Серединний провідник на долоні

Серединний провідник на долоні – це ще один спосіб в’язати вузол серединний провідник.

Як я вже згадував у попередній публікації, присвяченій вузлу серединний провідник, використовується він для створення точок фіксації вздовж мотузки. Найчастіше це кріплення учасників однієї зв’язки між кінцями страхувальної мотузки, або ізоляція ушкодженої ділянки мотузки від подальших навантажень.

Головна перевага серединного провідника в тому, що він відмінно тримає навантаження, що докладається у трьох напрямках: як зі сторони кожного кінця, так і зі сторони петлі. Тому точно варто знати як в’язати цей вузол, і також бажано бути знайомим і з альтернативними способами.

Як в’язати серединний провідник на долоні

З кількох способів в’язання серединного провідника я віддаю перевагу в’язанню вигином, оскільки він дещо простіший для запам’ятовування і потребує менше мотузки. Але в ситуаціях коли це не зручно, чи не можливо також можна використовувати наступний алгоритм дій.

 1. Створіть два обноси довкола долоні

  Накрутіть два повних обноси мотузки довкола долоні як показано на фото нижче.Серединний провідник на долоні - secretsquirrel.com.ua

 2. Додайте третій обніс

  Схопившись за кінець мотузки, що виходить зі сторони пальців, створіть третій обніс довкола долоні, прокладаючи його між двох попередніх. В результаті у вас утвориться одне перехрещення мотузки в області вашого мізинця.
  Серединний провідник на долоні - secretsquirrel.com.ua

 3. Потягніть другий обніс

  Потягніть другий обніс (той, що знаходився зі сторони пальців), і покладіть його поверх першого та третього обносів, створюючи виток.Серединний провідник на долоні - secretsquirrel.com.ua

 4. Пропустіть виток крізь обноси

  Пропустіть виток другого обноса в петлі, що розташовані вздовж вашої долоні, в напрямку від кисті до пальців.
  Серединний провідник на долоні - secretsquirrel.com.ua

 5. Виберіть вільну мотузку й відрегулюйте

  Задайте петлі серединного провідника бажаної довжини та затягніть вузол, потягнувши за обидва кінці та петлю. За потреби відрегулюйте положення вузла на мотузці.
  Серединний провідник на долоні - secretsquirrel.com.ua

Як результат ви отримаєте серединний провідник на долоні, що за своєю будовою та суттю буде ідентичним вузлу з нашої попередньої публікації. Всі особливості, функції та завдання цього вузла залишаються без змін.

Доволі часто у промисловому альпінізмі метод в’язання серединного провідника на долоні використовується під час спуску мотузкою для її поділу на дрібніші секції. В спортивному альпінізмі цей спосіб також застосовується при вивішуванні вертикальних та горизонтальних поручнів.

Якщо ви не працюєте з мотузкою щодня, раджу регулярно практикувати серединний провідник на долоні аби краще пам’ятати послідовність накидання обносів та пропускання витка крізь них. Так ви зменшите ризик забути чи зав’язати цей вузол некоректно.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *