Коров’ячий вузол ходовим кінцем

Коров’ячий вузол – фрикційний вузол, що часто застосовується для обв’язування кінця мотузки довкола опори чи предметів.

Свою назву коров’ячий вузол отримав, ймовірно, через те, що ним часто прив’язували домашню худобу. Проте активно він використовується не лише в господарстві, а й на флоті, де він також відомий під назвою талрепний вузол чи глуха петля. Серед інших відомих альтернативних назв варто також зазначити cow hitch, girth hitch та lark’s head knot.

Коров’ячий вузол також тісно пов’язаний з вузлом стремено та простим штиком, й часто утворюється при непослідовному в’язанні цих вузлів. Тому ми власне й вирішили додати його у нашу категорію “Вузли та плетіння”, аби ви могли легко його ідентифікувати.

Як в’язати коров’ячий вузол ходовим кінцем

Якщо ви хочете не лише помилково в’язати коров’ячий вузол при зав’язуванні інших вузлів, а свідомо отримувати саме його – тоді вам варто запам’ятати наступний алгоритм дій.

  1. Накиньте петлю на предмет

    Знайдіть вільний ходовий кінець мотузки та перекиньте його через предмет чи опору, до якої бажаєте зафіксувати мотузку.
    Коров'ячий вузол ходовим кінцем - secretsquirrel.com.ua

  2. Перекиньте ходовий кінець через предмет ще раз

    Після того як ходовий кінець огинає опору та утворює першу петлю пропустіть його навколо предмету ще раз у дзеркальному вигляді. Кореневий кінець мотузки при цьому опиниться у петлі ходового кінця, що огинає предмет з одного боку. Коров'ячий вузол ходовим кінцем - secretsquirrel.com.ua

  3. Завершіть другу петлю

    Пропустіть ходовий кінець мотузки вздовж кореневого її кінця, завершуючи тим самим другу петлю довкола предмета. Зверніть увагу, що друга петля має бути не відтворенням першої, як у випадку з вузлом стремено ходовим кінцем, а її дзеркальним відбиттям.
    Коров'ячий вузол ходовим кінцем - secretsquirrel.com.ua

  4. Контрольний вузол (опціонально)

    На завершальному етапі виберіть вільну мотузку та відрегулюйте положення вузла. За бажання надлишок довжини ходового кінця можна обв’язати довкола кореневого простим вузлом. Цей вузол відіграватиме роль контрольного вузла, що не дозволить коров’ячому вузлу ковзати чи розв’язуватися при непостійному навантаженні на мотузку.
    Коров'ячий вузол ходовим кінцем - secretsquirrel.com.ua

За постійного навантаження коров’ячий вузол достатньо надійний, оскільки міцно охоплює предмет довкола. Він не ковзає та не зміщується. Тому його часто використовують при обв’язуванні предметів замкнутими петлями з мотузки чи строп. Чим сильніше навантаження на такій петлі – тим сильніше вона охоплює предмет чи опору. Також його доволі часто в’яжуть саме ходовим кінцем при плетінні рибальських, господарських чи маскувальних сіток.

Окрім того, коров’ячий вузол можна в’язати не лише кореневим кінцем вперед, а й петлями, як і вузол стремено. Але цьому способу ми присвятимо нашу наступну публікацію.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *