Виживання: вступ

Кожному з нас для щоденного комфортного існування потрібен цілий ряд факторів, умов і предметів. Умови і речі, що формують наше комфортне існування, можна загалом назвати «зоною комфорту». У кожного ця зона комфорту різна, проте у кожного вона має більш-менш чітку межу. Хтось не може розпочати день не випивши кашечку кави, а хтось ніколи не зайде до темної кімнати і т.і. Якщо ж не вдаватися в особливості кожного індивідууму, то для більшості міських жителів межа їх зони комфорту буде проходити там, де закінчується організована система громадського транспорту, централізована система електро-, газо- та водопостачання, опалення, доступу до інтернету, регулярного постачання продуктів і побутових товарів в локальний супермаркет.

Виживання: вступ - secretsquirrel.com.ua

Ми буже сильно залежимо від сучасних технологій: щоб «добути» їжу (котру вирощують, збирають і часто навіть готують інші) достатньо зайти в найближчий супермаркет, щоб добути воду — достатньо повернути кран, тепло — змінити положення перемикача системи опалення.

Colin Towell — The Survival Handbook

Якщо короткострокове відключення водопостачання викликає дискомфорт і незадоволення, несуттєво впливаючи на нашу зону комфорту, то зупинка постачання міста товарами першої необхідності строком кілька тижнів здатна не лише зруйнувати зони комфорту багатьох його мешканців, а й наразити їх життя на суттєвий ризик.

Ми так ґрунтовно й довго змінювали навколишнє середовище під свої потреби й вподобання, що абсолютно забули як існували до цього в умовах тепер вже «дикого» для нас природного середовища.

На жаль, ситуації, що ставлять під удар нашу зону комфорту, трапляються не так вже й рідко. Для прикладу: автомобіль, що вийшов з ладу на міжміському шосе, грибник заблукав і залишився ночувати в лісі, горнолижник пошкодив ногу під час спуску у віддаленому районі, через погодні чи соціальні умови треба залишити місто і т.і. Але почнемо по черзі. Чому люди опиняються в ситуаціях, коли їм доводиться виживати чи автономно існувати в умовах дикої природи:

  • Людські помилки (надмірна самовпевненість, помилки при підготовці чи ставлення «зі мною цього не трапиться»).
  • Непередбачувані обставини.
  • Природні катаклізми та техногенні аварії.
  • Кілька чи всі з обставин, перерахованих вище, разом.

Найбільш ефективний спосіб поведінки в ситуаціях виживання — не потрапляти в неї.

Про те, як уникнути помилок при підготовці, необхідних знаннях, навичках та спорядженні будемо говорити далі.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: