Плетіння “Хвіст дракона” – зручний та компактний спосіб зберігати довгі відрізки мотузки, що додає їм нових можливостей.
Для тих, хто пропустив нашу публікацію про зберігання та транспортування мотузки, нагадаю, що наразі я відмовився від використання мотузки мотками по 30 метрів, якими зазвичай продають паракорд. Натомість я нарізаю його відрізками по 2, 5 та 10 метрів з петлями на обох кінцях. Досі цей спосіб себе виправдовує, оскільки я можу повторно використовувати відрізки відповідної довжини коли в них виникає потреба.
Проте в такого методу використання мотузки є й альтернативи, до яких належить плетіння “Хвіст дракона” про яке мова піде далі.
Для створення плетіння “Хвіст дракона”, Daisy chain або Endless Loop, як його ще називають, нам знадобиться один довгий відрізок паракорду та два господарських карабіни типу ITW Nexus TacLink що зображені на фото вище.
Як в’язати плетіння “Хвіст дракона”
В алгоритмі нижче наведені основні кроки для створення плетіння “Хвіст дракона”. Ці кроки вам доведеться повторювати поки довжина вашого відрізка мотузки не буде вичерпана.
- Встібніть перший карабін
Зав’яжіть нерегульовану петлю на першому кінці мотузки й застібніть у неї карабін.
- Пропустіть виток мотузки крізь карабін
Складіть мотузку нижче першої петлі витком, та направте його крізь карабін. Так ви утворите ще одну петлю, що виходитиме з одного боку карабіна, а ходовий кінець мотузки розміщатиметься на його іншому боці.
- Пропустіть мотузку крізь петлю
Складіть ще один виток на ходовому кінці мотузки та пропустіть його крізь попередню петлю.
- Додавайте витки (початок)
Рухайтеся вздовж мотузки, створюючи витки з ходового кінця, та пропускаючи їх у попередні петлі. Намагайтеся щоб ці витки та петлі мали однакову довжину. Найпростіший спосіб цього досягти – це зачепити карабін за якийсь предмет, натягнути мотузку та накидувати петлі на пальці. Розмір петлі зручно контролювати, вставляючи в неї бажану кількість пальців.
- Додавайте витки (продовження)
Рухайтеся до другого кінця мотузки, додаючи витки на ходовому кінці, та пропускаючи їх у петлі, аж допоки не виберете всю довжину мотузки.
- Встібніть другий карабін
Досягнувши кінця мотузки встібніть карабін в останній виток та петлю на кінці мотузки як показано на фото нижче. Цей крок блокує кінець мотузки та не дозволить їй розплітатися самостійно.
Після виконання всіх описаних кроків, ваш результат матиме наступний вигляд.
Ви отримаєте хвіст дракона з двома карабінами на кінцях. Своє ім’я це плетіння отримало від скелетованого вигляду, що нагадує хребці або ланки ланцюга. Такий ланцюг з мотузки дозволить вам суттєво скоротити довжину відрізка. В у випадку з прикладу вище загальна довжина зменшилась з 5 до 1,3 метра. Разом з тим, у вас збільшиться його жорсткість та міцність, адже в будь-якому місці такого ланцюга в вас вже не одна, а три мотузки. Через вищу жорсткість також знижуються й шанси заплутати мотузку складену хвостом дракона.
Ще одна особливість цього плетіння – можливість створення петель фіксованої довжини. Ви можете обрати будь-який “хребець”вздовж хвоста дракона та пропустити крізь нього карабін. Якщо зв’язати такий хвіст дракона з допоміжного альпіністського шнура довжиною 6-7 метрів й діаметром 6-8 міліметрів та доповнити його альпіністськими карабінами – ви отримаєте евакуаційну стропу, що не перетискатиме грудну клітину потерпілого при ривках та перетягуванні.
Крім того, хвіст дракона завжди можна розпустити до початкової мотузки для чого достатньо звільнити виток з карабіна на другому кінці. Далі просто потягнувши за перший край ви почнете розплітати всю конструкцію. Зазвичай вже після першої петлі вже зрозуміло чи з правильного боку ви почали цей процес.
Залишити відповідь