Сьогодні я й вирішив зібрати усі лайфхаки щодо зведення укриття з туристичного тенту в одну публікацію, аби їх легше було шукати.
Тож сьогодні я коротко опишу лайфхаки, які я застосовую при зведенні укриттів з використанням туристичного тенту Snugpak All Weather Shelter розміром 3х3 метри.
Петлі та вузли
Цей лайфхак застосовується при встановленні будь-якої конфігурації укриття коли вам доводиться використовувати петлі самого тенту. Кожен раз в них в’яжуться вузли, і чим їх більше – тим тривалішою стає вся процедура. Складати тент з купою відтяжок і вузлів також доволі довго, тож чим простіші ці вузли – тим краще.
Аби прискорити процес я використовую шкотовий вузол, який в’яжеться напряму крізь петлю тенту. Це доволі простий вузол, що легко розпускається після зняття навантаження. Петлі на кінці відтяжок зав’язаних таким чином також можна швидко перетворити на систему для розтягування тенту з механічною перевагою в зусиллі 3:1, яка називається бурлацькою петлею.
Якщо ви вже визначилися з найбільш зручною для вас конфігурацією тенту – то можете й взагалі зав’язати відтяжки у визначених місцях на постійній основі. Тут краще підійде прямий або “морський” вузол, пропущений через відповідну петлю. Так ви зможете зекономити час на зведення укриття, хоча й обмежуєте себе у гнучкості вибору відповідної конфігурації.
Кілки
Якщо ви взагалі не маєте бажання мати справу з вузлами у петлях тенту – їх також можна замінити кілками. Для цього лише потрібно, аби кінці ваших відтяжок мали замкнені петлі. Якщо при встановленні обраної вами конфігурації укриття в вас залишаються невикористаними кілька кілків, то їх завжди можна використати для приєднання відтяжок до петель тенту.
Такий спосіб однаково ефективно працює як для петель, так і для люверсів тенту, в чому можна переконатися на фото вище. З ним швидшим стає не лише зведення укриття, а і його складання. Після зняття навантаження з відтяжок кілки випадають з петель самі собою. Тож замість розв’язувати вузли ви можете просто зібрати кілки разом.
М’який ґрунт
Цей лайфхак знадобиться якщо через м’якість ґрунту ви не можете нормально вбити в нього кілки, чи вони постійно вилазять назовні через навантаження. Тому краще використати Т-подібне заглиблення з кілком і відтяжкою, зображене на фото вище. В це заглиблення кілок вкладається горизонтально, а до його середини фіксується петля відтяжки.
Чим м’якший та сипучіший ґрунт – тим глибшим має бути це заглиблення, і тим довшим має бути предмет, що в нього закопується. Тож замість кілка також можна накидувати петлі відтяжок навколо гілок та каменів. Однаково ефективно такі лайфхаки працюють на м’якому ґрунті, піску і навіть снігу.
Відтяжки
Гарний спосіб зекономити кілька кілків – це повторно використовувати відтяжки. На другорядних точках, типу тих, що просто збільшують внутрішні об’єми вашого укриття, не обов’язково використовуати окремий кілок для кожної відтяжки. Тут легко можна скористатися конструкцією типу тої, що зображена на фото вище. Для більшості конфігурацій, які ми демонстрували до цього, вам вистачить всього чотирьох відтяжок та однієї опорної мотузки більшої довжини.
Імпровізовані точки фіксації
Кількість та розташування петель сильно залежить від обраної моделі туристичного тенту. Крім того, ви можете натрапити на полотно матерії, придатне для зведення укриття, що зовсім не має петель (тенти для малярних робіт, поліетиленова плівка тощо). Аби закріпити до такого полотна відтяжки у місцях, в яких відсутні фабричні петлі, можна скористатися двома способами, які я опишу нижче.
Перший спосіб добре підходить для створення імпровізованих точок фіксації на краях тенту. Він потребує певної підготовки, проте менше деформує полотно. Для його реалізації виконайте кроки описані нижче.
- Знайдіть гілочку товщиною близько одного-півтора сантиметра. Відріжте від неї фрагмент довжиною 3-5 сантиметрів і розколіть його вздовж навпіл. З тієї ж гілочки виріжте фрагмент такої ж довжини і затешіть його, аби отримати клиноподібну форму. З цих двох деталей у вас вийде щось доволі схоже на прищіпку.
- Посеред розколотих половинок, використовуючи вузол стремено, зав’яжіть відтяжку.
- З одного боку прищіпки вставте край тенту, з іншого – клиноподібну розпірку. Затягніть вузол стремено.
- Відрегулюйте положення розпірки так, аби прищіпка надійно тримала край тенту.
- Натягніть відтяжку та закріпіть її протилежний бік.
Цей спосіб гірше працює на відстані від країв тенту, оскільки прищіпка або утворює складки, або сили її стискання недостатньо для утримання сильного навантаження. Проте цей недолік можна оминути, використовуючи наступний спосіб.
Другий спосіб добре підходить для створення точок фіксації як на краях тенту, так і далеко від них. Для нього доведеться виконати простий алгоритм дій.
- Знайти невеликий предмет з гладкими краями. На фото вище я використовую листя, комкане у невеличку кульку. Листя доступне майже скрізь, м’яке та не має виступаючих країв, що можуть пошкодити полотно тенту навіть при сильних навантаженнях.
- Підкладіть кульку під тент та обгорніть тканину навколо нього.
- Накиньте навколо кульки відтяжку, зав’язану вузлом стремено.
- Натягніть відтяжку та закріпіть її протилежний бік.
Цей спосіб доволі старий, проте від цього не менш дієвий. Головний його недолік – сильна деформація полотна тенту в точці фіксації. Тому його бажано використовувати переважно для другорядних точок фіксації з помірним навантаженням.
Трекінгові палиці
Я використовував трекінгові палиці для кількох конфігурацій укриття з туристичного тенту: двосторонній схил з підлогою, намет з тенту, тіпі-тент, трикутна піраміда тощо. Окрім свого першочергового призначення, в поєднанні з туристичним тентом, вони перетворюються на універсальні опори. Телескопічні палиці зручно підлаштовуються під необхідну висоту укриття. Також вони незамінні там, де немає інших природних опор: вище лінії дерев у горах, посеред степу, там де не ростуть дерева тощо. Накинути на палицю петлю тенту та вузол стремено для фіксації відтяжки – справа лише кількох секунд.
Захист від розривів
Про необхідність цього лайфхаку я також наголошував в кількох наших статтях.
Коли у вас виникає потреба натягувати тент використовуючи опори – обов’язково подбайте про захист від розривів. Незалежно чи це гілки, чи трекінгові палиці, кожен раз як ви впираєте опору у полотно тенту додайте у місце контакту додаткову матерію. Ви ж не хочете аби купол вашого укриття впав на вас посеред ночі тому що опора пробила полотно тенту?
Для цього згодяться шапки, шарфи, бафи чи навіть запасна пара чистих шкарпеток. Необхідні вони для згладжування нерівностей та пом’якшення гострих кутів. Матерія розподіляє навантаження на більшу площу, та пом’якшує тиск на ділянку полотна.
Сподіваюсь описані лайфхаки полегшать вам процес зведення вашого укриття з туристичного тенту, його складання, а також дозволять вирішити деякі проблемні ситуації.
Залишити відповідь