Огляд ліхтаря Nitecore NU25

Nitecore NU25 – компактний та легкий налобний ліхтар з вбудованим акумулятором, що має окремі кнопки для керування режимами червоного та білого світла.

Раніше ми вже знайомили вас з одним представником лінійки NU від Nitecore – ліхтарем Nitecore NU05 Kit. В тому огляді ми також підкреслювали, що це радше проблисковий мачок, ніж самостійний ліхтар для автономного використання. Тому ми вирішили повернутися до лінійки NU ще раз, але цього разу із ліхтарем, що повноцінно здатний виконувати роль основного налобного ліхтаря для табірних та побутових потреб.

Тому нижче ми знайомитимемо вас із налобним ліхтарем Nitecore NU25, що увібрав у себе наступні можливості та характеристики.

  • Максимальна яскравість: 360 люменів в режимі “Турбо”
  • Максимальна тривалість роботи: 160 годин в режимі “Білий низький”.
  • Окремі кнопки для керування режимами роботи червоного та білого діодів.
  • Вбудований Li-Ion акумулятор.
  • Можливість перезаряджання через порт microUSB.
  • Кількість режимів: 10, включаючи режими проблиску та SOS.
  • Доступні кольори: Black, Yellow, White.
  • Розміри (см.): 5,55 х 3,46 х 2,32 (ширина\висота\глибина).
  • Вага: 28 грамів.

На час написання цього огляду у вас є можливість придбати ліхтарі Nitecore NU25 в корпусах трьох можливих кольорів: Black, Yellow, White. Характеристики у всіх цих моделей однакові, тому вибір залежить виключно від того, наскільки помітним має бути ваш ліхтар. Далі в огляді представлений ліхтар Nitecore NU25 в кольорі Black.

Пакуванням для цієї моделі слугує традиційний блістер з прозорого пластику, всередині якого знаходиться ліхтар, додаткові компоненти та поліграфічна продукція в типових чорно-жовтих кольорах бренду Nitecore.

Nitecore NU25: пакування, вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду картонне вкладення несе інформацію щодо моделі, максимальної потужності, місткості вбудованого акумулятора, використаного діода тощо. Пакування спроектоване таким чином, щоб дати вам можливість використати кнопки активації червоного та білого світла, а також додаткові режими роботи ще під час купівлі.

Nitecore NU25: пакування, вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду на вкладеннях присутні назва та штрихкоди моделі, контактна інформація виробника, декілька ключових характеристик, а також посилання на сайт. В нижній частині згадується країна виробництва, якою незмінно є Китай, а також пунктирна лінія, вздовж якої потрібно розрізати пакування задля доступу до вмісту блістера.

Nitecore NU25: що в коробці - secretsquirrel.com.ua

Всередині пакування на вас очікуватиме ліхтар Nitecore NU25 в обраному варіанті кольору, кабель для заряджання вбудованого акумулятора, а також видрукована інструкція з експлуатації. Інструкція доволі докладна та розказує за всі можливості ліхтаря, щоправда, робить вона це виключно англійською мовою.

Й перш ніж детально знайомитися з ліхтарем, пропоную звернути трішки уваги на супутні товари та компоненти комплекту Nitecore NU25.

Nitecore NU25: еластична стропа - secretsquirrel.com.ua

Еластична стропа для утримання ліхтаря на голові має ширину 2,5 сантиметри. Виконана вона в чорно-сірих кольорах, з жовтими логотипами виробника, що нанесені поверх основного малюнку.

Стропа оснащена двома пластиковими пряжками, що дозволяють регулювати її довжину в межах від 38 до 65 сантиметрів. Такий запас дозволяє добре адаптуватися під голови різних користувачів, а також комфортно розміщувати ліхтар поверх габаритних головних уборів як то шапки, чи навіть захисні шоломи.

На внутрішній поверхні стропи також присутня силіконова вставка шириною 26,5 сантиметрів, що призначена для підсилення контакту між стропою та вашим чолом. Знадобиться вона якщо ви сильно пітнієте в гарячу погоду, чи використовуєте ліхтар поряд із водоймами під час сплавів, рафтингу, риболовлі, плавання тощо. Завдяки цій силіконовій вставці стропа та ліхтар утримуватимуть своє положення навіть під час активного руху.

Nitecore NU25: заряджання від microUSB - secretsquirrel.com.ua

Кабель для заряджання вбудованого літієвого акумулятора місткістю 610 mAh має загальну довжину 101 сантиметр та оснащений конекторами USB Type-A та microUSB. Приєднується він до порту microUSB, що знаходиться у нижній бічній грані корпусу під захисною силіконовою кришкою сірого кольору. З його допомогою ви можете легко перезаряджати вбудований акумулятор як від звичайної розетки, так і від портативних джерел: переносних акумуляторів (power bank), сонячних панелей тощо. Також варто зазначити, що для контролю за заряджанням ліхтар оснащено відповідними технологіями захисту від короткого замикання, перезаряджання, перерозряджання, а також системою цифрової стабілізації струму.

Далі від розгляду аксесуарів перейдімо до знайомства з самим ліхтарем Nitecore NU25.

Nitecore NU25: корпус, вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду в корпусі, який забезпечує захист відповідно до стандарту IP66, присутні кріплення, якими корпус ліхтаря фіксується до пласкої платформи. Ці кріплення дозоляють регулювати кут нахилу корпусу відносно еластичної стропи в межах 60 градусів. Завдяки цьому ви можете спрямувати світло ліхтаря як в безпосередній близькості від себе для виконання певних завдань, так і трохи далі для освітлення більшої площі й відстані під час руху на високій швидкості.

В платформі присутня горизонтальна щілина, яка дозволяє пропускати крізь неї еластичну стропу. В мережі також присутня велика кількість альтернативних способів кріплення платформи Nitecore NU25 до голови користувача з використанням шококорду, що дозволяє суттєво зменшити загальну вагу цього освітлювального приладу.

Також на фото вище варто звернути увагу на дві окремі кнопки, якими можна окремо працювати з білими та червоними діодами та керувати режимами їх роботи. Кнопка з літерою “R” відповідає за активацію режимів червоного діода, а кнопка з позначкою “ввімкнути\вимкнути” – білих діодів.

Nitecore NU25: корпус, вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду у корпусі з пропілен карбонатних матеріалів розміщені три світлодіоди, два з яких мають білий колір, та один – червоний.

Справа, в обрамленні з рефлектора із мікротекстурованою поверхнею розміщений основний діод CREE XP-G2 S3 LED, що здатен генерувати світловий потік яскравістю до 360 люменів у “Турбо” режимі роботи. Поверхня рефлектора здана розсіювати світловий промінь на кут до 100 градусів, що забезпечує вам широку зону бачення на коротких дистанціях, й інтенсивний промінь, що може досягати до 81 метра в залежності від обраного режиму роботи.

Зліва, поза дифузором розміщений ще один білий діод. Це CRI діод з індексом передачі кольору понад 90 та температурою кольору 4500К. Світло цього діода близьке до світла ранкового сонця, й запобігає втомі очей, тож воно оптимально підійде для розсіяного освітлювання невеликого простору в безпосередній близькості від вас під час читання, роботи з мапами тощо.

Над CRI діодом, за тим же квадратним дифузором, знаходиться діод червоного кольору, світло якого ідеально використовувати вночі, коли ваші очі вже адаптувалися до темноти. Світло червоного спектра не перебиває так зване “нічне бачення”, тож ваші очі не потребуватимуть повторної тривалої адаптації до темряви після активації цього діоду. Також червоне світло помітне на менших відстанях, що доволі важливо якщо ви не хочете демаскувати своє місце знаходження.

Перелічені діоди можуть працювати загалом у десяти режимах, основні параметри яких наведені в таблиці нижче.

Режим (лм.)Тривалість (год.)
360 – Білий турбо0,5
190 – Білий високий5
38 – Білий середній8
1 – Білий низький160
20 – Білий CRI6,25
13 – Червоний високий7,75
0,9 – Червоний низький68
13 – Червоний проблиск13
360 – Білий SOS
360 – Білий проблиск

Перемикання між цими режимами здійснюється за допомогою двох кнопок, що розміщені у верхній бічній грані корпусу, та забезпечують керування окремо білими та червоним діодом.

Nitecore NU25: режим червоного світла, низька інтенсивність - secretsquirrel.com.ua
Nitecore NU25: режим червоного світла, висока інтенсивність - secretsquirrel.com.ua

Для активації червоного діода натисніть на кнопку “R” один раз. Червоний діод активується в режимі “Червоний низький” з мінімальним показником яскравості. Через 3 секунди роботи одноразове натискання кнопки “R” вимикає червоний діод. Якщо ви натиснете кнопку “R” протягом 3 секунд після активації червоного діода ви зможете перемикати режими роботи червоного діода у наступній послідовності: червоний низький, червоний високий, червоний проблиск, вимкнення.

Nitecore NU25: режим білого світла, низька інтенсивність - secretsquirrel.com.ua
Nitecore NU25: режим білого світла, середня інтенсивність - secretsquirrel.com.ua
Nitecore NU25: режим білого світла, висока інтенсивність - secretsquirrel.com.ua

Для активації білого діода натисніть кнопку “ввімкнути\вимкнути” один раз. Білий діод активується в режимі “Білий низький” з мінімальним показником яскравості. Через 3 секунди роботи одноразове натискання кнопки “ввімкнути\вимкнути” вимикає білий діод. Якщо ви натиснете кнопку “ввімкнути\вимкнути” протягом 3 секунд після активації білого діода ви зможете перемикати режими роботи білого діода в наступній послідовності: білий низький, білий середній, білий високий, вимкнення.

Для активації режиму “Білий турбо” затисніть кнопку “ввімкнути\вимкнути” на одну секунду при будь-якому ввімкненому режимі роботи білого діода. Для активації режиму “Білий CRI” затисніть кнопку “ввімкнути\вимкнути” на одну секунду при вимкненому ліхтарі. Для активації режиму “SOS” затисніть кнопку “ввімкнути\вимкнути” на 3 секунди при будь-якому ввімкненому режимі роботи ліхтаря. Для активації режиму “Білий проблиск” затисніть кнопку “ввімкнути\вимкнути” на 3 секунди при будь-якому ввімкненому режимі роботи ліхтаря, й натисніть її ще раз протягом 3 секунд після активації режиму “SOS”.

Також Nitecore NU25 має режим блокування кнопок на час транспортування чи тривалого зберігання. Для активації цього режиму варто затиснути обидві кнопки одночасно, після чого один раз блимне червоний індикатор. Всі подальші спроби натиснути будь-яку з кнопок будуть марними, й призводитимуть тільки до одноразового спалахування червоного індикатора. Для виходу з режиму блокування потрібно повторно затиснути обидві кнопки керування діодами.

Загалом, за показниками компактності, яскравості й зручності використання Nitecore NU25 можна вважати повноцінним кандидатом на роль основного налобного ліхтаря. Мені дуже сподобалися окремі кнопки для керування роботою різних діодів, і розподіл яскравості в рамках запрограмованих режимів. Доволі зручно, що обидва діоди починають свою роботу з мінімальних показників яскравості, що дозволяє швидко виконати певну задачу, без необхідності попередньо проклікувати кілька режимів для вибору оптимального, витрачаючи час, та демаскуючи своє положення. Кнопки легко й зручно відрізняти візуально вдень, та тактильно вночі, тож ви не помилитеся з вибором.

Можливість заряджання вбудованого акумулятора позбавляє вас мороки з пошуками відповідних батарейок, а також дозволяє підтримувати ліхтар в робочому стані без необхідності носити з собою надмірну вагу, окрім обраного вами портативного зарядного пристрою. Й оскільки один вбудований акумулятор замінить вам в середньому до 500 батарейок, то ви також уникаєте проблем з утилізацією відходів.

Успішність обраного поєднання розміру, ваги й кнопок керування підтверджує також й поява нещодавнього оновлення для цього ліхтаря – Nitecore NU25 NEW, в якому порт microUSB було замінено портом USB Type-C, підвищено максимальну яскравість до 400 люменів, покращено експлуатаційні властивості еластичної стропи та дещо змінено схему використання діодів та рефлекторів.

Ліхтар Nitecore NU25, представлений в огляді, було придбано в магазині офіційного представника Nitecore в Україні – nitecore.ua.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *