Сигнальна панель SSQ MPIL

Сигнальна панель SSQ MPIL – засіб для привернення уваги, аварійної передачі сигналів та позначення власної позиції.

В Збройних Силах США вже довгі роки використовується сигнальна панель з індексом VS-17. Це двостороннє помаранчево-рожеве полотно, яке застосовується для позначення підрозділів та техніки при роботі з союзними повітряними силами. Також її застосовують для передачі сигналів “земля-повітря“, привернення уваги під пошуково-рятувальних бортів, позначення траєкторії заходу на посадку, місць висадки, скидання вантажів тощо.

Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua
Зображення з https://media.defense.gov/2016/Mar/23/2001487002/-1/-1/0/160312-Z-AL508-008.JPG

Оскільки при використанні сигнальних панелей їх розмір має безпосередній вплив на швидкість та простоту сприймання, розміри оригінальної панелі VS-17 складають близько 60 х 180 сантиметрів. І якщо для позначення укріплень чи техніки такий розмір виправданий, то для ролі індивідуального маркера таких розмірів відверто забагато.

З цієї причини, військовослужбовці підрозділів, що працюють при безпосередній підтримці авіації (TACP, JTAC, CCT, PJ тощо) часто розрізають сигнальну панель VS-17 навпіл, чи навіть використовують фрагменти однієї панелі одразу на кілька осіб. Бажання зменшити VS-17 з метою оптимізації габаритів та ваги навіть лягло в основу таких комерційних продуктів як полегшені індивідуальні маркерні панелі (Marking Panel Individual Lightweight або MPIL) від Battle Systems LLC та RE Factor Tactical.

Як цивільна особа, під час польових виходів я принципово не використовую камуфльований одяг і спорядження. Як ви вже певно помітили з наших оглядів, я віддаю перевагу спорядженню в однотонному кольорі Olive, що добре підходить під умови моєї місцевості. Такий вибір дозволяє бути доволі непомітним коли я в тому зацікавлений, проте суттєво погіршує мою помітність у випадку такої потреби.

Задля розв’язання цієї проблеми, та підвищення власних шансів бути поміченим, коли мені це необхідно, свого часу я й звернув увагу на сигнальну панель. Комерційні продукти, що доступні на ринку, не влаштували мене через свої розміри, обмежені можливості чи вартість з урахуванням доставлення. Тому я й почав задумуватися над самостійним виготовленням легкого способу привернення уваги. Результатом цих спроб стала сигнальна панель SSQ MPIL, про яку я розкажу далі.

Подібно до VS-17 ця сигнальна панель двостороння, проте суттєво відрізняється розмірами. Розмірів 60 х 180 для маркування однієї людини занадто, а розміри 45 х 45 сантиметрів як у MPIL Mk1 від Battle Systems мені здалися занадто малими. Тому моя панель отримала розміри 60 х 60 сантиметрів, які не лише забезпечують вам більшу площу. Грані такої панелі можна легко скласти на 2, 3, 4, 5, 6 частин.

Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua

Для привернення уваги в зонах з густою рослинністю, окрім осіннього періоду, зручно використовувати помаранчеву сторону панелі SSQ MPIL, що добре контрастує на загальному зелено-коричневому фоні.

Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua

В осінній період, коли в рослинності, й без того, переважають помаранчево-жовті кольори, для привернення уваги краще використовувати рожеву сторону панелі. Вона ж відмінно контрастує на фоні водойм та асфальто-бетонного фону міської забудови.

Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua

В центрі, з обох боків, сигнальна панель оснащена невеличкою липучкою, яку можна використати задля фіксації знаків розрізнення маркерів та сигнальних пристроїв.

Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua

Так, залежно від ваших потреб і цілей, сюди можуть кріпитися прапори, шеврони підрозділів, ідентифікатори й інші патчі, за допомогою яких ви можете не просто привернути увагу, а ще й позначити себе в оптичних пристроях. У вечірній та нічний час, коли самих лише контрастних властивостей панелі недостатньо, сюди також можуть кріпитися різноманітні світловідбивні елементи, так і проблискові маячки.

Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua

В кожному кутку сигнальна панель SSQ MPIL має невелику петлю з паракорду, якою її можна зручно підвісити, закріпити ззовні заплічника, розтягнути на мотузці між двома деревами, пристебнути на ґудзики одягу, вдягнути на жердину як прапор тощо. Зв’язавши всі петлі одним вузлом ви також зможете переносити в ній різноманітні предмети.

Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua

Зрозуміло, що сигнальні панелі типу VS-17 чи SSQ MPIL використовуються переважно в надзвичайних чи аварійних ситуаціях. Але мені хотілося дещо розширити сферу її використання, аби панель використовувалася й поза своїм першочерговим призначенням. Досягти цього мені дозволила блискавка в одній з граней панелі.

Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua

Завдяки цій блискавці з панелі вийшов доволі функціональний мішок, який можна використовувати з наступною метою:

 • Транспортування предметів. Пропустивши мотузку у петлі з обох боків від блискавки, панель зручно перетворюється на містку торбу.
 • Розділення чистого та брудного одягу всередині заплічника.
 • Збір та транспортування великих обсягів труту та розпалу для багаття.
 • Збір та зберігання дрібних деталей під час розбирання та обслуговування зброї, електроніки та спорядження.
 • Збір та транспортування неорганічних відходів (пластикового пакування, пакетів, паперу тощо).
 • Фільтрації та грубого очищення води від механічних домішок.
 • Організації сну та відпочинку (наповнена одягом чи листям панель перетворюється на подушку).
 • Привернення уваги в різних умовах
  • Насаджена на жердину панель перетворюється на прапор
  • Наповнена плавучими предметами сигнальна панель перетворюється на буй.
  • Розірвана на частини панель слугує контрастними маркерами для позначення шліху.
 • Надання медичної допомоги (перев’язування діагональних кутів перетворює її на трикутну пов’язку).

Я певен, що окрім описаних застосувань ви легко зможете вигадати кілька способів використання в залежності від ваших умов та цілей.

Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua

При всьому цьому, порожня сигнальна панель SSQ MPIL може використовуватися для передачі затверджених сигналів для комунікації з повітряним транспортом. Для прикладу на фото вище ви можете бачити сигнал із запитом медичної допомоги, проте й інші сигнали вам також доступні. Тут як раз і знадобиться можливість легко ділити грані панелі на 2,3,4, та 6 частин.

Задля повноти картини додам ще кілька фото застосування сигнальної панелі SSQ MPIL на місцевості.

Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua
Сигнальна панель SSQ MPIL - secretsquirrel.com.ua

На цих фото можна бачити контрастність панелі на фоні буйної рослинності з відстані 80-90 метрів, та на рівнинній місцевості з відстані 100-150 метрів.

Навіть таке відносно невелике полотно тканини яскравих відтінків здатне позитивно впливати на ваше виявлення, особливо коли ваш одяг недостатньо виділяється на фоні оточення. Тому всім, хто ходить в поле в одязі зелених, коричневих та сірих кольорів, я б радив мати при собі таку панель для привернення уваги в ситуаціях, коли вам це дійсно необхідно.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *