Вузол вісімка зустрічна

Вузол вісімка зустрічна – спосіб в’язання вузла для зрощення кінців двох окремих мотузок, а також для замикання петлі вісімки ходовим кінцем.

Вузол вісімка зустрічна (Figure 8 Follow-through) – це дещо середнє між вісімкою ходовим кінцем (Figure 8 Knot) і вісімкою витком (Figure 8 on a Bight). Зустрічна вісімка дозволяє отримати той само результат, що і вісімка витком, проте без використання витка, а лише за допомогою ходового кінця.

Необхідність в цьому виникає переважно коли ви хочете обв’язати вузол вісімка довкола замкнених предметів: кілець, опор або петель. Також зустрічна вісімка знадобиться коли ви кріпитесь до широких чи надто високих опор, через які відсутня можливість перекинути вісімку витком: дерева, стовпи, опорні балки тощо. Також не варто забувати й про зав’язування кінця мотузки в петлі індивідуальних страхувальних систем (ІСС) при проходженні скельних маршрутів, для чого вузол вісімка зустрічна використовується ледве не щоразу.

Як в’язати вузол вісімка зустрічна

На прикладі нижче ми розглянемо вузол вісімка зустрічна на прикладі двох окремих мотузок одного діаметра. Використання мотузки різних кольорів дозволить вам краще простежити за рухом кінця другої мотузки поряд із вузлом першої. Проте цей само спосіб можна використовувати не лише задля зрощування двох окремих мотузок, а і на кінці однієї. Різниця лиш у тому, що пропускатися через вузол буде вже не інша мотузка, а ходовий кінець тієї ж мотузки.

 1. Створіть вісімку ходовим кінцем

  Відміряйте необхідну довжину мотузки від краю, й зав’яжіть в бажаному місці вузол вісімка ходовим кінцем. Якщо ви ще не знайомі з цим вузлом – радимо переглянути нашу окрему публікацію на цю тему. Не затягуйте вузол на цьому етапі надто сильно, бо вільне місце всередині нього нам ще знадобиться трошки згодом.
  Вузол вісімка зустрічна - secretsquirrel.com.ua

 2. Вставте мотузку в вузол

  Пропустіть ходовий кінець мотузки всередину вузла там, де з первинного вузла виходить його кінець.
  Вузол вісімка зустрічна - secretsquirrel.com.ua

 3. Обігніть кореневий кінець

  Рухаючи ходовий кінець паралельно до мотузки, що виходить в вузла, обігніть ним кореневий кінець мотузки на другій стороні вузла й пропустіть його крізь петлю.
  Вузол вісімка зустрічна - secretsquirrel.com.ua

 4. Продовжуйте рух ходового кінця

  Так само рухаючись паралельно до першої мотузки, пропустіть ходовий кінець у петлю вузла вісімка, й продовжуйте рух другим обносом мотузки.
  Вузол вісімка зустрічна - secretsquirrel.com.ua

 5. Пропустіть кінець у петлю

  Пропустіть вільний ходовий кінець в другу петлю вузла, паралельно до кореневого кінця мотузки первинного вузла.
  Вузол вісімка зустрічна - secretsquirrel.com.ua

 6. Виберіть вільну мотузку та відрегулюйте

  Потягніть за кореневий та ходовий кінці задля затягування вузла вісімка зустрічна. За потреби відрегулюйте довжини кінців та петель та остаточно затягніть вузол. Слідкуйте за тим аби всі мотузки рухалися суворо паралельно, та не мали жодних перетинів по всіх довжині вузла.
  Вузол вісімка зустрічна - secretsquirrel.com.ua

Вузол вісімка зустрічна доволі надійний, адже мотузка затискається всередині петель та утримується завдяки силі тертя. Саме тому й важливо аби мотузки всередині вузла зберігалися паралельними, підтримуючи стале тертя. В коректній зустрічній вісімці всі мотузки суворо паралельні.

Задля додаткової надійності, кінці мотузки, що виходять з вузла вісімка зустрічна можна застрахувати контрольними простим вузлом, чи половинкою грейпвайна, про які ми також розказуємо окремо.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *