Вузол вісімка витком

Вузол вісімка витком – швидкий спосіб створити на кінці мотузки точку фіксації для карабінів, індивідуальних страхувальних систем та іншого страхувального спорядження.

В попередній публікації ми розглядали як в’язати вузол вісімка ходовим кінцем задля створення стопорного вузла біля кінця мотузки. Сьогодні ж звернемо увагу на те як в’язати вузол вісімка витком задля отримання петлі.

Раніше я вже згадував, що спосіб зав’язування вузла сильно залежить від цілей, з якими цей вузол буде використовуватися. Для створення стопорного вузла на кінці мотузки краще підійде вісімка ходовим кінцем(Figure 8 Knot), для фіксації довкола опори, кріплення мотузки у замкнене кільце чи індивідуальну страхувальну систему – вісімку зустрічну (Figure 8 Follow-through). А от для отримання “фламандської” петлі, що не ковзає – вам згодиться вузол вісімка витком (Figure 8 on a Bight) про яку мова піде нижче.

Як в’язати вузол вісімка витком

Вузол вісімка витком в’яжеться абсолютно за тим же алгоритмом, що й вісімка ходовим кінцем. Єдина суттєва відмінність – це використання витка мотузки замість ходового кінця. Також замість стопорного вузла в результаті ви отримаєте петлю, що не затягується.

 1. Створіть виток

  Знайдіть вільний кінець мотузки та складіть його витком, повернувши ходовий кінець до кореневого.
  Вузол вісімка витком - secretsquirrel.com.ua

 2. Створіть петлю

  Пропустіть виток, який щойно став вашим ходовим витком, під кореневим кінцем мотузки, утворюючи петлю.Вузол вісімка витком - secretsquirrel.com.ua

 3. Обнесіть мотузку довкола кореневого кінця

  Обнесіть ходовий виток, прокладаючи його над кореневим кінцем на цей раз.Вузол вісімка витком - secretsquirrel.com.ua

 4. Пропустіть виток в петлю

  Направте ходовий виток крізь петлю, що ви утворили одним кроком раніше, пропускаючи його в напрямку знизу-вгору.
  Вузол вісімка витком - secretsquirrel.com.ua

 5. Виберіть вільну мотузку та відрегулюйте

  Потягніть за кореневий кінець та за ходовий виток аби затягнути ваш вузол вісімка витком (Figure 8 on a Bight). За потреби відрегулюйте довжину кореневого кінця, ходового кінця та вигину задля зменшення даремних витрат мотузки. Також слідкуйте аби мотузки витка були суворо паралельні крізь усі обноси вузла та не мали жодних перетинів між собою.
  Вузол вісімка витком - secretsquirrel.com.ua

Вузол вісімка витком потребує особливої уваги до паралельності мотузки та до такого параметра як довжина петлі (loop gain), що виходить з вузла. Намагайтеся робити сам вузол якомога компактнішим, а довжину петлі короткою. Це дозволить зменшити нецільове використання мотузки, збереже вузол коректним та простим для перевірки, а також зменшить чіпляння за спорядження та елементи оточення.

Я зазвичай намагаюсь аби діаметр петлі лише дещо переважав над діаметром муфти найбільшого карабіна, яким я користуюсь. Так його можна вставити в петлю вузла й повністю прокрутити у будь-який бік. Якщо ви не фіксуєтеся вісімкою витком до опор чи предметів, то робити петлю більшою ніж діаметр карабінів здебільшого не має сенсу.

Петля, утворена вузлом вісімка витком слугує відмінною точкою для фіксації карабінів, створення карабінних зашморгів тощо. Також цей вузол суттєво легше розплітається у порівнянні з простим провідником, навіть якщо побував під дією важких вантажів чи ривкових навантажень.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *