Плетіння “Колосок” – ще одне доволі поширене та візуально цікаве декоративне плетіння.
Плетіння “Кобра“, “Багатоніжка” та “Полум’я“, про які я вже розповідав раніше, цікаві переважно своїми утилітарними властивостями: універсальністю, можливістю транспортувати корисні дрібнички всередині основи чи швидко розплітатися задля доступу до паракорду.
Плетіння “Колосок”, що також відоме під назвою Fishtail, я опановував виключно через його візуальні якості, оскільки його не можна швидко розплести задля швидкого доступу до паракорду. При цьому воно все-таки має ряд власних переваг: компактність та гнучкість, що додають комфорту при щоденному носінні.
Як в’язати плетіння “Колосок”
Нижче я розкажу про кроки, необхідні для утворення плетіння “Колосок”.
- Складіть мотузку витком
Для створення плетіння “Колосок” вам знадобиться відрізок паракорду довжиною близько 5 метрів. Складіть цей відрізок навпіл утворюючи довгий виток мотузки. Ідентифікуйте середину та утримуйте її в руці.
- Встановіть першу половину застібки
Пропустіть ідентифіковану середину відрізка крізь першу половину фастексу та зав’яжіть коров’ячий вузол довкола неї.
- Встановіть другу половину застібки
Відступіть від першої половини застібки необхідну довжину мотузки для утворення діаметра вашого браслета. Пропустіть ходові кінці паракорду крізь отвори в другій половині фастексу. Під час плетіння товщина браслета трохи збільшиться, тому скомпенсуйте її незначним збільшенням відстані між половинами застібки. В результаті ви отримаєте основу браслета, утворену двома мотузками, що знаходяться між двома половинами застібки. Довкола цієї основи ви й додаватимете плетіння “Колосок”.
- Сформуйте першу ланку (початок)
З внутрішньої сторони браслета пропустіть лівий ходовий кінець між мотузками основи й витягніть його справа від браслета.
- Сформуйте першу ланку (продовження)
Аналогічно пропустіть правий ходовий кінець між мотузками основи поверх попереднього та витягніть його зліва. При цьому ходові кінці змінять сторони свого розташування. Для кращого розуміння результат цього кроку показано на фото нижче з внутрішньої (зліва) та зовнішньої (справа) сторони браслета. Продовжувати подальше плетіння можна з будь-якої з них.
- Сформуйте другу ланку (початок)
Обнесіть тепер вже лівий ходовий кінець довкола правої мотузки основи, та пропустіть його назад між мотузками основи в напрямку знизу-вгору, перекидаючи на ліву сторону. Звернуть увагу, що на фото нижче обидва ходових кінці тепер знаходяться зліва.
- Сформуйте другу ланку (продовження)
Той ходовий кінець, що знаходився вище, та відставав від ведучого, пропустіть між мотузками основи знизу-вгору, й перекиньте через праву мотузку основи на праву сторону.
- Формуйте ланки що чергуються (початок)
Продовжуйте по черзі обносити ходові кінці довкола мотузок основи задля утворення більшої кількості ланок. Слідкуйте за послідовністю дій та візуальною симетрією результатів. Якщо у випадку з “Багатоніжкою” та “Полум’ям” надмірно затягувати ланки не бажано, то плетіння “Колосок” потребує постійного натяжіння. Все ж намагайтеся не надто деформувати паракорд.
- Формуйте ланки що чергуються (завершення)
Додавайте ланки плетіння “Колосок” доки не заповните весь простір між половинами застібки, й повністю не сховаєте основу.
- Обробіть ходові кінці
При наближенні до першої половини застібки виконайте обнови плетіння таким чином, аби ходові кінці виходили зсередини браслета між двома мотузками основи. Далі у вас є кілька можливих варіантів що робити з ходовими кінцями.
Найпростіший – просто відрізати кінці й припалити їх запальничкою один до одного. Також можна попередньо зв’язати їх прямим вузлом.
За бажання також можете зав’язати ходові кінці діамантовим вузлом (Diamond Knot) як на фото нижче. Взагалі цей вузол доволі складний та суто декоративний. Тому я не запам’ятовував алгоритм його в’язання, а за потреби відтворюю його за інструкціями, що доволі легко можна знайти в мережі.
На цьому алгоритм в’язання плетіння “Колосок” завершено.
Як я вже зазначав на початку статті, плетіння “Колосок” в моєму розумінні виключно декоративне. Якщо ви хочете швидко розплести браслет задля використання паракорду в господарських цілях – це плетіння не для вас, тому що час на заплітання та розплітання цього плетіння буде однаковим.
Проте гнучкість та компактність цього плетіння дозволяють робити з нього невеликі темляки, лямки для сумок, браслети для дівчат, паски, повідці для дрібних собак та котів тощо. Особливо якщо брати до уваги можливість комбінування двох кольорів всередині цього виду плетіння.
Залишити відповідь