Огляд жилета Condor MOPC

Condor MOPC (Modular Operator Plate Carrier) – далеко не новинка, проте він був та залишається вельми поширеним бронежилетом.

За час свого існування Condor MOPC отримав кілька змін та покращень, але ряд його основних функціональних характеристик лишився незмінним.

  • Фастекси на плечових лямках та внутрішньому поясі.
  • Сумісність з плитами SAPI\eSAPI розмірами M та L.
  • Регульовані бічні платформи з вбудованими кишенями під бічні бронеплити.
  • Сумісність з бічними бронеплитами розмірами до 15 х 20,3 см.
  • Знімні демпфери для плечових лямок з петлями з липучки.
  • Передня пласка кишеня, що закривається на липучку та кнопку.
  • Наявність евакуаційної петлі.
  • Сітчаста підкладка.
  • Доступні кольори: Black, Olive Drab, Tan, MultiCam, A-TACS FG, A-TACS AU.

Далі в огляді представлений жилет Condor MOPC в кольорі Olive Drab китайського виробництва.

Condor MOPC: передній чохол, вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду передній чохол для бронеплити умовно можна поділити на дві секції: секцію з липучки та секцію зі стропами PALS інтерфейсу.

У верхній частині чохла розташовані дві стропи, обшиті липучкою, що утворюють шість комірок PALS для кріплення сумісного спорядження. Між цими стропами також вшита липучка з двома регульованими петлями з боків, що дозволяють фіксувати шланги питних систем чи дроти комунікаційного обладнання. Разом липучка і стропи утворюють панель розміром 23 х 8 сантиметра (ширина\висота), якої вам більш ніж вистачить для кріплення прапорів, шевронів, знаків розрізнення, моральних патчів та інших ідентифікаторів.

Нижче розміщена секція зі строп, що утворена чотирма рядами з шести комірок. Крайні колонки інтерфейсу дещо ширші від стандартних для PALS півтора дюйма, але вужчі від подвійної ширини повноцінних колонок. Й тепер тут відсутній додатковий вертикальний шов, який був тут в ранніх версіях Condor Modular Operator Plate Carrier.

Condor MOPC: передній чохол, пласка передня кишеня - secretsquirrel.com.ua

Під нижніми трьома рядами PALS строп прихована пласка кишеня розмірами 25 х 18 сантиметрів (ширина\висота). Першочергове її призначення – транспортування та зберігання мап, документів й інших пласких предметів, до яких потрібен відносно частий та швидкий доступ. За потреби в цю кишеню може монтуватися сумісна вставка Condor VA6: M4 Mag Insert, що здатна фіксувати й утримувати до трьох магазинів до зброї AR-серії, чи схожих за розмірами предметів.

Горловина кишені по всій площі має липучку до якої фіксується вставка, й додатково фіксується металевою кнопкою. Для прискорення відкривання адміністративної кишені також присутній вертикальний прихват з текстильної стропи.

Condor MOPC: передній чохол, вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Зсередини передній чохол вистелений сіткою airmesh, що забезпечує краще надходження повітря й покращує відведення поту в жарку погоду та при інтенсивних фізичних навантаженнях. В нижній частині на фото видно клапан, що фіксується липучкою. Крізь нього можна отримати доступ до внутрішнього простору чохла задля встановлення бронеплит.

Condor Modular Operator Plate Carrier здатний вміщувати керамічні плити форматів SAPI\eSAPI розмірів Medium та Large аж до 26 х 36 сантиметрів (ширина\висота). Вітчизняні металокерамічні плити 4-го класу за ДСТУ розмірами 25 х 30 сантиметрів (ширина\висота) також розміщуються без проблем. Стропи з липучкою, що розміщені у внутрішньому просторі притискають плити до чохла доволі щільно. Єдине, що металокерамічні плити зазвичай трохи вужчі від керамічних, тому загальна посадка Condor MOPC при повному утягуванні регулювальних строп для мене виявилась дещо вільною.

Condor MOPC: бічні фастекси - secretsquirrel.com.ua

Збоку передній та задній чохли для бронеплит скріплюються та регулюються за допомогою дводюймових пластикових фастексів. Як можна бачити на фото вище, я здатен застібнути їх самостійно, без сторонньої допомоги, навіть якщо Condor MOPC затягнутий максимально.

Condor MOPC: задній чохол, вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду задній чохол за формою повністю відрізняється від переднього. Зокрема в верхній частині присутні фастекси швидкого скидання та евакуаційна петля, яка пристрочена до задньої стінки на всю її висоту. Завдяки їй можна як безпосередньо витягувати потерпілого з-під вогню, так і кріпити до неї евакуаційні стропи для подальшої евакуації.

Нижче, аналогічно попередньому чохлу, розміщені два горизонтальні ряди строп по шість комірок PALS інтерфейсу. Між ними також пристрочена липучка, що утворює суцільну панель розмірами 27,5 х 8 сантиметрів (ширина\висота). Обабіч від неї розміщені дві регульовані петлі з липучки, що також можуть використовуватися для пропускання шлангів питних систем чи кабелів комунікаційного радіообладнання.

Ще нижче знаходяться чотири ряди строп на шість комірок кожна. Зовнішні комірки й тут теж ширші за стандарт. Під трьома нижніми рядами строп прихований горизонтальний наскрізний рукав висотою близько 16,5 сантиметрів, крізь який пропускаються бічні панелі Condor MOPC.

Condor MOPC: задній чохол, вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Зсередини задній чохол теж вистелений сіткою по всій площі, включаючи області, що заходять на лопатки. Знизу розташований вже знайомий нам клапан на липучці, крізь який забезпечується доступ всередину чохла. Для зручності відкривання обидва клапани оснащені петлями з дюймової стропи.

Condor MOPC: задній чохол, фастекси на плечах - secretsquirrel.com.ua

Фастекси на лопатках, які розміщені в верхній частині заднього чохла для бронеплит, передбачені для швидкого скидання. Завдяки ним користувач Condor MOPC може самостійно вивільнитися з бронежилета (див. фото вище), або йому в цьому можуть допомогти побратими, які проводитимуть огляд у випадку поранення. Тож для знімання жилета в його легкій конфігурації (про яку дещо згодом), достатньо розстібнути всього чотири фастекса, що однаково зручно робити лежачи що на животі, що на спині.

Через ці ж фастекси пропущена дводюймова стропа з липучкою, яка утворює плечові лямки та регулює положення Condor MOPC по висоті.

Condor MOPC: бічні розвантажувальні платформи - secretsquirrel.com.ua

Бічні панелі Condor MOPC загальною шириною 58 сантиметрів поділені на три умовні секції. 10,5 з них відведено під липучку, 38,5 – під 10,5 колонок модульного інтерфейсу PALS, і 9 сантиметрів – під еластичне кріплення. Еластичне кріплення утворене 6,5 сантиметра еластичної стропи та ще 2,5 сантиметра для металевих люверсів системи регулювання. Висота бічних панелей складає 16,5 сантиметрів, що відповідає висоті наскрізного каналу на чохлі задньої бронеплити.

Condor MOPC: кишені на бічних розвантажувальних платформах - secretsquirrel.com.ua

Внутрішня поверхня бічних панелей обладнана кишенями розміром 17 х 15 сантиметрів (ширина\висота) для розміщення жорстких бронеплит. Всередині цих кишень присутня панель липучки, завдяки якій клапан може фіксуватися вище, що дозволяє кишеням утримувати плити та м’які балістичні пакети висотою до 21 сантиметра. Кишені мають дві складки, що допомагають їм розширюватися в глибину на випадок використання керамічних бокових бронеплит з ширшим профілем.

Condor MOPC: бічні розвантажувальні платформи, спосіб з'єднання - secretsquirrel.com.ua

Половинки бічних панелей Condor MOPC скріплюються між собою мотузкою майже як корсет. Такий спосіб з’єднання забезпечує вам додаткових 8 сантиметрів регульованого простору. Тож цією мотузкою ви можете відрегулювати щільність прилягання бічних панелей до ваших боків залежно від встановлених елементів бронезахисту та навісного обладнання.

Condor MOPC: передній чохол, липучка для приєднання бічних платформ - secretsquirrel.com.ua

До переднього чохла бічні панелі кріпляться липучкою, велика площа якої прихована під кишенею на передній його поверхні.

Condor MOPC: жилет з приєднаними бічними платформами - secretsquirrel.com.ua

Після кріплення липучки та приклеювання передньої панелі, зафіксована бічна панель виглядає наступним чином. Додатковим засобом фіксації може слугувати ще й стропа з кнопкою, розміщена в центрі відкидної панелі, яка кріпиться до зворотної сторони переднього чохла.

Condor MOPC: плечові демпфери - secretsquirrel.com.ua

Демпферні подушки для плечових лямок рівномірно розподіляють вагу бронежилета на ваших плечах. Крім того, вони мають текстуровану поверхню, що не ковзає та не дозволяє Condor MOPC зміщатися при активному пересуванні чи при зміні шарів одягу.

На зовнішній поверхні кожна подушка має по три стропи ряди дюймової стропи по одній комірці інтерфейсу PALS. Ними ви можете скористатися для кріплення малогабаритних підсумків та предметів типу тангент радіообладнання, GPS-приймачів, джгутів-турнікетів тощо. Також кожен з демпферів має по дві регульовані петлі з липучки для пропускання шлангів та дротів.

Завдяки присутності додаткових компонентів Condor MOPC можна використовувати у двох варіантах конфігурації.

Condor MOPC: легка конфігурація - secretsquirrel.com.ua

Легка конфігурація – без бічних панелей та плечових демпферів. В ній ви отримуєте меншу вагу й більш щільну посадку. Придатна коли вам важливі мобільність та швидкість й також не має потреби транспортувати великі обсяги спорядження чи бічний захист.

Condor MOPC: важка конфігурація - secretsquirrel.com.ua

Важка конфігурація – з усіма компонентами. Придатна коли значення має захист чи є потреба в транспортуванні більших обсягів спорядження.

Загалом, Condor MOPC – гарне бюджетне рішення з точки зору гнучкості та універсальності. Завдяки знімним бічним платформам ви зможете швидко нарощувати чи скидати транспортну поверхню та адаптувати жилет до відповідних рівнів загроз. З Modular Operator Plate Carrier ви можете обмежитися використанням просто м’яких балістичних пакетів, доповнити їх основними бронеплитами, або й навіть основними та бічними плитами за потреби.

Жилет Condor MOPC, представлений в огляді, було ласкаво надано магазином tacticalgear.ua, де ви завжди можете дізнатися актуальну вартість, кольорові опції та решту подробиць.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *