Простий провідник

Простий провідник, також відомий як проста петля, лист конюшини чи overhand loop with a bight, за своєю суттю – це той же простий вузол, але зав’язаний не ходовим кінцем, а витком мотузки.

Вузол простий провідник має безліч застосувань як в господарстві, так і в роботі на висоті, та використовується для створення петель, що не ковзають, пристібування карабінів, пропускання кінців мотузки для створення карабінних затяжок та петель, що ковзають тощо.

Як в’язати вузол простий провідник

В’яжеться простий провідник так само як і простий вузол, єдина суттєва відмінність – це використання витку мотузки замість ходового кінця.

 1. Створіть виток мотузки

  Складіть простий виток, проклавши ходовий кінець вздовж кореневого.Простий провідник - secretsquirrel.com.ua

 2. Створіть петлю з подвоєної мотузки

  Пропустіть виток над кореневим кінцем мотузки, створюючи петлю з подвоєної мотузки як показано на фото нижче.Простий провідник - secretsquirrel.com.ua

 3. Пропустіть виток крізь петлю

  Обігніть подвоєний кореневий кінець витком та пропустіть його у створену вами петлю.
  Простий провідник - secretsquirrel.com.ua

 4. Виберіть вільну мотузку та відрегулюйте

  Виберіть всю зайву довжину, потягнувши за первинний виток. Відрегулюйте розташування вузла на мотузці та слідкуйте за тим, аби вона не перехрещувалася всередині вузла. За бажання, соваючи корінний кінець первинного витку можна також відрегулювати довжину петлі простого провідника, що й зображене на фото нижче.
  Простий провідник - secretsquirrel.com.ua

Петля, що вийде в вас після в’язання простого провідника, не затягується самостійно. Завдяки цьому їй можна надати фіксовану довжину й накинути довкола необхідного предмета чи опори. На жорстких мотузках простий провідник також може повзти, про що також не варто забувати. Тому вільний кінець простого провідника також можна контролювати за допомогою простого вузла, нав’язаного довкола кореневого кінця, хоча це й не обов’язково.

Єдиний недолік цієї петлі – вона погано розв’язується, особливо якщо була під сильним навантаженням чи великими вагами.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *