    До початку руху перемістіть намистини в обох секціях у крайнє верхнє положення.

  2. Ведіть облік метрів

    Кожен раз як ви проходите 100 метрів – опускайте одну з 9 намистин вниз. Я роблю близько 62 кроків однойменною ногою (лівою) на сотню метрів, тож кожні 62 кроки я опускаю одну намистину нижньої секції. Докладніше про конвертацію кроків в метри читайте в публікації про підрахунок кроків.

    Коли ви пройдете 900 метрів і 9 намистин нижньої секції вже знаходяться в нижньому положенні – продовжуйте облік кроків, а на наступній сотні метрів опускайте вниз намистину вже з верхньої секції.

  3. Ведіть облік кілометрів

    Коли дев’ять намистин нижньої секції й одна намистина верхньої секції знаходяться знизу – ви пройшли кілометр. Кожен раз як дев’ять намистин нижньої секції опускаються вниз – опускайте одну “кілометрову” намистину з верхньої секції.

  4. Оновлюйте покази під час руху

    Щоразу як всі дев’ять намистин нижньої секції опускаються вниз і ви опускаєте “кілометрову” намистину, не забувайте підіймати намистини нижньої секції вверх. Це дозволить вам вести облік сотень метрів на наступному кілометрі.

    Повторюйте рух намистин до тих пір поки всі чотири “кілометрові” намистини не опустяться вниз.

  5. Скиньте систему до стану за замовчуванням

    Коли дев’ять намистин нижньої секції та чотири намистини верхньої секції знаходяться знизу – ви пройшли 4 км 900 метрів.

    Після проходження наступної сотні метрів, підніміть всі намистини в верхнє положення. Ви пройшли 5 кілометрів та повернули крокоміри у вихідне положення. Система підрахунку скинулася для проходження наступних п’яти кілометрів.

В реальності п’ять кілометрів в режимі примітивної навігації – це дуже велика відстань, і ви рідко будете покривати її за один прохід без зміни азимута, типу покриття чи нахилу поверхні. Тому не варто одразу на це сподіватися. При зміні кута нахилу чи типу покриття варто звірятися з вашою таблицею для підрахунку кроків, а при зміні напряму чи маневруванні навколо перепон – робити окремі позначки в журналі пересування.

Про формат записів та ведення цього журналу я докладніше розказуватиму в окремій публікації.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *