Огляд пістолета T-REX (частина 3)

В попередній частині огляду пістолета T-REX ми освітлювали базові модифікації з використанням компонентів, які входять до комплекту постачання, і навіть виймали деякі його деталі. Тому не зайвим було б розповісти й про його неповне розбирання для чищення та обслуговування, що ми й зробимо в цій статті.

Важливо!

Більшість інцидентів з випадковими спусками зброї стаються сами під час розбирання\складання та обслуговування. Цей процес не менш небезпечний ніж використання зброї в тирі чи на стрільбищі, тому звертайте додаткову увагу на безпеку та обачливість!

T-REX: пістолет з від'єднаним магазином, загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

Неповне розбирання T-REX для чистки та обслуговування виконується за наступним алгоритмом:

  • Першим ділом вийміть з пістолета магазин.
  • Переконайтеся що в патроннику відсутній патрон, для чого кілька разів зведіть затвор, огляньте патронник і проведіть контрольний спуск в безпечному напрямку.
T-REX: риски на затворі та рамці - secretsquirrel.com.ua
  • Після того як ви переконалися, що пістолет безпечний для подальшого обслуговування, зверніть увагу на два місця на його поверхні. Перше – це дві риски, нанесені в задній частині затвора й рамки з лівої сторони пістолета. Аби зняти затвор вам доведеться звести курок і встановити ці риски одна навпроти іншої.
T-REX: вісь важеля затворної затримки - secretsquirrel.com.ua
  • Друга точка – це вісь важеля затворної затримки, яка знаходиться над спусковим гачком і яку добре видно з правої сторони пістолета. Ця вісь виконує роль штифта, який утримує затвор і рамку разом. На неї вам доведеться натиснути чимось жорстким коли риски на затворі й рамці будуть зведені разом.

Загалом мені не зовсім зрозуміло чому виробник розмістив ці контрольні індикатори зліва, а вісь вам доводиться натискати справа, бо візуально проконтролювати весь процес доволі складно. Було б простіше, якби всі вони знаходилися з однієї сторони. Але дієвий спосіб звести всі індикатори та контролювати процес все-таки існує і зображений він на фото нижче.

T-REX: демонтаж важеля затворної затримки - secretsquirrel.com.ua
  • Правою рукою охопіть пістолет так, аби ваш великий палець знаходився нижче “бобрового хвоста” в верхній частині руків’я, а решта пальців утримувала затвор зверху. Відтягніть затвор назад доки контрольні риски не сумістяться, і утримуйте його положення пальцями на затворі. Лівою рукою намацайте вісь важеля затворної затримки на протилежній стороні пістолета і натисніть її всередину, в напрямку до себе. В результаті важіль затворної затримки має підвестися над рівнем рамки як на фото вище.

Для натискання осі затворної затримки можна використати будь-який жорсткий предмет діаметром, який не перевищує діаметр осі. Це може бути викрутка, мультитул тощо. Якщо сторонніх інструментів при вас не виявилось, то можна скористатися й кутом п’яти магазину, що і показано на фото вище.

T-REX: від'єднаний важіль затворної затримки - secretsquirrel.com.ua
  • Після того як важіль затворної затримки підвівся над рівнем рамки, перехопіть його лівою рукою і вийміть з пістолета. Тепер затвор T-REX вивільнено і його можна зняти з рамки.
T-REX: демонтований затвор - secretsquirrel.com.ua
  • Від рамки затвор T-REX від’єднується ковзанням затвора вздовж направляючих у напрямку вперед. Додатково переконайтеся, що курок пістолета спущений перед тим як рухати затвор вперед, інакше він може зачепитися за деталі ударно-спускового механізму.
T-REX: демонтована зворотня пружина - secretsquirrel.com.ua
  • Спереду всередині затвора знаходиться зворотна пружина з направляючою, для вивільнення яких доведеться трохи втиснути направляючу всередину пружини й посунути її задній край вниз відносно упора.
T-REX: неповне розбирання - secretsquirrel.com.ua
  • Потім вийняти направляючу з пружини, тож на цьому неповне розбирання T-REX майже завершене. Вам також може знадобитися відсунути ствол вперед і нахилити патронник вниз, аби отримати безпосередній доступ до каналу ствола для подальшого чищення.

Пов’язана ця особливість з присутністю розширеної насадки біля дульного зрізу ствола T-REX, про яку я вже розповідав в першій частині нашого огляду. Через неї у вас відсутня можливість вийняти ствол з затвора. Це зроблено навмисне, аби протидіяти можливій заміні гладкого ствола під патрон нелетальної дії на нарізний ствол під бойові патрони.

Після виконання всіх описаних дій ви завершили неповне розбирання T-REX і готові до подальшого чищення чи обслуговування. Складання виконується за тим само алгоритмом у зворотній послідовності.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *