Огляд заплічника Vertx Transit

Vertx Transit – однолямковий заплічник-сумка для повсякденного спорядження з можливістю прихованого носіння зброї.

Vertx (читається як “Вертекс”) – американська компанія, що спеціалізується на функціональному одязі, заплічниках та сумках для прихованого носіння зброї та аксесуарах, що можуть застосовуватися в тактичних умовах й не привертати при цьому небажаної уваги.

Найбільш поширені й відомі заплічники цього виробника: Vertx Gammut, Vertx Commuter, Vertx Overlander. Vertx Transit – це компактніше рішення, що покликане мати непримітний зовнішній вигляд й при цьому забезпечувати все необхідне для транспортування як повсякденних предметів, так і предметів тактичного спрямування: зброї, спецзасобів, боєприпасів, комунікаційного обладнання тощо.

Хоча з суто транспортуванням може впоратися й будь-який інший, навіть цивільний заплічник, то Vertx Transit кардинально переважає в питаннях зручності організації та швидкості доступу до пріоритетних предметів спорядження. Для виконання цієї функції його наділено наступними особливостями.

 • Регульована пом’якшена діагональна лямка для швидкого перекидання заплічника зі спини на живіт.
 • Стабілізаційна лямка для утримання на спині під час інтенсивного руху.
 • Пластиковий фастекс для швидкого скидання.
 • Непримітний цивільний зовнішній вигляд й тактичне наповнення та адміністрування спорядження.
 • Зовнішні петлі для підвішування додаткового спорядження.
 • Еластична зовнішня кишеня для пляшок, парасольок тощо.
 • Три відділення для розміщення спорядження: зі швидким зовнішнім доступом, основне внутрішнє і для прихованого носіння зброї.
 • Прихована панель LaserCut MOLLE з липучкою у відділенні зі швидким зовнішнім доступом.
 • Можливість випустити панель LaserCut MOLLE назовні.
 • Клапан типу “хвіст бобра” (beaver tail) та додаткові компресійні стропи для підвішування габаритного спорядження.
 • Горизонтальна кишеня для розміщення ноутбуків (до 15″), планшетів та інших пристроїв в основному відділенні.
 • Передня і задня стінка основного відділення вистелені липучкою й сумісні з органайзерами.
 • Об’ємна кишеня і темляк з гачком в основному відділенні.
 • Отвір для пропускання шлангів питних систем та кабелів радіообладнання в основному відділенні.
 • Органайзер Vertx Tactigami Double Admin Panel в комплекті.
 • Передня і задня стінка відділення для прихованого носіння зброї вистелені липучкою й сумісні з органайзерами.
 • Гнучка перегородка, що дозволяє розширювати глибину відділення для прихованого носіння зброї до 5 сантиметрів.
 • Гачок Gatekeeper G-подібної форми, що обмежує кут відкривання відділення для прихованого носіння зброї.
 • Фурнітура YKK та модульний прихват Vertx Rapid Access Tab (RAT) для швидкого відкривання блискавок.
 • Сумісність з балістичними панелями та канал для утримання бронезахисту перед собою.
 • Основний матеріал: Cordura 1000D.
 • Розміри (см): 27 x 42 x 22 (ширина\висота\глибина).
 • Об’єм: 17 літрів.

Далі в огляді представлений заплічник Vertx Transit в кольорі Black. Постачається він в непримітному прозорому пластиковому пакеті з кількома картонними вкладеннями в червоних кольорах бренду.

Vertx Transit: вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду заплічник загальними розмірами 27 x 42 x 22 сантиметрів (ширина\висота\глибина) має доволі непримітний цивільний вигляд та оснащений трьома відділеннями: переднє – зі швидким зовнішнім доступом, основне внутрішнє – для транспортування основної ваги, та заднє – для прихованого носіння зброї. Про кожне з цих відділень ми ще поговоримо детально трохи згодом.

Vertx Transit: вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду в вашому розпорядженні буде м’яка демпферна спинка з текстурою у вигляді логотипів бренду, що забезпечить додатковий повітряний потік та вентиляцію вашій спині під час тривалого носіння. Тут же, вгорі, знаходиться дюймова текстильна ручка для перенесення та підвішування заплічника, а також його основна лямка.

Оскільки це заплічник-слінг, то його основна лямка максимальною шириною 7 сантиметрів пропущена в діагональному напрямку. Таким чином для перенесення заплічника використовується лише одне плече, проте ви маєте можливість швидко перекинути його на живіт, не скидаючи його при цьому з себе.

В центрі лямки, під невеличкою накладкою з логотипом бренду, розміщена пластикова застібка-фастекс, що дозволяє швидко скинути заплічник. Ця особливість може також знадобитися при посадці в транспортні засоби, або при швидкому вдяганні утеплювальних шарів одягу поверх заплічника.

Вздовж основної лямки пропущена дюймова текстильна стропа, розділена на три секції висотою близько 9 сантиметрів. Ці секції можна використовувати для кріплення додаткового спорядження та підвішування головних уборів, рукавичок та інших предметів одягу чи аксесуарів. Завдяки розміщенню безпосередньо на грудях ви матимете швидкий доступ до цих предметів.

Присутня у Vertx Transit й додаткова дюймова стабілізаційна лямка, що відповідає за його утримання на спині при активному пересуванні, бігові, присіданні тощо. Кріпиться вона ще одним ковзним пластиковим фастексом до середини основної лямки й до протилежного від основної лямки кута заплічника.

Таким чином ви отримуєте три точки кріплення, що не дозволяють заплічнику зміщуватися в жодну зі сторін. Задля приховування стабілізаційної лямки коли в ній відсутня потреба в спинці заплічника присутній окремий отвір, куди можна пропустити її застібку та стропу.

Тут я ненадовго відверну вашу увагу від лямок та зовнішнього огляду заплічника, щоб пояснити задум такої конструкції. І допоможе мені в цьому прихват Vertx Rapid Access Tab (RAT), що є безпосереднім інструментом цього задуму.

Vertx Transit: бігунок Rapid Access Pull - secretsquirrel.com.ua

Vertx RAT – це прихват збільшених розмірів, що використовується на бігунках блискавок продукції Vertx. До слова на ранніх поколіннях заплічників це був окремий бігунок, що ставився виключно на блискавку відділення для прихованого носіння зброї. З часом він став окремим виробом, що тепер можна встановити на будь-який бігунок завдяки уніфікації форми бігунків на всіх продуктах Vertx. Придуманий цей прихват задля прискорення відкривання деяких відділень та спрощення процесу доступу.

У випадку Vertx Transit цей прихват дозволяє швидко схопитися за правий нижній кут заплічника й одним рухом перетягнути його на живіт.

Vertx Transit: заплічник на животі користувача - secretsquirrel.com.ua

Далі, не відпускаючи прихват, ви вже можете розпочати процес відкривання блискавки відділення для прихованого носіння зброї.

Vertx Transit: блискавка відділення для прихованого носіння зброї - secretsquirrel.com.ua

Відповідно весь процес зміни положення заплічника та відкривання конкретного відділення виконується у вас одним складним, але безперервним, рухом. Це прискорює процес доступу, а також дає вам конкретний тактильний індикатор – знайшли прихват, потягнули, відкрили відділення, отримали доступ до зброї. До того ж шляхом багаторазових повторень цей процес можна довести до автоматизму й виконувати навпомацки навіть в умовах поганого освітлення чи повної темряви.

І, якщо ми вже заговорили про Vertx Rapid Access Tab (RAT) та відділення для прихованого носіння зброї Vertx Transit, то пропоную розглянути і його. Ключові особливості цього відділення – це розміри в усю спинку заплічника, помітний світло-сірий колір та липучка на поверхні передньої та задньої стінки.

Vertx Transit: липучка відділення для прихованого носіння зброї - secretsquirrel.com.ua

Відділення для прихованого носіння зброї, або CCW від Concealed Carry Weapon, як можна бачити на фото вище, за замовчуванням набуває свого напіввідчиненого стану, що забезпечує вам можливість швидкого доступу до зброї, а також візуального контролю за вмістом.

Обидві стінки, передня й задня, повністю вистелені липучкою, що дозволяє вільно розміщати та позиціювати обрані кобури, а також підсумки. Vertx передбачили цю можливість, тому з виробництва тут вас очікуватиме рекламне вкладення, що проілюструє вам використання підсумків Tactigami від Vertx. Проте якщо ви вже маєте підсумки на липучці, вони також без проблем встановляться у цьому відділенні. До того ж ви також зможете відрегулювати їх положення буквально з точністю до міліметра, що забезпечить вам максимальний комфорт та швидкість.

Vertx Transit: карабін відділення для прихованого носіння зброї - secretsquirrel.com.ua

Не повністю відділення для прихованого носіння зброї відкривається навмисне. Відповідає за це пластиковий гачок Gatekeeper, встановлений з лівого боку відділення. Саме він обмежує подальше перекидання передньої стінки, що запобігає випаданню й втраті предметів, що кріпляться на передній стінці відділення. Зокрема, якщо у вас тут розміщуватимуться підсумки відкритого типу, то ви навряд чи захочете працювати з ними в перевернутій орієнтації.

Vertx Transit: повністю відкрите відділення для прихованого носіння зброї - secretsquirrel.com.ua

Але така можливість у вас все-таки присутня. Розстібнувши гачок, ви можете скинути з нього петлю, яка утримує передню стінку. Це дозволить вашому відділенню для прихованого носіння відкриватися повністю. Кут відкривання при цьому залежатиме від наповнення решти відділень та загальних габаритів заплічника, адже в такому випадку його передня поверхня впиратиметься в ваше тіло.

На фото вище раджу звернути увагу ще й на текстильну петлю, яка знаходиться в верхньому правому куті відділення (на фото зліва). Розміщена вона там як додаткова точка кріплення страхувальних темляків для зброї та інших важливих предметів спорядження, що розміщаються всередині цього простору.

Vertx Transit: винесення зброї з відділення для прихованого носіння зброї - secretsquirrel.com.ua

Звісно, транспортування зброї – це першочергове завдання цього відділення. Тут вільно можуть розміститися зразки пістолетів та навіть компактних пістолетів-кулеметів, а також боєприпаси до них. У випадку розміщення великої кількості спорядження в цьому відділенні, ви навіть можете розширити його в глибину.

Відповідає за це гнучка перегородка між відділенням для прихованого носіння зброї та основним відділенням яку можна переміщати на 5 сантиметрів на користь того, чи іншого відділення. Носите один пістолет і потребуєте більше простору для повсякденних предметів – розширте основне відділення. Носите розширений боєкомплект чи додаткові спецзасоби – обмежте простір основного відділення на користь відділення для носіння зброї.

Проте зброя і спецзасоби – це далеко не єдині транспортні можливості цього відділення.

Vertx Transit: демпферна вставка, кишеня для балістичних пакетів - secretsquirrel.com.ua

Вся річ в тому, що за задньою стінкою з липучки розміщений ще один плаский простір, доступ до якого відкривається крізь клапан з липучкою, що розміщений в дні заплічника. Цей простір не призначений для постійного користування, проте тут знаходиться демпферна вставка з піни, яка робить спинку заплічника м’якшою.

Проте, окрім демпферної піни, тут можуть переноситися ще й м’які балістичні пакети від Premier Body Armor, жорсткі балістичні плити від DFNDR, чи інші засоби бронезахисту.

Vertx Transit: утримування заплічника для захисту життєвоважливих органів - secretsquirrel.com.ua

Заміна демпферної вставки на засоби балістичного захисту відкриває вам ще одну можливість – використання заплічника не лише для транспортування особистої зброї, а й для захисту серця та легенів від вогнепальних та уламкових ушкоджень.

Для цього в спинці заплічника присутній горизонтальний наскрізний канал висотою 17 сантиметрів, що дозволяє схопити його наче щит, й закритися від можливих загроз, що й показано на фото вище.

Альтернативне використання в цього каналу теж присутнє. Він може використовуватися ще й для кріплення заплічника до руків’їв валіз та кейсів під час подорожей, службових відряджень тощо.

На цьому можливості відділення для прихованого носіння зброї вичерпані, тож пропоную повернутися до знайомства з зовнішніми особливостями конструкції Vertx Transit.

Vertx Transit: вигляд зверху - secretsquirrel.com.ua

Зверху заплічник має діагональний шов, в який сходяться краї блискавки основного відділення. Поряд із цим місцем розташований отвір шириною 4 сантиметри, що прикритий клапаном, який замикається липучкою. Призначений цей отвір для пропускання шлангів питних систем, а також кабелів комунікаційного обладнання: зарядних кабелів для смартфонів, кабелів від виносних кнопок та тангент радіостанцій тощо.

Також на фото вище можна бачити верхню ручку для транспортування, що знаходиться біля основної лямки заплічника. Виконана вона поєднанням двох текстильних дюймових строп, що пришиті одна до одної на відстані близько 2,5 сантиметрів.

Vertx Transit: вигляд зліва - secretsquirrel.com.ua

Зліва дві третини висоти заплічника відведені під вертикальну кишеню з еластичними стінками. Призначена вона для транспортування пляшок, парасольок, додаткових елементів одягу тощо, й оснащена затяжною горловиною. Діаметр горловини контролюється завдяки шоккорду та пластиковим регулювальним пряжкам чорного кольору.

Особисто я використовую цю кишеню здебільшого для транспортування літрової фляги Nalgene Wide Mouth 32 oz., проте тут вільно розміщаються й звичайні ПЕТ пляшки обсягами в межах 0,5-2 літрів.

Vertx Transit: вигляд справа - secretsquirrel.com.ua

Справа стінка Vertx Transit відведена здебільшого під блискавки основного відділення та відділення для прихованого носіння зброї, адже саме цією стороною до вас заплічник знаходитиметься при його перекиданні на живіт.

Крім блискавок тут також знаходиться ще одна транспортувальна ручка, що містить піну всередині та має ширину 3,5 сантиметра. Нею доволі зручно користуватися при тривалому перенесенні заплічника в горизонтальній орієнтації.

В горизонтальній орієнтації на животі заплічник Vertx Transit буде знаходитися більшість часу, адже саме так ви отримуєте доступ до його основного відділення, з яким я і познайомлю вас далі.

Vertx Transit: основне відділення, задня стінка - secretsquirrel.com.ua

Основне відділення відкривається блискавкою з двома бігунками, що знаходиться на правій бічній стінці. Після відкривання в вашому розпорядженні опиниться корисний простір розмірами 38,5 x 28 x 12 сантиметрів (ширина\висота\глибина). Нагадаю лишень, що його можна зменшити розширенням відділення для прихованого носіння.

Задня стінка основного відділення відведена під пласку кишеню на всю ширину та висоту 17,5 сантиметрів. Передбачена вона для транспортування цифрових пристроїв включно з ноутбуками з діагоналлю екранів до 15 дюймів. Задля фіксації цих пристроїв в центрі кишені присутня вертикальна стропа шириною 4 сантиметри, що замикається на липучку.

Вся передня поверхня задньої стінки, як і у відділенні для прихованого носіння зброї, теж вистелена липучкою, що дозволить монтувати на ній підсумки та органайзери для розміщення необхідних предметів спорядження.

Vertx Transit: основне відділення, передня стінка - secretsquirrel.com.ua

Передня поверхня основного відділення умовно розділена на дві вертикальні частини. Ліву частину займає пласка кишеня розміром 17 x 19,5 сантиметра, що закривається на блискавку шириною 15,5 сантиметра. Ця кишеня згодиться для розміщення дрібних предметів на кшталт документів, записників та письмового приладдя, зарядних пристроїв та кабелів тощо. Права частина шириною 17,5 сантиметрів, як і протилежна стінка, вистелена липучкою світло-сірого кольору. Тут за бажанням ви теж зможете розмістити обрані підсумки та засоби для організації спорядження.

Vertx Transit: органайзер оновного відділення - secretsquirrel.com.ua

Виробник включив один із таких засобів, а саме Vertx Tactigami Double Admin Panel в комплект постачання Vertx Transit. Це плаский органайзер розмірами 13 x 16,5 сантиметрів, що виготовлений з шару липучки, посиленої двома вертикальними текстильними стропами шириною 3,5 сантиметра. В шарі липучки присутні кілька отворів, крізь які пропущений шоккорд, який утворює перехрещені петлі. В ці петлі за потреби можна розмістити магазини до пістолетів, мультитули та аксесуари до них, ліхтарі, й інші предмети спорядження довгастої форми. Довжину петель можна адаптувати зав’язуванням вузлів під конкретні предмети спорядження.

В верхній частині органайзера присутні чотири отвори шириною 2,5 сантиметри, що придатні для просування вертикальних строп підсумків, що сумісні з PALS\LaserCut інтерфейсами. Таким чином за допомогою Vertx Tactigami Double Admin Panel у вас є можливість швидко адаптувати звичайні PALS підсумки до носіння на липучці одного з сумісних відділень Vertx Transit. Все що для цього необхідно – це пропустити вертикальну петлю крізь отвори, та зафіксувати його нижню частину шоккордом органайзера.

Говорячи про липучку та кріплення підсумків, зауважу, що така можливість є у вас не лише в основному відділенні та відділенні для прихованого носіння зброї. Липучка доступна ще й у відділенні з зовнішнім доступом.

Відділення з зовнішнім доступом – це характерна риса всіх заплічників Vertx, що призначене для прискорення доступу до критично необхідних предметів: боєприпасів, спецзасобів, медичного спорядження тощо. Виконане воно у вигляді модульного інтерфейсу LaserCut, отвори якого прорізані в липучці. Такий інтерфейс дозволяє вам кріпити як звичні PALS\LaserCut-сумісні підсумки, так і підсумки на липучці, а також поєднувати їх.

Оскільки розміщення модульного інтерфейсу ззовні заплічника йшло б у розріз з ідеєю непомітності та змішування з натовпом, його прикриває передня панель з основного матеріалу. Ця панель оснащена двома вертикальними блискавками та розширювальними складками, що дозволяють відкривати панель в лічені секунди, й при цьому додавати спорядження під неї.

Vertx Transit: відділення з зовнішнім доступом, приклад застосування - secretsquirrel.com.ua

Отвори модульного інтерфейсу LaserCut виконані вертикально, й при перекиданні заплічника на живіт вирівнюються в горизонтальному спрямуванні. На фото вище демонструється наповнення цього відділення медичними засобами, проте їх місце можуть зайняти як підсумки з магазинами чи спецзасобами, так і розпізнавальні знаки та ідентифікатори, що стануть видимими після відкривання передньої панелі.

Vertx Transit: відділення з зовнішнім доступом, прихований канал - secretsquirrel.com.ua

За липучкою модульного інтерфейсу LaserCut, схоже до відділення для прихованого носіння зброї, доступний вертикальний плаский канал. Передбачений він для зберігання передньої панелі відділення з зовнішнім доступом коли в ній немає потреби.

Vertx Transit: відділення з зовнішнім доступом, схована передня панель - secretsquirrel.com.ua

Відповідно, у вас є можливість тимчасово приховати передню панель та забезпечити прямий доступ до підсумків та спорядження, що закріплені до інтерфейсу LaserCut. Ця особливість також може знадобитися вже тоді, коли приховувати тактичний вміст чи свою приналежність вже немає потреби.

Vertx Transit: відділення з зовнішнім доступом, компресійні стропи - secretsquirrel.com.ua

На внутрішній поверхні зовнішньої панелі вас очікуватимуть дві металеві G-подібні пряжки та компресійні стропи шириною 2,5 сантиметра, що пропускаються крізь їх регулювальні отвори. Ці пряжки та стропи забезпечать Vertx Transit можливість подальшого розширення та збільшення вантажних можливостей.

Vertx Transit: відділення з зовнішнім доступом, підвішування додаткового спорядження - secretsquirrel.com.ua

Після розстібання вертикальних блискавок відділення з зовнішнім доступом, передня панель цього відділення перетворюється на так званий beaver tail або “хвіст бобра” – засіб для фіксації спорядження на зовнішній підвісці передньої площини заплічника. Ви можете скористатися цим “хвостом” для підвішування додаткових предметів одягу, шоломів чи негабаритних предметів, яким не знайшлося місця в основному відділенні. На фото вище ця можливість демонструється з використанням балістичного шолома FAST 2.0 від Українська Броня. В контексті буденного використання його місце можуть зайняти флісові кофти, мембранні куртки чи навіть велосипедні шоломи.

Загалом Vertx Transit – це доволі зручний заплічник для щоденного використання. Він забезпечує вам 17 літрів об’єму для транспортування повсякденного спорядження, та гарантує швидкий доступ до зброї та життєво важливого обладнання: боєприпасів, спецзасобів, аптечки тощо. На виймання та застосування цього спорядження з Vertx Transit ви витратите лічені секунди, й вам не доведеться гаяти час на пошуки необхідного серед решти речей.

Завдяки великій кількості липучки та добре видимому сірому кольору внутрішнього простору ви отримуєте полегшений візуальний контроль та повну свободу щодо розміщення спорядження в одному з трьох його відділень. Тому цей заплічник стане гарним рішенням для оперативників сил правопорядку та спецпризначенців, що мають потребу зливатися з натовпом, а також цивільних громадян, що прагнуть до організації та оптимізації свого повсякденного спорядження.

Заплічник Vertx Transit, представлений в огляді, було придбано в магазині abrams.com.ua.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *