Вузол Бочка

Вузол Бочка – вузол подібний до грейпвайна, що використовується для створення стопорних вузлів та ковзних петель.

Вузол Бочка, Barrel Knot чи Triple Overhand Bend отримав свою назву через зовнішню схожість з круглими бочками. Цю схожість ви самі побачите ближче до кінця цієї статті, але я одразу прошу вас не плутати його з Barrel Hitch чи бочковим вузлом, що використовується для обв’язування бочок та предметів циліндричноїформи мотузкою. Вузол Бочка для цих цілей не передбачений, а використовується переважно для створення габаритного стопорного вузла близько до кінця мотузки, ще не дозволить спусковому пристрою зіслизнути з неї. Ще одне поширене застосування – створення ковзних петель, що самостійно затягуються довкола предметів при навантаженні.

Як в’язати вузол бочка

В’яжеться вузол бочка подібно до вузла грейпвайн. Суттєва відмінність полягає лиш у кількості обнесень ходового кінця довкола кореневого, і тому, що грейпвайн зазвичай в’яжуть різними кінцями мотузки, чи різними мотузками, а вузол бочка в’яжеться одним витком мотузки.

 1. Створіть петлю

  Перекиньте ходовий кінець над кореневим задля створення звичайної петлі.
  Вузол Бочка - secretsquirrel.com.ua

 2. Обнесіть мотузку перший раз

  Обнесіть ходовий кінець довкола кореневого перший раз, пропустивши його під мотузкою. Не затягуйте цей перший оберт надто сильно, оскільки вільний простір нам ще знадобиться дещо згодом.Вузол Бочка - secretsquirrel.com.ua

 3. Сформуйте перетин

  Після того, як ходовий кінець завершить перше обнесення довкола кореневого, перекиньте його через перше обнесення як показано на фото нижче.Вузол Бочка - secretsquirrel.com.ua

 4. Обнесіть мотузку другий раз (початок)

  Продовжуйте рух ходового кінця задля створення другого обнесення. Зверніть увагу, що друге обнесення має розміщуватися зі сторони петлі, а не кореневого кінця.
  Вузол Бочка - secretsquirrel.com.ua

 5. Обнесіть мотузку другий раз (завершення)

  Поверніть ходовий кінець назад, пропустивши його під кореневим, й завершуючи друге повне обнесення.Вузол Бочка - secretsquirrel.com.ua

 6. Пропустіть ходовий кінець крізь обнесення

  Тепер, коли ви вже маєте два повні обнесення довкола кореневого кінця, пропустіть ходовий кінець крізь них. Мотузка має рухатися зі сторони петлі в напрямку кореневого кінця.Вузол Бочка - secretsquirrel.com.ua

 7. Виберіть вільну мотузку та відрегулюйте

  Тягніть за ходовий кінець до тих пір, доки всі обнесення повністю не затягнуться. Слідкуйте аби довжина ходового кінця, що виходить з вузла не була коротшою від ширини вашої долоні. Так ви отримаєте ковзну петлю, остаточна довжина якої може регулюватися за допомогою кореневого кінця. Ви щойно завершили вузол бочка.
  Вузол Бочка - secretsquirrel.com.ua

Коректно вузол бочка в’яжеться саме ходовим кінцем, що дозволяє вам отримати ковзну петлю. Такий вузол затягуватиме ковзну петлю при появі зусилля чи навантаження на кореневому кінці. Чим сильніше це зусилля – тим сильніше затягуватиметься петля. Якщо ви зав’яжете вузол не ходовим, а кореневим кінцем, то ковзати всередині вузла буде вільний ходовий кінець, який рано чи пізно вискочить з вузла. Обов’язково перевіряйте правильність в’язання вузла бочка перед його застосуванням.

Ще одна приємна особливість вузла бочка – легке розв’язування навіть після сильних навантажень. Для цього вам достатньо звільнити петлю та протягнути кореневий кінець крізь обнесення вузла.

Вузол Бочка - secretsquirrel.com.ua

Якщо ви вставите в петлю вузла бочка карабін, як показано на фото вище, то у вас з’явиться надійна точка фіксації. Використовуючи її ви зможете фіксувати кінець мотузки до петель, шлямбурів, інших мотузок та вузлів тощо. Перекинувши такий карабін довкола опори, й пристебнувши ним кореневий кінець, ви у лічені секунди отримаєте ковзну петлю для подальшого спуску. Окрім цього, карабіни з вузлом бочка часто застосовуються для створення саморобних вусів для самострахування, про які ми ще розповімо в окремій публікації.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *