Огляд протирки Alpine Innovations Spudz Ultra

Alpine Innovations Spudz Ultra – серія протирок з мікрофібри, що допоможе підтримувати ваші окуляри, приціли та оптичні прилади в чистому та готовому до використання стані.

Я думаю, в польових умовах ви неодноразово стикалися з ситуаціями коли протирка з мікрофібри виявилась би дуже доречною. Чи то запрівали ваші окуляри\маски, чи запилювалися скельця біноклів\прицілів, чи бруднилися об’єктиви фото\відео техніки. От правда в більшості таких ситуацій знайти ту саму протирку вельми складно: вона чи десь в кишені вже зім’ята, чи треба відкривати якусь сумку, щоб дістатися до неї.

З тими ж проблемами стикався і Дарен Джоунс (Darren Jones), засновник компанії Alpine Innovations. З 2001 року ця компанія шукає рішення здавалось би нетривіальних проблем: як очистити риболовну волосінь і не пошкодити при цьому пальці, як досягти того, що протирка для окулярів завжди була б під рукою, чи як захистити скло біноклів під час полювання. Відповідями стали нішеві продукти для любителів активного відпочинку на фоні природи: Alpine Innovations Stripee, Alpine Innovations Spudz, Alpine Innovations Bino Bandit та інші. Сьогодні в активі компанії присутні вже близько 30 унікальних продуктів, 25 з яких захищені патентами.

Пропоную познайомитися з продукцією цієї компанії на прикладі протирок для оптики Alpine Innovations Spudz Ultra Lens Cloth, що має наступні особливості.

  • Протирка з мікрофібри в закритій кишеньці.
  • Пластиковий карабін для підвішування.
  • Безпечна для звичайних та вкритих скелець.
  • Видаляє забруднення без подряпин.
  • Основний матеріал: неопрен, мікрофібра.
  • Доступні кольори: Black, Blaze Orange, Navy, G47 Red, Snow Sheds, Vanish Tan, Lagoon, Regal, Blue Waves, Plaid, Floral, Alpine Mountain Camo й інші.
  • Розміри (см): 4 x 5,5 x 0,8 (ширина\висота\глибина).
  • Вага: 8 г.

Далі в огляді представлена протирка Alpine Innovations Spudz Ultra Lens Cloth розміром 6 х 6 дюймів в кольорі Black.

Alpine Innovations Spudz Ultra: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакуються Alpine Innovations Spudz Ultra в невеличкі прозорі пластикові пакети, на передній поверхні яких клеїться наліпка з основною інформацією щодо продукту всередині. Зазвичай це назва виробу, обраний варіант кольору артикул, штрих-код та розмір.

Тут зверну вашу увагу саме на розмір, адже ви маєте можливість обрати собі протирку габаритами 6 х 6 (Medium) чи 10 х 10 (Large) дюймів. Меншого розміру вам вистачить на побутові речі типу окулярів, екранів портативних гаджетів, а також біноклів, прицілів тощо. А от для більш професійної техніки, на кшталт фото- та відео- оптики, або снайперських підзорних труб (spotting scope) я б радив звертати увагу на розмір Large.

Alpine Innovations Spudz Ultra: загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

Всередині пакета на вас чекатиме прямокутна кишеня розмірами 4 x 5,5 сантиметра, що виготовлена з неопрену. Виконує ця еластична кишенька два основних завдання. По-перше, захищає протирку з мікрофібри від негативних впливів навколишнього середовища: пилу, бруду, опадів тощо. По-друге, забезпечує вам можливість кріпити свою протирку в бажаному місці завдяки присутності підвісного мотузяного кільця та пластикового карабіна висотою 3 сантиметри. Ними Alpine Innovations Spudz Ultra можна підвісити на ґудзиках одягу, на бігунках блискавок від фото- та відео- сумок чи заплічників, на стропах модульних інтерфейсів PALS\LaserCut, чи навіть прикріпити протирку до самих біноклів, прицілів та підзорних труб.

В нижній частині кишеньки Alpine Innovations Spudz Ultra присутній вигин з неопрену, що закриває нижній край. Саме цим вигином серія Ultra й відрізняється від серії Classic, де протирка просто ховається всередину кишені, яка нічим не закривається знизу. У випадку ж з Ultra ви можете бути спокійні, що ваша протирка з мікрофібри надійно прикрита з усіх боків.

Alpine Innovations Spudz Ultra: мікрофібра - secretsquirrel.com.ua

Протирка з мікрофібри розміром 15 х 15 сантиметрів, що ховається всередині неопренової кишеньки, вшита одним кутом в її шов. Завдяки цьому протирка є невіддільною частиною кишеньки та не може бути втрачена.

Протирка зручно складається вздовж діагоналі, а потім скручується всередину кишеньки. Після складання нижній край кишені прикривається вигином з неопрену.

Alpine Innovations Spudz Ultra: фіксація на спорядженні, закрита кишеня - secretsquirrel.com.ua

Щодо використання, то Alpine Innovations Spudz Ultra не потребує багато простору і легко може стати невіддільною частиною комплекту вашого польового спорядження. Для цього вам достатньо підвісити кишеньку до інтерфейсів MOLLE\LaserCut використовуючи пластиковий карабін, що входить до комплекту постачання.

Alpine Innovations Spudz Ultra: фіксація на спорядженні, відкрита кишеня - secretsquirrel.com.ua

Після цього буквально рухом однієї руки ви можете відкинути вигин в нижній частині кишеньки, й потягнути за кут протирки. Під дією сили тяжіння вона розкрутиться й буквально через кілька секунд розкладеться повністю.

Alpine Innovations Spudz Ultra: застосування - secretsquirrel.com.ua

Далі ви можете безперешкодно використовувати протирку за призначенням: витирати запрілі окуляри\маски, змахувати пил зі скелець біноклів\прицілів, витирати бруд з об’єктивів фото\відео техніки чи протирати снайперські приціли. При цьому мікрофібра не лишатиме подряпин, й повністю видалятиме бруд як зі звичайних, так і зі скелець з покриттями, поляризацією тощо.

Для кращого розуміння конструктивних особливостей та відмінностей між серіями Classic, Ultra та Pro також додам відео з офіційного youtube-каналу виробника.

Загалом Alpine Innovations Spudz Ultra при своїй відносній простоті є доволі функціональним аксесуаром. Вже доволі скоро ви перестанете помічати кишеньку на своєму спорядженні, проте щоразу, коли вам знадобиться протирка, ви чітко знатимете де її знайти, будете впевнені, що вона не забруднена, а також не загубилася десь в купі інших предметів спорядження.

Я б сказав, що ця протирка – це обов’язковий аксесуар для всіх, хто користується окулярами, масками, біноклями, далекомірами, пристроями нічного бачення (ПНБ), тепловізорами, прицілами та іншими оптичними пристроями в польових умовах. Адже користь з них можна отримувати виключно тоді, коли їх оптико-електронні компоненти чисті й готові до роботи.

Протирку Alpine Innovations Spudz Ultra, представлену в огляді, було придбано в магазині виробника на майданчику amazon.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *