Огляд компаса Suunto Clipper

Suunto Clipper — компактний та надлегкий компас від фінської компанії Suunto, який гарно підходить на роль запасного чи аварійного навігаційного приладу.

Достатньо давно я вирішив зробити собі браслет виживання. Так, той самий з аварійним запасом паракорда та корисними дрібничками. Оскільки мене цікавила переважно практична його сторона, то я вирішив додати до нього ще й компас. Так у мене і з’явився Suunto Clipper з наступними особливостями:

  • Балансування та придатність до застосування в Північній півкулі.
  • Рідинний компас з віссю з коштовного каміння.
  • Флуоресцентні позначки основних румбів.
  • Кліпса для фіксації на стропах, рукавах, краях мапи тощо.
  • Розміри (см.): 3 x 2,4 x 1,1 (ширина\висота\глибина).
  • Вага: 5 г.

Далі в огляді представлений компас Suunto Clipper у кольорі Black.

До користувача компас надходить у прозорому пластиковому блістері, що розкладається на дві половини.

Suunto Clipper: пакування зпереду

Спереду, крізь прозору стінку блістера, у вас є можливість роздивитися сам компас. Передня сторона картонного вкладення пропонує лише стислу інформацію: логотип виробника, назву моделі та девіз Replacing Luck — «замінюючи вдачу».

Suunto Clipper: пакування ззаду

Ззаду вкладення інформації вже в рази більше: логотип виробника, девіз, назва моделі, згадування сумісності з пасками годинників шириною 22 мм. десятьма мовами, серійний номер, штрихкод, країна виробництва (Фінляндія) та посилання на сайт виробника.

Окремо тут варто звернути увагу на невеличку мапу із позначенням сумісних зон, під які калібровано магнітну стрілку вашого компаса. Модель Suunto Clipper L/B NH Compass оптимізована під застосування в Північній півкулі, модель L/B SH Compass — Південній. Тому раджу звертати увагу на цю мапу, аби уникнути помилок.

Всередині пакування на вас чекає компас загальними розмірами 3 см. x 2,4 см. x 1,1 см. (ширина\висота\глибина).

Suunto Clipper: вигляд зверху

Зверху, майже вся поверхня Suunto Clipper відведена під безель діаметром 2,5 см., всередині якого розташована магнітна стрілка. Важко навіть назвати її стрілкою, бо це диск чорного кольору, центр якого закріплений на осі з коштовного каміння. Вісь, разом із підшипником, зменшують силу тертя, мінімізуючи вплив на показники, а заповнення рідиною дозволяє диску крутитися навіть якщо його поверхня нахилена під кутом. Основні напрями на диску мають флуорисцентне покриття та дозволяють користуватися компасом в темну пору доби та за поганого освітлення.

Безель компаса має позначки азимута через кожні 10° і хід в 4 кліки на кожні 30°. Але, на жаль, розмітка безеля не світиться в темноті.

Поряд із безелем на корпусі Suunto Clipper присутня невелика пластикова стрілка, яку можна використовувати як індикатор напряму. Вона замінить вам лінію напряму з прозорої платформи планшетних компасів, та може використовуватися для періодичної перевірки правильності вибраного азимута.

Suunto Clipper: вигляд знизу

Знизу корпус компаса оснащений зручною кліпсою, яка дозволяє зручно розмістити його на краю рукава, рукавицях, стропах спорядження, планшеті, згорнутій мапі тощо. Першочергове призначення цієї кліпси — фіксація на пасках годинників шириною 22 мм., про що й вказано на пакуванні.

Suunto Clipper: вигляд збоку

Збоку можна побачити ширину отвору кліпси та наявність зубців, які додатково фіксують компас на предметах одягу та спорядження, та не дозволяють йому легко падати чи губитися.

Suunto Clipper: на браслеті з паракорда.

Загалом, основні переваги цієї моделі — це вага, надкомпактні розміри, та можливість завжди мати його при собі. Стрілка для визначення напряму, поворотний безель та флуорисцентні позначки сторін Світу доповнюють список переваг та роблять Suunto Clipper достойним кандидатом на роль аварійного чи запасного навігаційного приладу. На відміну від китайських компасів-гудзиків, з ним дійсно можна орієнтуватися у просторі та дотримуватися обраного напряму.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: