Огляд рукавиць Petzl Cordex

Petzl Cordex – легкі рукавиці для страхування й спускання від Petzl, що поєднують міцність з гнучкістю.

Французька компанія Petzl – знаний лідер спорядження для скелелазіння та висотних робіт. Ця компанія має підтверджену репутацію з виробництва ліхтарів та іншого спеціалізованого спорядження: карабінів, спускових та страхувальних пристроїв, мотузок тощо. Разом із ними Petzl також покриває потреби спеціалістів з висотної роботи у захисному спорядженні. До цієї категорії товарів можна віднести індивідуальні страхувальні системи (ІСС), шоломи та аксесуари до них, різноманітні сумки та заплічники, спеціалізований одяг, а також рукавиці.

Petzl Cordex – полегшенні рукавиці для роботи із мотузками та висотним “залізом”, оптимізовані під потреби промислових альпіністів, військових, гірських гідів та скелелазів. Вони суміщають у собі посилений захист на ділянках, що найбільш піддаються механічним навантаженням, та гнучкість, що дозволяє успішно виконувати дрібні операції. Детальний список особливостей рукавиць Petzl Cordex включає наступні пункти.

  • Тестовано згідно: CE EN 420, CE EN 388 (3133), EAC.
  • Подвійний шар шкіри на ділянках, що найбільш піддаються механічним навантаженням.
  • Вентильоване нейлонове волокно на зовнішній поверхні руки.
  • Неопреновий манжет на липучці.
  • Отвір для підвішування на карабінах.
  • Основний матеріал: натуральна шкіра, нейлон, неопрен.
  • Доступні кольори: Beige, Black.
  • Вага (розмір M): 115 г.

Далі в огляді представлені рукавиці Petzl Cordex розміру M у кольорі Black. Пакуванням для них слугує прозорий пластиковий пакет.

Petzl Cordex: пакування спереду

Спереду на пакуванні присутня наліпка з вказанням моделі, артикулу, кольору та потужностей виробництва. Крізь пакет також можна побачити картонний аркуш з логотипом виробника, моделлю рукавиць та розміром. Розмірна таблиця включає моделі в діапазоні XS – XL, що відповідають обхвату кисті від 19 см. (розмір XS) до 24,5 см. (розмір XL).

Petzl Cordex: пакування ззаду

Ззаду в нижній частині пакета присутня клейка стрічка, що утримує горловину. ЇЇ можна відклеїти для доступу всередину пакета, та при потребі приміряти рукавиці.

Petzl Cordex: інструкція

Всередині на вас чекає пара рукавичок Petzl Cordex у вибраному кольорі та розмірі, а також типова для Petzl користувацька інструкція. Тут, що правда, відсутня багата ілюстрація способів застосування та перестороги з безпеки. Аркуш радше фокусується на порадах з догляду та прання.

Petzl Cordex: загальний вигляд

Petzl Cordex – це полегшені рукавиці, що поєднують у собі захист, притаманний робочим рукавицям та гнучкість і еластичність легших моделей. У порівнянні із Petzl Cordex Plus, що мають більшу шкіряну поверхню, дана модель має більшу площу поверхні із нейлону. Такий вибір забезпечує рукавицям меншу вагу, більшу еластичність та швидше виведення надлишкової вологи з зовнішньої поверхні долонь. За захист в даній моделі відповідає шкіра, а за еластичність і гнучкість – нейлон.

Petzl Cordex: зовнішня сторона долоні

Зовнішня поверхня долоні виконана з нейлону щільного плетення. Оскільки ця поверхня менше піддається механічним навантаженням, то ступінь захисту тут нижча ніж на долонях. Натомість нейлон забезпечує еластичність та велику кількість пор для відведення надлишкової вологи. Поверхня рук в Petzl Cordex висихатиме швидше ніж у більш щільних шкіряних рукавицях, через що Cordex добре підходять для висотних робіт в умовах спеки та теплої пори року.

Petzl Cordex: еластичність матеріалу

Нейлонова поверхня забезпечує рукавицям високу еластичність та щільне прилягання шкіряних поверхонь долоні до поверхні рук. Рух пальців та долоні не блокується щільними матеріалами, натомість забезпечуючи комфорт та можливість виконувати дрібні та делікатні рухи. Тож у вас не виникне проблем із відкриванням муфт карабінів, в’язанням вузлів, утриманням дрібних предметів тощо.

Манжети рукавиць, на яких нанесено логотип виробника, мають висоту 4,5 сантиметри, та замикаються липучкою. Завдяки їм Petzl Cordex можна зручно використовувати з різним одягом, рукави якого можна пропустити під манжети, та зафіксувати ними. Так ви можете захиститися від потрапляння пилу, опадів, вітру та холодного повітря всередину рукавиць та рукавів одягу. Дана можливість буде вельми доречною при висотних роботах в несприятливих погодних умовах.

Petzl Cordex: внутрішня сторона долоні

Внутрішня поверхня долоні у Petzl Cordex повністю виконана із козячої шкіри, та має додатковий шар, що вкриває центральну ділянку долоні, та пальці від третьої фаланги. Це місце найбільше ушкоджується при роботі з мотузкою під час страхування чи затяжного спуску з висоти. Тож другий шар шкіри не просто подовжує час експлуатації пари рукавиць, а й допомагає розподіляти тепло, утворене тертям мотузки об руки.

На фото вище також варто звернути увагу на круглий отвір діаметром 1,5 см. у неопреновому манжеті рукавиць, крізь який можна пропускати карабіни.

Petzl Cordex: отвори для карабінів

Ця особливість допоможе вам з легкістю зафіксувати пару рукавиць на петлях вашої індивідуальної страхувальної системи, без побоювань забути рукавиці чи впустити їх перед спуском.

Petzl Cordex: посилені вставки

Подвійний шар шкіри не просто вкриває долоню, а й виходить на верхню поверхню вказівного пальця, та передню поверхню великого пальця. Тож навіть якщо ви працюєте з мотузками малих діаметрів, чи маєте потребу блокувати рух мотузки поворотом кисті – поверхня мотузки все одно лежатиме на поверхні із подвійним шаром шкіри.

Petzl Cordex: робота з мотузкою

В ефективності такої конструкції можна переконатися на фото вище, де добре видно як тертя при утриманні мотузки приходиться як раз на ці ділянки пальців. Як можете бачити, при такому використанні Petzl Cordex прослужать вам довше інших неспеціалізованих чи робочих рукавиць.

Загалом, Petzl Cordex – це легкі спеціалізовані рукавиці для роботи з мотузками та на висоті, конструкція яких оптимізована під тривале протравлювання мотузки через долоні. Маючи Petzl Cordex руки будуть значно менше пошкоджуватися від тертя та температурного впливу, що вельми актуально при різких ривках під час страхування, та при частих або тривалих спусках.

Рукавиці Petzl Cordex, представлені в огляді, можна придбати в онлайн-магазині gorgany.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *