Булінь ковзною петлею

Булінь ковзною петлею – альтернативний спосіб в’язати булінь на випадок якщо метод ходовим кінцем вас не задовільняє.

Раніше “короля вузлів” або вузол булінь я в’язав виключно ходовим кінцем мотузки. Але під час відвідування курсу Центру Спеціальної Підготовки “Висотно-технічна підготовка”, інструктори Олег та Андрій запропонували ще один метод, який здався мені не менш цікавим. Ним і ділитимусь нижче.

В’язати булінь ковзною петлею доволі доречно коли ви стоїте обличчям до опори, до якої ви плануєте фіксувати мотузку задля створення анкерної точки. Спосіб в’язання ходовим кінцем не такий зручний в подібних обставинах, адже ви дивитиметесь на вузол у перегорнутому вигляді, що істотно ускладнює перевірку його правильності. Тому в’язання буліня ковзною петлею може розв’язати цю проблему.

Як в’язати булінь ковзною петлею

Цей спосіб не використовуватиме відому мнемонічну техніку про кроля та дерево, про яку я згадував у нашій попередній публікації. Замість цього ми використовуватимемо вже відомий з наших попередніх публікацій ковзний вузол. А от як перетворити ковзний вузол на булінь читайте в покроковій інструкції нижче.

 1. Створіть виток мотузки

  Знайдіть вільний кінець мотузки та складіть її витком, повернувши ходовий кінець до кореневого.
  Булінь ковзною петлею - secretsquirrel.com.ua

 2. Зав’яжіть ковзний вузол на кореневому кінці

  На кореневому кінці витка створіть петлю, використовуючи ковзний вузол. Якщо ви ще не знайомі з ним – можете почитати нашу інструкцію. Зверніть увагу, що петля має затягуватися кореневим кінцем, а не ходовим, інакше далі булінь у вас просто не вийде.
  Булінь ковзною петлею - secretsquirrel.com.ua

 3. Пропустіть ходовий кінець крізь ковзну петлю

  Пропустіть ходовий кінець крізь петлю ковзного вузла у напрямку знизу-догори, як показано на фото нижче.
  Булінь ковзною петлею - secretsquirrel.com.ua

 4. Виверніть ковзний вузол

  Аби ковзний вузол з фото вище перетворився на булінь ковзною петлею вам доведеться однією рукою затиснути виток ходового кінця, а другою різко смикнути за кореневий кінець. Смикати потрібно доволі сильно та різко, аби вузол вивернувся довкола себе самого та перетворився на булінь.
  Булінь ковзною петлею - secretsquirrel.com.ua

 5. Виберіть вільну мотузку та відрегулюйте

  Потягнувши за ходовий кінець виберіть всю надлишкову довжину мотузки. За потреби відрегулюйте довжину ходового кінця, що виходить з вузла, положення вузла на мотузці, а також діаметр петлі, утвореної вузлом. Намагайтеся не лишати “хвіст” коротшим за ширину вашої долоні, а також слідкуйте аби ходовий кінець виходив з внутрішнього радіуса петлі вузла.

Як бачите, цей спосіб повністю відрізняється від в’язання буліня ходовим кінцем. Після того, як ваші руки в ході тренувань запам’ятають як формувати ковзний вузол та вставляти ходовий кінець в його петлю, ви зможете в’язати булінь цим способом як правою, так і лівою рукою. Слідкувати залишиться лише за тим, щоб ходовий кінець виходив на внутрішньому радіусі петлі.

Булінь однією рукою дозволяє зручно в’язати цей вузол коли в петлі знаходитесь ви самі, чи довкола опор, які ви в змозі охопити руками. А от булінь ковзною петлею може знадобиться для кріплення мотузки довкола опор, які охопити ви вже не можете. Тож ви можете вибрати необхідну довжину ходового кінця, зав’язати ковзну петлю на кореневому кінці, покласти її на землі, взяти ходовий кінець і обійти з ним довкола великої опори, вставити його в петлю та вивернути вузол для формування буліня.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *