Огляд адаптерів AXL Advanced Chest Rig Retention Kit

Chest Rig Retention Kit – адаптери для інтеграції нагрудників в системи балістичного захисту, що не мають такої вбудованої можливості.

Нещодавно ми вже робили огляд AXL Advanced Medical Organizer Insert, де згадували цього виробника як експерта з інтеграції та покращення вже й без того успішних продуктів. Нагадаю, що AXL Advanced – це американська компанія, що пропонує різноманітні аксесуари для тактичного й польового спорядження виробництва Crye Precision, FirstSpear, Velocity Systems, Mayflower (пізніше придбана Velocity Systems), S&S Precision, Spiritus Systems, Ferro Concepts, London Bridge Trading (LBT Inc), Eagle Industries тощо.

В цьому огляді ми познайомимося з одним з таких інтеграційних елементів, що додає нових можливостей продуктам від Spiritus Systems. Але, перш ніж переходити до оглядової частини, почну з проблеми. Схожим чином AXL Advanced й розробляє свої продукти, тому приєднуйтесь.

AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: нагрудник Spiritus Systems - secretsquirrel.com.ua

Тож уявіть ситуацію коли ви маєте нагрудник. На фото вище це Spiritus Systems Micro Fight Chassic MkV, розширений за допомогою Spiritus Systems SACK Pouch Mk3, Spiritus Systems Expander Wing Mk2 та Spiritus Systems MOLLE Expander Wing. Цей нагрудник та додаткові компоненти можуть вмістити певну кількість боєкомплекту й критичного польового спорядження. Використання такого комплекту буде доречним в ситуаціях, коли у вас не має потреби використовувати засоби індивідуального бронезахисту: під час тренувань на рубежі, під час маршів далі від зони безпосередньої загрози тощо. Також маючи подібний нагрудник ви вже звикли, що певні речі знаходяться в певних місцях, й знаєте де розміщений боєкомплект, рація, аптечка тощо.

AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: плитоноска Spiritus Systems - secretsquirrel.com.ua

Також уявіть, що в вас є плитоноска. На фото вище це чохли для бронеплит Spiritus Systems LV-119 Front Overt Plate Bag та Spiritus Systems LV-119 Rear Overt Plate Bag, поєднані Spiritus Systems MOLLE HLT Cummerbund з підсумками Spiritus Systems Side Armor Bags. Вона забезпечує вам бронезахист, коли в ньому є необхідність, й використовується в зонах безпосередньої загрози. На плитоносці також було б бажано розміщати спорядження там, де ви вже до нього звикли.

Й логічно було б взяти ваш нагрудник у його вихідному вигляді й просто додати до плитоноски, використовуючи пряжки та липучки вже наявних продуктів. Така можливість у вас, на справді теж є, хоча й не без особливостей. Якщо просто скористатися вбудованими конструктивними можливостями цих продуктів, то Spiritus Systems пропонує робити це наступним чином.

AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: перенесення доповнень нагрудника на плитоноску - secretsquirrel.com.ua

Бічні розширення Spiritus Systems Expander Wing Mk2 та Spiritus Systems MOLLE Expander Wing дійсно сумісні з продуктами як серії Micro Fight, так і LV-119. Тому ви можете просто перенести їх на липучку плитоноски.

AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: перекривання доповнень бічними розвантажувальними платформами - secretsquirrel.com.ua

Заклеївши липучки бічних розвантажувальних панелей Spiritus Systems MOLLE HLT Cummerbund, чи будь-яких іншими, вони стануть структурною частиною плитоноски. Зверніть увагу, що на фото вище, вони тепер знаходяться під бічними панелями.

AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: додавання нагрудника - secretsquirrel.com.ua

Далі вам залишиться пристебнути пряжки нагрудника до переднього чохла плитоноски, й приклеїти його задню липучку поверх решти спорядження. Так ви наче отримаєте бажаний результат – елементи нагрудника, без його задніх лямок стануть частиною вашої плитоноски. Й розміщення спорядження при цьому теж наче не змінюється. Проте, що буде якщо ви захочете швидко скинути плитоноску й повернутися до попередньої конфігурації спорядження?

А буде наступне: скинувши плитоноску, на лямки потраплять лише нагрудник з підсумком, а ваші бічні розширення залишаться частиною плитоноски. Відповідно у зворотному напрямку ця інтеграція працює не так швидко. Адже вам доведеться відклеювати кожне бічне розширення від плитоноски й окремо клеїти його до нагрудника, на що йде час.

Ви, звісно, можете спробувати й не переносити бічні розширення на плитоноску. Але просто приклеївши весь нагрудник поверх бічних розвантажувальних панелей, швидко пересвідчитесь, що бічні розширення просто теліпатимуться ззовні, адже нічому буде притискати їх зовнішні краї до вашого тіла.

То чи можливо поєднати нагрудник з розширеннями, й плитоноску так, аби у вас зберігалася можливість швидко вдягати\скидати нагрудник з плитоноски, адаптуючись під завдання й обставини? Вона є, й для цього вам як раз і знадобляться адаптери AXL Advanced Chest Rig Retention Kit з наступними особливостями.

 • Можливість інтеграції з продуктами серій Spiritus Systems Micro Fight, Spiritus Systems LV-119 та продуктами інших виробників.
 • В поєднанні з іншими аксесуарами AXL Advanced дозволяють додавати змінні нагрудники до продуктів, що не мають такої вбудованої можливості.
 • Фурнітура ITW Nexus.
 • Основні матеріали: Tegris, шоккорд.
 • Доступні кольори: Black, Tan, Coyote.
 • Вага: 40 г.

Далі в огляді представлені адаптери AXL Advanced Chest Rig Retention Kit в кольорі Black.

AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакування в адаптерів, аналогічно до AXL Advanced Medical Organizer Insert, доволі просте – прозорий пластиковий пакет із застібкою в верхній частині. Передня сторона пакета має наліпку, де зазначаються ключові дані про продукт: назва, артикул, QR-код з посиланням на сайт виробника, та його лого.

AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

Всередині на вас чекатиме наліпка AXL Advanced, картонне вкладення з контактами служби підтримки, та чотири адаптери AXL Advanced Chest Rig Retention Kit.

AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: шоккорд та пряжка - secretsquirrel.com.ua

Кожен із них утворений пластиковою пряжкою ITW Nexus в обраному кольорі, невеличкою основою з композиту Tegris, відрізом шоккорда довжиною 40 сантиметрів, та термоусаджуваною трубкою довжиною 6 сантиметрів.

Tegris для цього виробу обрано не випадково. Будь на його місці звичайна стропа, то рано чи пізно її волокна почали б сататися від навантаження. Залежно від місця фіксації шококорд може доволі сильно тягнути за два металеві люверси куди його пропущено. Й все це навантаження приходиться на ділянку шириною всього 2,5 сантиметри. Tegris же доволі легкий, й при цьому жорсткий. Він не тягнеться, як тягнулася б стропа, відповідно через пару років, й навіть після зміни кількох відрізів шоккорду, люверси залишаться на тому ж самому місці, й адаптер й далі служитиме своєму власнику.

Відріз термоусаджуваної трубки ж використовується для захисту шоккорду від впливу країв строп у місці його пропускання. Відповідно таким чином мінімізується тертя шоккорда об текстильні стропи, тож не варто очікувати сюрпризів з раптовими розривами в польових умовах.

Задля додавання AXL Advanced Chest Rig Retention Kit до плитоносок, вам доведеться виконати всього два простих кроки. Тим паче виробник вже навіть закріпив один з країв шоккорда за вас.

 1. Пропустіть шоккорд в комірки строп

  Визначте бажане місце розташування пластикових пряжок й зверніть увагу на відповідні комірки, куди пропускатиметься виток шоккорда. Пропустіть шоккорд в обрані комірки бічних розвантажувальних панелей. Розташуйте термоусаджувану трубку всередині обраної комірки.AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: пропускання крізь PALS комірку - secretsquirrel.com.ua

 2. Зав’яжіть вузол на кінці шоккорда

  Пропустіть вільний кінець шоккорда крізь люверс в основі адаптера й зав’яжіть його вузлом, аби блокувати його проходження в зворотному напрямку. AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: зав'язування вузла - secretsquirrel.com.ua

Повторивши описані кроки для кожного з чотирьох адаптерів, вони стануть частиною вашої плитоноски.

AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: застосування з нагрудником та плитоноскою Spiritus Systems - secretsquirrel.com.ua

В результаті, з використанням AXL Advanced Chest Rig Retention Kit, ви зможете приєднати нагрудник до плитоноски просто пристебнувши його шістьма пластиковими пряжками навіть без використання липучки. Липучка, звісно, лише покращуватиме посадку, й запобігатиме зміщенню.

Зверніть увагу, що на фото вище, бічні розширення Spiritus Systems Expander Wing Mk2 та Spiritus Systems MOLLE Expander Wing тепер знаходяться ззовні, а не прикриваються бічними розвантажувальними панелями. Відповідно вони можуть залишатися частиною нагрудника, без необхідності відклеювати та переносити їх. А шоккорд адаптерів тепер щільно притискатиме їх зовнішні краї до вашого тіла, й не дасть їм теліпатися, як це було раніше.

За бажання ви навіть можете пропустити адаптери крізь вертикальні петлі, якщо ними обладнане відповідне бічне розширення, як, наприклад Spiritus Systems Expander Wing Mk2 на фото нижче. Так, це дещо уповільнить скидання нагрудника з плитоноски, проте тепер вам не доведеться нічого відклеювати від плитоноски й приклеювати до нагрудника. Натомість ви просто приєднаєте лямки до нагрудника, замкнувши шість пластикових пряжок.

AXL Advanced Chest Rig Retention Kit: застосування з доповненнями Spiritus Systems - secretsquirrel.com.ua

Загалом, AXL Advanced Chest Rig Retention Kit станеться в пригоді не лише для поєднання елементів спорядження від Spiritus Systems. Ними можна забезпечити бічну підтримку будь-якому нагруднику, що має чотири пряжки ITW Nexus GTSR-1 з боків. Це дозволить вам швидко й просто поєднувати нагрудники з плитоносками за умови, що вони мають бічні панелі з інтерфейсами PALS чи LaserCut. Тож тепер додавання індивідуального бронезахисту до комплекту спорядження, й повернення у зворотному напрямку – це лише справа кількох секунд. Крім цього, вам більше не доведеться запам’ятовувати нові схеми розміщення звичних елементів спорядження в випадку зміни завдання, ролі чи обставин.

Адаптери AXL Advanced Chest Rig Retention Kit, представлені в огляді, було придбано на офіційному сайті виробника – axladvanced.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *