Булінь однією рукою

Булінь однією рукою – зручний та швидкий спосіб зав’язати статичну петлю буліня навколо себе самого чи невеликої опори.

Ми вже розповідали про методи в’язання однією рукою вузлів напівстремено та стремено. Існує схожа техніка і для “короля вузлів” – буліня.

Вміння в’язати булінь однією рукою вважається важливою навичкою виживання у мореплавстві та туризмі. І причина для цього доволі проста. Якщо вам  трапиться опинитися за бортом судна, чи впасти в річку під час переправи у вашу сторону за відсутності інших засобів порятунку в кращому випадку полетить кінець мотузки. Схопившись за неї ви зможете залишатися на плаву та суттєво зменшити витрати енергії. Тривалий час втримувати власну вагу силою рук у бурхливому морі чи холодному гірському потоці, тримаючись за мокру мотузку завдання не з простих. Тому критично важливо встигнути обв’язати цей кінець мотузки довкола себе ще поки ви не вибилися із сил.

Також цей спосіб можна використовувати й для обв’язування мотузки довкола опор, діаметр яких не перевищує ваш обхват рук.

Забігаючи наперед також зазначу, що таким методом можна зав’язати лише ненавантажену мотузку, або мотузку навантаження з якої зняте нижче певної точки. Тому натяжіння мотузки вам доведеться контролювати однією рукою, поки інша буде залучена у в’язанні вузла булінь. Спроби зав’язати булінь однією рукою на навантаженій мотузці можуть призвести до затискання кисті, в чому ви трошки пізніше зможете переконатись самостійно.

Як в’язати булінь однією рукою

Задля того аби замкнути навколо себе статичну петлю, використовуючи булінь однією рукою, вам доведеться розвантажити ділянку мотузки. В воді для цього достатньо схопитися за мотузку другою рукою і підтягнутися на ній. З цього моменту рука, що утримує мотузку відповідає за регулювання її натяжіння, а друга виконуватиме наступну послідовність дій.

  1. Обгорніть мотузку довкола себе

    Обгорніть ходовий кінець мотузки навколо себе, залишаючи собі 25-50 сантиметрів його вільної довжини. Цим надлишком мотузки ви надалі й в’язатимете вузол булінь.
    Булінь однією рукою - secretsquirrel.com.ua

  2. Замкніть петлю

    Перекиньте ходовий кінець над кореневим нижче того місця, де друга рука утримує мотузку. Випростайте великий палець руки, що утримує ходовий кінець, як показано на фото нижче. Цей палець дозволить вам легше підчепити кореневий кінець на наступному кроці.
    Булінь однією рукою - secretsquirrel.com.ua

  3. Створіть петлю на кореневому кінці (початок)

    Не випускаючи ходовий кінець з руки, великим пальцем підчепіть послаблену частину кореневого кінця й почніть формувати з нього петлю.
    Булінь однією рукою - secretsquirrel.com.ua

  4. Створіть петлю на кореневому кінці (завершення)

    Завершіть петлю, пропускаючи мотузку над кореневим кінцем. На цьому етапі петля кореневого кінця щільно затискатиме кисть, якою ви утримуєте ходовий кінець мотузки. Саме тому булінь однією рукою в’яжеться виключно на незавантаженій частині мотузки. У випадку якщо в цей момент навантаження на мотузку відновиться – вивільнити кисть з цієї петлі буде доволі складно, якщо не неможливо.
    Булінь однією рукою - secretsquirrel.com.ua

  5. Обнесіть ходовий кінець навколо кореневого (початок)

    Не виймаючи руку з петлі, направте ходовий кінець мотузки довкола кореневого таким чином, аби ходовий кінець повертався з внутрішньої сторони петлі, що змикається довкола вас.
    Булінь однією рукою - secretsquirrel.com.ua

  6. Обнесіть ходовий кінець навколо кореневого (завершення)

    Направте вільний ходовий кінець крізь петлю, що зараз охоплює вашу кисть. Схопіться рукою за утворений виток ходового кінця мотузки.
    Булінь однією рукою - secretsquirrel.com.ua

  7. Звільніть руку з петлі

    Вивільніть кисть з петлі кореневого кінця, потягнувши її та виток ходового кінця в напрямку на себе. Цей крок завершить формування статичної петлі буліня однією рукою довкола вас. Після звільнення кисті з петлі вже можна буде повноцінно завантажувати цю петлю вагою власного тіла.Булінь однією рукою - secretsquirrel.com.ua

Дуже сильно раджу випробувати цей спосіб спершу у спокійних обставинах, звертаючи особливу увагу натяжінню кореневого кінця й положенню вашої кисті та пальців. Таким чином у вас буде час і можливість випрацювати навичку й м’язову пам’ять без надлишкових ризиків.

Також варто зазначити, що в петлі вузла булінь однією рукою не обов’язково знаходитися виключно вам самим. Зокрема, тим же способом петлю буліня доволі зручно в’язати довкола опор, діаметр яких не перевищує обхвату ваших рук. Тож можете перекинути виток мотузки навколо такої опори, а далі завершити в’язання буліня однією рукою.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *