Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet

Magpul Daka Everyday Wallet — середній за розмірами та складністю гаманець лінійки Daka від відомого американського виробника спорядження та аксесуарів для зброї Magpul.

Американська компанія Magpul, що відома світові передусім як тренінговий центр (раніше Magpul Dynamics, а тепер Magpul CORE) та виробник аксесуарів для вогнепальної зброї (Magpul Industries), уже кілька років намагається вийти на ширший ринок повсякденного одягу та аксесуарів. Так, поряд із полімерними магазинами Pmag, аксесуарами лінійки Magpul Original Equipment (MOE), чи рейками MLOK, котрі, певною мірою, зробили ім’я цього виробника відомим, сьогодні Magpul не менш упізнаваний завдяки чохлам для телефонів Bump\Field Case, футболкам чи окулярам.

Починаючи з 2016 року до переліку товарів загального вжитку увійшла і лінійка органайзерів під назвою Magpul DAKA, куди, окрім пласких та герметичних кишеньок різних розмірів, що закриваються на вологотривку блискавку, увійшли й три моделі гаманців з того ж самого посиленого текстурованого полімеру. DAKA Bifold Wallet більше схожий на традиційний гаманець для готівки, а DAKA Essential Wallet та DAKA Everyday Wallet пристосовані для перенесення мінімуму з ідентифікаційних (ID) та платіжних карток. Відрізняються вони лишень розміром, наявністю прозорого віконця і загальною кількістю карток, що можуть розміститися всередині. За цими пунктами переважає Magpul DAKA Everyday Wallet, до конструкції якого увійшли наступні особливості.

 • Прозоре вікно для документів.
 • Середня кишеня для банкнот.
 • На 10% більший ніж Magpul DAKA Essential Wallet та комфортно вміщує 3-7 карток.
 • Плаский профіль.
 • Гідрофобний та стійкий до хімікатів.
 • Основний матеріал: посилений полімерний матеріал з текстурою проти ковзання.
 • Доступні кольори: Black, Flat Dark Earth, Stealth Gray, Olive Drab Green.
 • Розміри: 10,5 см. х 7,3 см. (ширина\висота).
 • Вага: 24 г.
 • Вироблено в США.

Далі в огляді представлений гаманець Magpul DAKA Everyday Wallet у кольорі Black.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

До кінцевого користувача Magpul DAKA Everyday Wallet потрапляє у невеличкому прозорому пакетику, котрий, окрім самого гаманця, вміщує лише листівку з чорного картону. На її передній стороні нанесено логотип лінійки товарів Magpul DAKA, назву товару та загальний перелік предметів, що можуть розміститися всередині гаманця. За версією виробника, Magpul DAKA Everyday Wallet може вміщувати до трьох ідентифікаційних карток, до трьох платіжних карток та невеличкий запас готівки.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

На зворотній стороні пакування розміщені дві наліпки зі штрихкодами товару, назвою моделі та гордий напис «Made in USA», що згадується тут аж 3 рази.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

Якщо зняти пакування, всередині вас очікуватимуть картонна листівка з фото вище та сам Magpul DAKA Everyday Wallet. Як я вже згадував раніше, від Magpul DAKA Essentials Wallet він відрізняється, переважно, розмірами, що складають близько 10,5 см. х 7,3 см. (ширина\висота), та наявністю прозорого віконця для розміщення ідентифікаційних документів (ID-карти, водійського посвідчення та т.і.). Власне, під це віконце для документів й виділена вся лицьова сторона гаманця.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

На зворотному ж боці присутні дві невеличкі кишеньки для платіжних карток, що виготовлені шляхом ультразвукового з’єднання трьох шарів посиленого полімерного матеріалу, з якого виготовляються всі аксесуари лінійки Magpul DAKA.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

Переднє віконце також може використовуватися для магнітних перепусток, що мають дещо більшу повноту аніж пласкі ID-картки. І хоча виробник стверджує, що загалом сюди можна встановити до трьох карток, робити це я б вам відверто не радив, бо уже при використанні однієї магнітної карти верхній край прозорого віконця починає суттєво стирчати, та інколи чіпляється за краї кишень.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

Дві кишеньки на зворотній стороні ж без будь-яких перешкод вміщують до трьох платіжних карток кожна. Верхні краї кишеньок знаходяться на відстані близько 5 мм., що дає вам змогу підчепити картки з потрібної кишеньки кінчиками пальців для їх подальшого виймання з гаманця. А от нижні краї цих кишеньок не рознесені по висоті, що призводить до того, що при сильному зусиллі ви можете вставити картки з верхньої кишеньки надто глибоко. Цей факт не є критичним недоліком, проте може дещо ускладнити виймання карток з верхньої кишені, особливо якщо в кожній з них знаходиться по три картки.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

Через те, що ультразвукові шви, котрі з’єднують шари гаманця між собою, знаходяться з трьох боків, у вас є доступ до простору між основними стінками Magpul DAKA Everyday Wallet. Це ніяк не конструктивний недолік, а, навпаки, додаткова кишеня для розміщення готівки, що й демонструється на фото вище. Є, щоправда, у цієї кишені одна суттєва особливість.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

Як ви, певно, вже знаєте, розміри банкнот американських доларів (USD), незалежно від номіналу, мають однакові розміри. Враховуючи те, що дизайн і розміри Magpul DAKA Everyday Wallet проектувалися саме довкола цієї валюти, то банкноти складені вдвоє розміщуються всередині без будь-яких проблем, у чому можна пересвідчитися на фото вище. Як бачите, контури доларів не виступають за контури гаманця.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

Якщо ж ми говоримо про українські гривні (UAH), то банкноти різних номіналів мають різні розміри, які дещо більші за розміри американських доларів. В результаті банкноти складені вдвоє суттєво виступають за межі гаманця (див. фото вище).

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

Якщо ж змінити орієнтацію гривень, то різниця у розмірі банкнот номіналами 100, 200 і 500 гривень, стає ще більш помітною. Цю особливість можна навіть використати як спосіб дещо пришвидшити пошук та виймання банкнот потрібного вам номіналу.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

Мені ж особисто ідея носити готівку, контури якої виступають назовні, не дуже сподобалася, тому я не придумав нічого ліпшого, ніж складати банкноти в чотири рази. При цьому загальна глибина гаманця буде дещо залежати від кількості готівки, розміщеної всередині, і доведеться витратити трохи більше часу на її виймання.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

Щодо глибини та загальних розмірів Magpul DAKA Everyday Wallet можу сміливо сказати, що він суттєво менший та легший за ті гаманці, які я використовував раніше. Для порівняння на фото вище я розмістив Magpul DAKA Everyday Wallet поряд із Condor Tri-Fold Wallet. Як бачите їх навіть можна віднести до різних категорій, адже вага порожнього Magpul DAKA Everyday Wallet складає всього 24 грами проти 86 грамів у Condor Tri-Fold Wallet.

Огляд гаманця Magpul DAKA Everyday Wallet - secretsquirrel.com.ua

Тепер кілька слів щодо того, кому і для яких цілей підійде Magpul DAKA Everyday Wallet. Наважуся припустити, що ви користуєтеся класичним шкіряним гаманцем який ледь вміщується у долоні, і ледве влазить у кишеню. Всередині, як водиться, знаходиться трохи готівки, декілька платіжних карток, а решту об’єму створюють різноманітні візитівки, дисконтні картки та картки на знижки, більшість з яких використовується вкрай рідко, і носиться виключно «про всяк випадок». Зменшити цей «тягар» можна за допомогою кількох простих кроків:

 • Перенесіть інформацію з візитівок до контактної книги вашого телефону, що дозволить вам знизити вагу і об’єм гаманця без втрати інформації.
 • Встановіть собі на смартфон додаток для дисконтних карток, та проскануйте штрихкоди з них. Після цього можна буде відмовитися майже від усіх карток на знижки, які ви сьогодні носите з собою, окрім магнітних.
 • Віддавайте перевагу розрахункам платіжними картками, що зменшить потребу у великій кількості готівки. Широке розповсюдження терміналів та мобільний банкінг лише сприяють цьому у сучасних містах. Можете навіть поекспериментувати з NFC якщо маєте намір відмовитися і від частини платіжних карток.

Якщо ви виконаєте ці кроки, то виявите, що у вас лишаються всього 3-7 реально необхідних карток (включаючи магнітні перепустки, абонемент до спортивної зали тощо) і більшість об’єму та маси створює сам гаманець. Ось тут як раз і стає доречним Magpul DAKA Everyday Wallet, адже його розміри і вага настільки малі, що не викликають дискомфорту, а ємності вистачає для транспортування необхідного мінімуму з кількох карток і невеличкого запасу готівки на той випадок, коли поряд не виявиться терміналу. Саме так я використовую його уже кілька місяців, і радію з того, що позбувся «цеглини» у кишені.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: