Огляд ліхтаря Petzl e+LITE

Petzl e+LITE – надкомпактний аварійний ліхтар від Petzl, що суміщає у собі ліхтар та проблисковий маячок.

Перш ніж переходити до детального огляду Petzl e+LITE хочу додатково наголосити, що це не основний ліхтар для роботи, трекінгу, трейлрану, скелелазіння тощо, якими Petzl добре знаний у світі товарів для активного відпочинку. Це аварійний ліхтар. І саме цим призначенням пояснюються його технічні характеристики. Тому будь-які порівняння з основними налобними ліхтарями, які можуть видавати промінь більшої потужності на більшу площу кілька годин поспіль, не будуть коректними.

Головне завдання Petzl e+LITE – лежати в кейсі до того моменту, коли ресурс основного ліхтаря буде вичерпано, ліхтар буде пошкоджено або втрачено. І коли ця прикрість таки станеться – у вас під рукою опиниться надлегка і надкомпактна тимчасова заміна, на яку ви досі не звертали уваги, а тепер маєте надійне джерело світла хай і не надяскравої потужності.

Тож, якщо ви підшукуєте основний налобний ліхтар – раджу звернути увагу на інші моделі від Petzl, благо є з чого вибирати. А от якщо вам необхідний саме аварійний ліхтар – тоді глянемо на Petzl e+LITE докладніше. Почнемо, традиційно, з основних характеристик.

  • Надкомпактні розміри та мала вага.
  • Режими проблиску для подачі аварійних сигналів та позначення свого положення.
  • Вбудований свисток для подачі звукових аварійних сигналів.
  • Максимальна яскравість: 30 люмен.
  • Максимальна тривалість роботи: 12 год.
  • Живлення: CR2032 2 шт.
  • Кількість режимів: 5 включаючи два види стробоскопа.
  • Розміри (см.): 4,5 х 3,5 х 2 (ширина\висота\глибина).
  • Вага: 26 г.

Надалі в огляді представлений Petzl e+LITE в єдиному доступному зараз кольорі Black.

Petzl e+LITE: пакування спереду

Спереду блістера з картону та прозорого пластику для Petzl e+LITE передбачене прозоре вікно, крізь яке можна краще розглянути ліхтар на прилавку. Все тут можна помітити надкомпактні розміри, присутність двох діодів та важіль-перемикач для вибору режимів роботи.

До них ми ще повернемося, а поки картонна частина пакування наголошує на максимальній яскравості в 50 люменів, вазі у 26 грамів, десятирічній гарантії та аварійному призначенні ліхтаря.

Petzl e+LITE: пакування ззаду

Ззаду пакування перераховує основні характеристики та способи застосування, а крізь прозоре вікно блістера можна дослідити захисний кейс для зберігання та транспортування ліхтаря.

Petzl e+LITE: вміст комплекту

Всередині пакування на вас чекатиме ліхтар Petzl e+LITE, захисний кейс з червоного пластику та вичерпна інструкція. Тут треба віддати виробнику належне, адже створення зрозумілої інструкції на функціональні товари з використанням мінімуму слів – не легке завдання. Але Petzl вже скільки років успішно з ним справляється.

Перш ніж детально знайомитися з ліхтарем, коротко глянемо на захисний кейс для його зберігання та транспортування.

Petzl e+LITE: пластиковий кейс

Кейс овальної форми виконано із жорсткого напівпрозорого пластику червоного кольору. Розміри у 5 см. х 8,5 см. х 3,5 см. (ширина\висота\глибина) передбачені спеціально аби всередині розмістився ліхтар та еластична стропа з затискачем.

Спереду на стінці нанесено контрастний білий логотип Petzl. Ззаду знаходиться вертикальна петля шириною 1,2 см. та висотою 4 см. З її допомогою кейс із ліхтарем можна підвісити до ременя, строп заплічника чи закріпити на зовнішній поверхні розвантажувальної системи. З одного боку на кейсі нанесена ілюстрована пам’ятка з сигналів земля-повітря для позначення ситуацій “все добре” та “потрібна допомога”.

Окрім механічного захистку від падінь, поштовхів та стискань, кейс здатен захистити ліхтар від пилу та опадів, що дозволяє переносити ліхтар ззовні спорядження, де його буде добре видно у разі потреби.

Petzl e+LITE: ліхтар у кейсі

Кришка кейса утримується в зачиненому стані еластичною гумкою, що забезпечує тісне прилягання кришки до корпусу кейса, та не дозволяє пилу та бруду проникати всередину. Проте, не тільки кейс забезпечує делікатним електронним компонентам захист.

Petzl e+LITE: загальний вигляд

Корпус ліхтаря, виконаний із чорного пластику, має сертифікацію по стандарту IPX7 та здатний витримувати занурення на глибину одного метра тривалістю до 30 хвилин. Це дозволяє використовувати ліхтар при опадах різної інтенсивності, в прибережній зоні, а також під час водних активностей: при сплавах річками, каякінгу на озерах, риболовлі з човнів тощо. Ліхтар також здатний працювати у широкому діапазоні температур від -30° C до +60° C.

Ліхтар Petzl e+LITE має надкомпактні розміри 4,5 см. х 3,5 см. х 2 см. (ширина\висота\глибина) та важить всього 26 грамів. Така вага і розміри дозволяють додавати його в аварійні комплекти надкомпактних розмірів, чи носити його при собі як аварійне джерело світла ледве не щодня. Для ще більшого зменшення ваги й загальних розмірів, ліхтар фіксується на голові за допомогою еластичної стропи шириною всього сантиметр.

На стропі присутні логотипи Petzl, а на протилежному її боці знаходиться пластиковий затискач, яким регулюється необхідна для фіксації довжина стропи. Аби зробити його ще більш універсальним, затискач має вбудований свисток патентованої конструкції для подачі аварійних сигналів. Отвори цього свистка можна бачити на фото вище, а для додаткової ефективності з обох боків затискача нанесена пам’ятка з подачі аварійного сигналу SOS (ті самі три коротких, три довгих та три коротких сигнали).

Сили звукового сигналу достатньо аби чути його на значних відстанях. Свисток завжди краще криків, адже його чути далі, та він не підсаджує голосові зв’язки як крик. Тож свисток – це корисне доповнення, що дозволить використовувати Petzl e+LITE для подачі не лише візуальних, а й звукових сигналів.

Petzl e+LITE: поворотна платформа та діоди

До стропи ліхтар кріпиться невеликою пластиковою платформою, з якою корпус з’єднується кулястим шарніром. Цей шарнір дозволяє спрямувати промінь ліхтаря у потрібному напрямку коли той надітий на голову, чи накинутий на шию. Зважаючи на і без того компактні розміри й вагу – вельми доречно, що Petzl додав і цю особливість до конструкції. За бажання ви навіть можете відвернути ліхтар рефлекторами всередину, аби захистити їх від дряпання та пошкодження під час зберігання та транспортування.

На передній стінці за рефлектором діаметром 1,3 см. знаходиться основний діод білого кольору. Поряд із ним, за рефлектором з діаметром 0,7 см. – допоміжний діод червоного кольору. Обидва рефлектори забезпечують розсіяне світло в залежності від вибраного режиму роботи.

Повний список та характеристики цих режимів наведені у таблиці нижче.

Режим (лм.)Ефективна дальність променя (м.)Тривалість роботи
15 – Standard (білий)612
50 – Max Power (білий) 109
15 – Стробоскоп (білий)> 10095
2 – Червоний 10015
2 – Стробоскоп (червоний)> 10070
Petzl e+LITE: важіль перемикання режимів

Перемикання режимів роботи здійснюється за допомогою білого важеля з логотипом Petzl, який знаходиться поряд із рефлекторами світлодіодів. Як можна бачити на фото вище, всього режимів роботи у ліхтаря п’ять, проте положень важеля всього вісім.

Додаткові два положення позначені написом “OFF” дозволяють вимкнути ліхтар з будь-якої сторони знаходження важеля. завдяки цій особливості ви можете стартувати роботу ліхтаря з білого світлодіода, чи з іншої сторони – червоного діода. Для нічних операцій я б радив вмикати ліхтар саме з червоного діода аби не шкодити “нічному зору”, та не видавати свого положення на великі відстані. Якщо ж вам одразу потрібне яскраве світло – можете встановити важіль у початкове положення.

Ще одне положення важеля, позначене замком – це режим в якому повністю розривається електричний ланцюг між діодами та елементами живлення. Призначений він для тривалого зберігання ліхтаря, та дозволяє дещо зекономити заряд і без того не надто місткого елементу живлення.Він же виконує функцію запобіжника на випадок якщо ви випадково зачепитеся важелем за предмети одягу тощо.

Petzl e+LITE: відкривання відсіку для батарей

Елементи живлення знаходяться у спеціальному відсіку, доступ до якого забезпечується через задню поверхню корпусу. В ній знаходиться кришка круглої форми із прорізом. Аби не шукати сторонні предмети для відкривання кришки, розмір прорізу був підібраний відповідно ширини кнопки на затискачі стропи ліхтаря. Тож ви можете взяти затискач-свисток, вставити його кнопку у проріз кришки батарейного відсіку та за 1/8 оберту проти годинникової стрілки викрутити її із задньої стінки.

Petzl e+LITE: відкритий відсік для батарей

Всередині на вас чекатимуть два літієві елементи живлення формату CR2032. Це і є основна причина відносно нетривалої роботи Petzl e+LITE у 12 годин, та водночас його надкомпактних розмірів і малої ваги. Літієвий елемент живлення має низький показник саморозряду, тому виробник заявляє, що ліхтар здатний протриматися в режимі зберігання до 10 років на одній парі батарейок. Гарантійний строк ліхтаря ті самі 10 років, а батарейки вже йдуть в комплекті, тож приводів не вірити Petzl в мене нема.

Також на фото вище можна звернути увагу на гумовий ущільнювач кришки батарейного відсіку, що не пускає всередину пил, бруд, краплі та воду у випадку занурення. IPX7 стандарт частково досягається і завдяки йому.

Petzl e+LITE: застосування на лобі

Застосовувати Petzl e+LITE варто як аварійну заміну основному ліхтарю на випадок його пошкодження, втрати чи вичерпання ресурсів батарейок. Використовуючи еластичну стропу його легко можна вдягти на голову чи звісити з шиї. Поворотна платформа та кулястий шарнір дозволяють спрямувати світло туди, де воно необхідне. Важіль з чіткою фіксацією положень допомагає визначати в якому режимі зараз знаходиться ліхтар навіть навпомацки.

Petzl e+LITE: застосування на руці

Завдяки еластичній стропі та поворотному шарніру ліхтар Petzl e+LITE можна також розміщати й в не вельми типових місцях. Так, наприклад, можна обв’язати стропу довкола кисті, спрямувавши промінь вперед, що і показано на фото вище. Так ви отримаєте ручний ліхтар, з можливістю вивільнити пальці під щось потрібніше.

Petzl e+LITE: застосування кейса як дифузора

Ну і ще одне з можливих застосувань захисного кейса – це його застосування як рефлектора над ліхтарем. Так ви зможете освітити розсіяним світлом невеличкі приміщення типу наметів тощо. Це хоча й не основне застосування, проте теж можливе за наявності пласкої рівної поверхні.

Загалом, Petzl e+LITE може використовуватися як аварійний ліхтар, що дозволить вам вийти на стежку в темряві, коли основний ліхтар вийде з ладу. Яскравості вистачить і для освітлення предметів в безпосередній близькості від вас. Режими стробоскопа з використанням білого та червоного діодів допоможуть привернути увагу, або позначити свою присутність в темну пору доби, а свисток з комплекту однаково ефективно працює як вночі, так і вдень.

Тож, маючи при собі Petzl e+LITE у надзвичайній ситуації вам не доведеться сидіти в темряві, і ви зможете привернути до себе увагу пошуково-рятувальних загонів. Універсальність помножена на малі розміри та вагу не дозволять вам поступитися місцем Petzl e+LITE в аварійному комплекті.

Ліхтар Petzl e+LITE, представлений у огляді, можна придбати в інтернет-магазині gorgany.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *