Огляд куртки UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket

Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket – двошарова вітро- та вологозахисна утеплена куртка від словенської компанії UF Pro.

Концепція бойової сорочки або Combat Shirt доволі розповсюджена в сучасній польовій уніформі. Так, вони легкі, добре поглинають вологу і розподіляють її на більшу площу. Вони добре вентилюються в місцях, що перекриваються елементами бронезахисту та розвантажувального спорядження: живіт, груди, спина. Вони посилені там, де бракує захисту бронежилетів та плитоносок: руки, плечі та шия. Й загалом вони ідеально підходять під умови жаркого клімату та високих рівнів фізичної активності, що ми не так давно демонстрували на прикладі UF Pro Striker XT Gen. 2 Combat Shirt.

Але що робити якщо погода мінлива: ранком йде дощ, вдень палить сонце, а після його заходу холодно? Як бути коли у вогкій бойовій сорочці комфортно в приміщенні, а на вітру ззовні вже прохолодно? Бойовою сорочкою тут не обійтися, тому добре, що в асортименті UF Pro присутні ще й проміжні варіанти для нестійких погодних умов, як от UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket, що має наступні конструктивні особливості.

  • Комір-стійка.
  • Шість кишень.
  • Вітро- та вологозахисний зовнішній шар, що захистить від слабких опадів.
  • Платформи з липучки для розміщення знаків ідентифікації.
  • Перфоровані пахви та боки для покращення терморегуляції.
  • Блискавки та фурнітура YKK.
  • Основний матеріал: ззовні – 100% Polyamide Ripstop, всередині – 100% Polyester Fleece.
  • Доступні кольори: Black, Brown Grey, Steel Grey, Navy Blue, Multicam.

Далі в огляді розглядатимемо куртку UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket в кольорі Multicam.

Огляд куртки UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням для UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket слугує типовий для цього виробника перфорований мішок з чорної тканини. На передній поверхні нанесений великий повноколірний логотип виробника. Задня поверхня пуста, й має клапан у верхній частині, який забезпечує доступ до внутрішнього простору. Також ззаду розміщується наклейка з ключовою інформацією про продукт: назву, артикул, штрихкод, обраний вами розмір та колір.

Огляд куртки UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket: загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

Всередині на вас чекатиме куртка в обраному вами поєднанні кольору та розміру. Хоча даний виріб і називається Jacket, себто курткою, я б радив сприймати його радше як утеплену бойову сорочку. А її крій та вибір матеріалів цю теорію тільки підтверджують, адже виконана вона поєднанням зовнішнього шару та підкладки.

Як зовнішній шар тут використовується легкий вентильований поліамід, що забезпечує стійкість проти абразивних навантажень, розривів та проколів. Додатково допомагають йому в цьому також волокна армування по технології Ripstop, які затримують розриви, та блокують їх подальше поширення основним матеріалом. Поліамідний зовнішній шар також наділено вітро- та вологозахисними якостями, завдяки чому куртка UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket навіть зможе протистояти нетривалому дощу чи високій вологості: ранковому туману, мряці тощо.

На відміну від бойових сорочок як підкладка тут використовується не тонкий шар, що добре поглинає вологу, а поліестеровий мікрофліс 45% COCONA 37.5. Тому UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket буде відчутно комфортнішою ніж бойові сорочки у вітряну погоду, в нічний час та при перепадах температур впродовж доби.

Щодо крою, то він певною мірою наслідує крій бойових сорочок й мені видався дуже схожим на UF Pro Striker XT Gen. 2 Combat Shirt, особливо на рукавах. Проте й свої особливості тут також присутні: тісна посадка, щоб не викликати складок й дискомфорту під засобами бронезахисту, додаткові кишені на грудях тощо. Тому й пропоную познайомитися з конструктивними особливостями детальніше.

Огляд куртки UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket: комір та блискавка - secretsquirrel.com.ua

Комір-стійка UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket має перепад висоти від 7 сантиметрів спереду до 10 сантиметрів ззаду, що забезпечує захист вашої шиї від вітру, опадів та комах. В центрі коміра розташована блискавка висотою 64 сантиметри, що спускається аж до нижнього краю куртки. Блискавка обладнана одним бігунком та вітрозахисною планкою зсередини по всій довжині. Зверху планка має паркувальний вигин у зворотному напрямку, що не дозволяє холодному металу бігунка контактувати зі шкірою вашої шиї та підборіддя.

Огляд куртки UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket: пахви - secretsquirrel.com.ua

Під пахвами бокова ділянка куртки виконана не з основного поліамідного матеріалу, а з перфорованої сітки меншої щільності. Ця сітка дозволяє надлишковій волозі та теплу, що генеруватиметься в цій ділянці при носінні бронежилетів та плитоносок, швидше залишати внутрішній простір куртки та випаровуватись. Тому можете очікувати, що ви менше пітнітимете при помірній погоді, й не будете мерзнути при сильному вітрі чи різких зниженнях температури, чи рівнях активності.

Огляд куртки UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket: нарукавні кишені на плечах - secretsquirrel.com.ua

На плечах куртки знаходяться симетричні нарукавні кишені корисними розмірами 15 х 20 сантиметрів (ширина\висота). Доступ до них здійснюється через вертикальну блискавку висотою 13,5 сантиметрів. Зовнішні поверхні кишень оснащені липучкою площею 9 х 13,5 сантиметрів (ширина\висота), куди можуть кріпитися різноманітні засоби розрізнення: шеврони підрозділів, погони, моральні патчі, світловідбивні індикатори, інфрачервоні та видимі проблискові маячки тощо. Верхній край платформи з липучки має канал шириною 2,5 сантиметра, який дозволяє пропускати всередину кишені ручки, маркери та інше письмове приладдя.

Огляд куртки UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket: нарукавні кишені на передпліччах - secretsquirrel.com.ua

На передпліччях обох рук розміщено ще по одній кишені розмірами 13 х 12 сантиметрів (ширина\висота), доступ до внутрішнього простору яких відбувається через блискавку висотою 10,5 сантиметрів. Хоча ці кишені й дещо менші від тих, що знаходяться на плечах, але досі можуть бути використані для транспортування записників, мап, компасів, батарейок та інших корисних дрібничок, до яких ви хочете мати швидкий та постійний доступ.

Огляд куртки UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket: манжети - secretsquirrel.com.ua

Манжети в UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket еластичні, й виконані з матеріалу, що вільно тягнеться в чотирьох напрямках. Схожий використовується на вставках штанів UF Pro Striker HT Combat Pants, які розміщені довкола задніх кишень, над та під колінами. Завдяки еластичності куртку зручно вдягати коли на руках присутні годинники чи інші аксесуари, а також вони легко підлаштуються під рукавиці, які ви використовуєте в залежності від погоди.

Огляд куртки UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket: передні кишені - secretsquirrel.com.ua

Нагрудні кишені куртки пласкі, щоб не викликати дискомфорту під засобами бронезахисту та дозволяють розміщати предмети розмірами 12 х 24 сантиметри (ширина\висота). Доступ до них можна отримати крізь вертикальні блискавки висотою 16 сантиметрів.

Через розміщення та присутність підкладки з флісу під зовнішньою поверхнею ці кишені можна використовувати й для обігріву рук коли на вас немає бронежилета чи плитоноски. А от підкладка на внутрішній поверхні кишень виконана з сітки, що дозволяє використовувати відкриті горловини кишень як засіб терморегуляції задля покращення паропроникності та відведення надлишкової вологи.

Огляд куртки UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket: підкладка - secretsquirrel.com.ua

Говорячи про підкладку, маю зазначити, що поліестеровий мікрофліс 45% COCONA 37.5 покриває всю внутрішню поверхню куртки, включно з вставками на боках, й дозволяє утримувати достатню кількість тепла. Як можна бачити на фото вище за це відповідає “вафельна” структура матеріалу, яка утворює безліч маленьких повітряних камер, що заповнюються повітрям, яке прогрівається вашим тілом. Тому при відносно невеликій щільності куртки, тепла вам не бракуватиме.

Загалом, куртка UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket варта уваги насамперед як альтернатива бойовим сорочкам на період мінливої весняної та осінньої погоди. Вона не гірше поєднується з бронежилетами, плитоносками та розвантажувальним спорядженням, й при цьому забезпечує кращу терморегуляцію та захист від негоди: вітрів та опадів. На випадок якщо вам в ній буде занадто тепло її мала вага та компактні розміри дозволяють з легкістю транспортувати її на поясі чи на задньому чохлі бронезахисту, тож її присутність викликатиме ще й мінімум дискомфорту.

Куртка UF Pro Hunter FZ Gen. 2 Tactical Softshell Jacket, представлена в огляді, була надана магазином ufpro.com.ua.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *