Огляд сорочки Massif Army Combat Shirt Type II FR

Massif Army Combat Shirt Type II FR – вогнетривка бойова сорочка від американської компанії Massif, офіційного постачальника одягу для Збройних сил США.

Сучасна польова уніформа з синтетичних матеріалів здебільшого відповідає наступним вимогам: захист тіла від ушкоджень, зносостійкість, комфорт при тривалому носінні, вентильованість, ефективна участь у тепловому обміні, захист від опадів та негоди тощо. Але синтетичні матеріали, що входять до складу уніформи, мають один суттєвий недолік – вони не стійкі до відкритого полум’я, та плавляться при високих температурах.

Якщо ви колись припалювали край нейлонової стропи запальничкою, то бачили як волокна нейлону сплавляються в однорідну чорну масу. Те саме відбуватиметься і з уніформою на вашому тілі, якщо на нього буде діяти відкрите полум’я чи високі температури. Плавлення матеріалу викликає та посилює опіки, а залишки пластику ускладнюють їх обробку та погіршують загоєння. Аби цього уникнути варто використовувати вогнетривкий одяг.

До недавнього часу додавання вогнетривкості до списку вимог змушувало йти на компроміси в питаннях вентильованості чи комфорту: вогнетривкий одяг був важким, щільним, погано вентилювався та рідко використовувався замість уніформи. Ще 20 років тому, вогнетривкий одяг здебільшого асоціювався з комбінезоном, який доводилося вдягати поверх польової уніформи там, де існувала загроза загоряння. Носити його тривалий час було доволі складно через задуху, перегрівання, зростання пітливості та конденсацію вологи на внутрішній поверхні.

Але з розвитком сучасних вогнетривких матеріалів, такий стан речей змінився. Сорочка Massif Army Combat Shirt Type II FR – як раз гарний доказ того, що вогнетривкий одяг може забезпечувати ефективний захист від відкритого полум’я та високих температур, без компромісів щодо вентильованості, терморегуляції та комфорту при тривалому носінні. У цьому бойовій сорочці допомагають наступні особливості:

  • Високий комір-стійка.
  • Дві нарукавні кишені з блискавками від YKK.
  • Липучки для розміщення знаків розрізнення.
  • Кишеня для канцелярського приладдя на лівому передпліччі.
  • Посилення на ліктях із SuperFabric для захисту від абразивних навантажень та полум’я.
  • Основний матеріал торсу: 55% Cotton, 30% Rayon, 8% Spandex, 7% Polyester.
  • Основний матеріал рукавів, бічних вставок: 93% Cotton, 7% Spandex.
  • Вогнетривкість по стандарту ASTM (F2302-03).
  • Доступні кольори: Multicam, OCP (лише для Збройних сил США)

Army Combat Shirt (ACS) Type II FR – це друге покоління бойової сорочки від Massif, головних змін в якому зазнав комір та область грудей і живота. З цими змінами ми й ознайомимося у сьогоднішньому огляді на прикладі Massif Army Combat Shirt Type II FR у кольорі Multicam.

Massif Army Combat Shirt Type II FR: вид спереду та ззаду - secretsquirrel.com.ua

Торс Massif Army Combat Shirt Type II FR спереду та ззаду виготовлений із вогнетривкого вентильованого матеріалу в кольорі Khaki. До його складу входять 55% бавовни, 30% району (Rayon), 8% спандексу та 7% поліестеру. Цей матеріал добре поглинає надлишкову вологу, розподіляє її на більшу площу та прискорює випаровування. Тому, носіння бойової сорочки під засобами бронезахисту зменшує перегрівання в жаркому кліматі, та при високих рівнях фізичних навантажень.

Шия, плечі та руки ж захищені посиленим вогнетривким матеріалом у камуфльованому малюнку Multicam. Він на 93% складається з бавовни і на 7% зі спандексу, та забезпечує захист від дрібних травм, відкритого полум’я та високих температур. Таким чином, найбільш відкриті ділянки посилені задля кращого захисту, а ті, що знаходяться під бронезахистом – полегшені, задля покращення теплообміну та комфорту. Всі матеріали належать до категорії Fire Resistant Environmental Ensemble (FREE) – не плавляться і не підтримують горіння.

Massif Army Combat Shirt Type II FR: комір - secretsquirrel.com.ua

Комір Massif Army Combat Shirt Type II FR було збільшено у порівнянні з попереднім поколінням цієї моделі, і тепер його висота складає 5 см. Це дозволяє закрити більшу поверхню тіла вогнетривким матеріалом, та захистити її від опіків та температурних ушкоджень. Крім того він захищає від сонячних променів, опадів, укусів комах тощо.

Задля покращення теплового обміну та випаровування надлишкової вологи, спереду в комір вставлена вертикальна блискавка висотою 15 см. У верхній частині блискавки присутній невеликий вигин основного матеріалу, який не дозволяє контактувати бігункові блискавки зі шкірою шиї та підборіддя.

Massif Army Combat Shirt Type II FR: плечі - secretsquirrel.com.ua

Плечі, як і вартує бойовій сорочці, оснащені пласкими еластичними швами, аби вони не натирали та не викликали дискомфорту при тривалому носінні засобів бронезахисту, заплічників, розвантажувальних систем чи інших елементів спорядження. Шви також рознесені. та проходять у зонах які менше піддаються механічним навантаженням.

Massif Army Combat Shirt Type II FR: липучка на лівому плечі - secretsquirrel.com.ua

На лівому плечі Massif Army Combat Shirt Type II FR розташована панель з липучки площею 10 см. х 16,5 см (ширина\висота). Сюди зазвичай кріпляться шеврони підрозділів, засоби розрізнення чи моральні патчі.

У верхній частині цієї платформи знаходиться вертикальний клапан висотою 2,5 см., під яким прихований інфрачервоний маркер чорного кольору. Маркери Identification Friend-or-Foe (IFF) використовуються для розпізнавання союзних сил під час нічних операцій з використанням приладів нічного бачення (ПНБ). Клапан має липучку, яка дозволяє фіксувати його у закритому, так і у відкритому станах. Вона знадобиться коли ви хочете залишатися непомітними, чи навпаки, намагаєтесь попередити про свою присутність.

Massif Army Combat Shirt Type II FR: кишеня на лівому плечі - secretsquirrel.com.ua

Під липучкою, за блискавкою YKK висотою 16 см. знаходиться накладна кишеня розмірами 15 см. х 20 см. (ширина\висота). Тут можна розмістити пласкі дрібнички, до яких вам потрібен постійний чи відносно швидкий доступ.

Massif Army Combat Shirt Type II FR: липучки на правому плечі - secretsquirrel.com.ua

На правому плечі бойова сорочка має вже три липучки, а не одну велику панель, як з лівої сторони. Кожна з цих липучок має чітко виділену роль. Верхня липучка розміром 9 см. х 5,5 см. (ширина\висота) передбачена для фіксації прапора. Середня секція розмірами 5 см. х 5 см. (ширина\висота) – шеврона зі званням. Нижня смужка розмірами 13,5 см. х 2,5 см. призначена для фіксації патча з прізвищем користувача.

Massif Army Combat Shirt Type II FR: кишеня на правому плечі - secretsquirrel.com.ua

Під липучками знаходиться аналогічна за будовою і призначенням кишеня, як і на лівій руці. За блискавкою YKK знайдеться місце пласким предметам першої необхідності: мапам, блокнотам, документам тощо.

Massif Army Combat Shirt Type II FR: лікті - secretsquirrel.com.ua

Лікті Massif Army Combat Shirt Type II FR захищені матеріалом SuperFabric. Це півколо з радіусом 13 см., розділене на кілька сегментів. Щільність цього матеріалу значно вище ніж у решти сорочки, тому ця секція захистить від тертя чи проколів коли ви знаходитесь у положенні лежачи на животі. Разом із цим, SuperFabric – це вогнетривкий матеріал, який не проплавиться під дією відкритого полум’я, та не завдасть опіків вашим ліктям.

Massif Army Combat Shirt Type II FR: кишеня на лівому передпліччі - secretsquirrel.com.ua

На лівому передпліччі розташована ще одна кишеня для канцелярського приладдя. Накладку розмірами 7,5 см. х 14 см. (ширина\висота) розділено вздовж на два вертикальних канали, в яких легко розмістяться олівці, ручки, маркери чи хімічні джерела світла (ХДС).

Massif Army Combat Shirt Type II FR: манжети - secretsquirrel.com.ua

Манжети сорочки регулюються за допомогою липучки, і можуть підлаштовуватися під бажаний ступінь захисту та терморегуляції. Затягнута манжета краще захищатиме від вітру, потрапляння бруду та пилу, проникнення комах. Відкрита ж забезпечує кращий приплив повітря, конвекцію та швидше випаровування вологи.

Massif Army Combat Shirt Type II FR: бічні камуфльовані вставки - secretsquirrel.com.ua

Я вже раніше згадував, що у другому поколінні Massif Army Combat Shirt Type II FR змін зазнала ширина передніх вентильованих вставок. Вони стали вужчими у порівнянні із першим поколінням, а їх місце зайняли бічні секції у камуфляжі. Ця зміна буде актуальною для вас якщо ви користуєтеся компактними засобами бронезахисту (плитоносками). Раніше, при використанні мінімалістичних чи скелетизованих плитоносок, з під них виглядали вентильовані вставки у кольорі Khaki, що контрастували на фоні решти спорядження у камуфляжі. Це демаскувало користувача. Тепер же, навіть якщо ваші плити стягуються просто дюймовою стропою, з під неї буде видно лише бічні секції сорочки у камуфляжному малюнку. Вони краще зливаються з рештою спорядження у Multicam, та не привертають уваги здалеку.

Загалом, бойова сорочка Massif Army Combat Shirt Type II FR підійде для жаркої пори року тим категоріям користувачів, які стикаються з підвищеними ризиками займання: екіпажам наземної бойової техніки, механізованій піхоті, членам екіпажів літаків та гелікоптерів, персоналу бойових кораблів та човнів, морським піхотинцям, саперам, кулеметникам тощо. На Youtube-каналі виробника навіть можна ознайомитися з відгуками представників цих категорій, кому довелося користуватися цими бойовими сорочками.

Дякуємо магазину punisher.com.ua за зразок Massif Army Combat Shirt Type II FR, наданий нам для огляду. Актуальну наявність і вартість сорочки завжди можна дізнатися на сторінках магазину.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *