Сьогодні звертаємо увагу на застосування страхувально-спускового пристрою типу Figure 8 для зависання на мотузці.
Важливо!
Робота на висоті – це потенційно небезпечне заняття з підвищеним ступенем ризику для вашого здоров’я та життя! Усі описані техніки мають опрацьовуватися на малих кутах й висотах під наглядом кваліфікованих інструкторів перш ніж вони будуть використовуватися вами на висоті!
Figure 8 використовується переважно в промисловому альпінізмі, де часто доводиться тимчасово зупинятися задля обробки певної області: миття, ремонту, фарбування вертикальних поверхонь, проведення монтажних робіт тощо. Там же “вісімки” використовуються і для позиціювання працівників з використанням двох незалежних мотузок. Й хоча в спортивному альпінізмі “вісімки” менш поширені, але все одно варто знати як саме використовується Figure 8 для зависання на мотузці.
На відео вище демонструється спосіб зупинки на мотузці під час спускання з використанням подовжувача з анкерної стропи та страхувально-спускового пристрою типу Figure 8.
У випадку з вісімкою все дещо простіше ніж з ATC, оскільки тут достатньо обнести мотузку довкола рогів вісімки кілька разів. Цей крок необхідний для того, щоб мотузка не почала самостійно розкручуватися у випадку зриву чи впливу на ходовий кінець мотузки під час зависання.
У відео демонструється як підготовка до зависання на мотузці з використанням Figure 8, так і подальший перехід задля продовження руху вздовж мотузки.
Спорядження, що використовується у відео:
- Страхувально-спусковий пристрій First Ascent Figure 8
- Карабін First Ascent HMS Autolock
- Карабін First AscentOvalock
- Основна мотузка Tendon Static 10mm.
- Допоміжний шнур – Tendon Reep 6mm.
На випадок якщо при вас не виявилося Figure 8, а натомість ви маєте страхувально-спусковий пристрій типу ATC, радимо звернути увагу на нашу статтю присвячену зависанню з використанням ATC.
Залишити відповідь