APRSDroid (частина 2)

APRSDroid – застосунок для платформи Android, що дозволяє перетворити ваш смартфон на модем для роботи з APRS та спілкуватися текстовими повідомленнями без використання 3G\LTE мережі.

В першій частині публікації, що присвячувалась APRSDroid, ми концентрувалися переважно на налаштуванні обладнання для надсилання та отримання геоданих. Аби стаття не була занадто великою я свідомо вирішив винести обмін текстовими повідомленнями через APRS в окрему публікацію. Саме на комунікації з використанням APRSDroid ми й фокусуватимемося сьогодні.

Інфо

Я не дуже хочу “світити” свій позивний та координати в інтернеті, тому деяка інформація на фото нижче буде прихована.

Як я вже згадував у попередній публікації, для перегляду інформації про геодані в APRSdroid передбачені три варіанти візуалізації: журнал, хаб та мапа. Щодо перегляду повідомлень, які передаються з використанням APRS, то дістатися до них можна кількома способами.

APRSDroid (частина 2) - secretsquirrel.com.ua

Перший, і певно найпростіший – це відкрити основне випадаюче меню застосунку, і знайти там пункт “Повідомлення”, відмічений на фото вище.

APRSDroid (частина 2) - secretsquirrel.com.ua

Другий спосіб – натиснути на піктограмі повідомлень в верхньому меню екрану перегляду детальної інформації про обраний позивний.

Різниця між цими діями полягає в тому, що перший спосіб відкриє вам загальний список кореспондентів і повідомлень, а другий – екран діалогу з конкретним позивним, про який ми поговоримо трохи нижче.

APRSDroid (частина 2) - secretsquirrel.com.ua

Залежно від інтенсивності обміну APRS повідомленнями й того, як довго ви стежите за APRS ефіром, вигляд головного екрану повідомлень може відрізнятися. Ліва частина фото вище демонструє чистий екран иповідомлень одразу після запуску APRSDroid, а права – той же екран, але вже з парою кореспондентів у ньому, пакети від яких були отримані трохи згодом.

APRSDroid (частина 2) - secretsquirrel.com.ua

Кнопка “Відправити повідомлення”, що розміщена в нижній частині списку кореспондентів, відкриває вам інтерфейс створення APRS повідомлення, в якому необхідно заповнити лише аматорський позивний кореспондента та текст вашого повідомлення.

APRSDroid (частина 2) - secretsquirrel.com.ua

Натискання кнопки “ОК” в інтерфейсі створення повідомлень, рівно як і вибір конкретного позивного у списку повідомлень, направить вас на екран діалогу з конкретним кореспондентом. В ньому, подібно до більшості сучасних месенджерів, буде видно повідомлення вашої комунікації з індикацією часу їх отримання.

Кольори надісланих та отриманих повідомлень відповідають кольорам кореспондентів у загальному списку повідомлень APRSDroid, що доволі легко сприймається вже після нетривалого використання застосунку. Клавіатура та курсор для введення повідомлення доступні одразу при переході в цей інтерфейс, що дозволяє доволі швидко реагувати на отримані повідомлення.

APRSDroid (частина 2) - secretsquirrel.com.ua

Самі повідомлення видно не лише в діалогах, но і в загальному Журналі APRSDroid, оскільки передаються вони як окремі пакети даних з типом Message. Приклад такого повідомлення можна бачити в журналі на фото вище.

В Журналі ви бачитимете не лише повідомлення адресовані вам, а й будь-які повідомлення, що передаються в ефір поряд із вами. Ви навіть можете виконувати роль ретранслятора цих повідомлень, якщо їх автор зазначив відповідну кількість “стрибків” для свого пакета даних, а вам вдалося його отримати.

APRSDroid (частина 2) - secretsquirrel.com.ua

Приємно, що APRSDroid використовує нативні сповіщення вашого смартфона. Тож при отриманні APRS повідомлення вони будуть помітні в Notification Center вашого пристрою як і будь-які інші сповіщення: SMS, повідомлення з месенджерів і соціальних мереж тощо. Тому можете не хвилюватися, що ви пропустите свої APRS повідомлення, які надходять вам на радіохвилях. Ви навіть можете керувати мелодіями, вібрацією та світлодіодами свого пристрою в налаштуваннях сповіщень APRSDroid.

Зрозуміло, що надсилання та отримання текстових APRS повідомлень по радіохвилях мало кому цікаве в межах міст, та і при нормальному функціонуванні мобільних мереж (EDGE, 3G, LTE). Різноманіття месенджерів давно вже вміє обмінюватися не лише текстом, а й емодзі, наліпками, фото, відео, файлами тощо. А от щодо текстової комунікації через APRS, то вона буде цікава переважно в наступних сценаріях:

  • Передавання геоданих та текстових повідомлень на суттєвій відстані від цивілізації, де відсутнє 3G\LTE покриття.
  • Комунікація при природних лихах та техногенних аваріях, що можуть виводити мережу стільникового зв’язку з ладу.
  • Координація груп, що використовують велику кількість портативних радіостанцій (масові заходи, пошуково-рятувальні операції, діяльність волонтерських організацій тощо).
  • Оповіщення та зв’язок один-до-багатьох – всі, хто знаходиться в радіусі вашої радіостанції, володіють одною інформацією.

В будь-якому випадку, якщо вам необхідна можливість обміну текстовими повідомленнями без використання 3G\LTE та стільникової мережі – APRSDroid це одне з можливих рішень.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *