Огляд компаса Suunto A-30

Suunto A-30 – компактний та точний планшетний компас для туристичної навігації від фінської компанії Suunto.

Ми вже знайомили вас з компасами Suunto серії A на прикладі компаса Suunto A-10. У порівнянні із ним Suunto A-30 – це дещо старша модель планшетного компаса. В той час, як Suunto A-10 має лише базовий набір необхідних для навігації функцій, й фокусується в першу чергу на простоті опанування, то A-30 має вже трошки більше можливостей та доповнень, повний список яких виглядає наступним чином.

  • Збалансований для застосування в північній півкулі.
  • Вісь з якісного металу та коштовного каміння.
  • Фіксована шкала корекції магнітного відхилення.
  • Внутрішній простір, що заповнений рідиною для покращення відгуку.
  • Люмінесцентні позначки для використання в умовах обмеженого освітлення.
  • Прозора пластикова платформа з маркуваннями.
  • Сантиметрова та дюймова лінійки.
  • Лінза для читання дрібних позначок на картах чи аварійного розведення вогню.
  • Регульований шнурок для шиї та застібка, що швидко знімається.
  • Розміри (см): 5,7 x 11,4 x 1,0 (ширина\висота\глибина).
  • Вага: 32 г.

Далі в огляді представлений компас Suunto A-30 NH Metric, що оптимізований під використання в північній півкулі та метричну систему вимірів. Крім цієї моделі Suunto також пропонує A-30 в версії NH USGS Compass (під застосування в Північній Америці) та SH Metric (під південну півкулю), тож звертайте увагу на версії при купівлі.

Пакуванням для Suunto A-30 слугує традиційний для компасів цього виробника прозорий пластиковий блістер, що розділяється на дві половинки.

Suunto A-30: пакування, вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Передня поверхня блістера дозволяє добре розглянути компас та всі його конструктивні особливості перед купівлею.

Suunto A-30: пакування, вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Задня поверхня пакування демонструє картонне вкладення, на якому нанесена детальніша інформація про головні особливості моделі, а також присутні його модель, штрихкоди, контактні дані виробника тощо. На фото вище варто звернути особливу увагу на невеличку мапу в лівому нижньому кутку картонного вкладення. Саме на цій мапі позначається під яку півкулю відкалібровано цей конкретний компас.

Оскільки Suunto A-30 має фіксовану шкалу корекції магнітного відхилення, й не може калібруватися користувачем як Suunto MC-2, не раджу нехтувати інформацією, що зображена на цій мапі.

Suunto A-30: загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

Всередині пакування вас очікуватиме власне компас, шнурок для шиї та застібка, якою платформу компаса можна кріпити до шнурка. Окрім цього вам буде доступна інструкція з застосування, написана десятьма європейськими мовами. Інструкція має доволі якісні ілюстрації щодо базових аспектів навігації: визначення азимута об’єкта, визначення напряму за азимутом тощо. Тому раджу ознайомитися з нею, аби вивчити чи пригадати основи.

Suunto A-30: стрілка та безель - secretsquirrel.com.ua

Магнітна стрілка Suunto A-30 виконана в традиційних червоно-чорних кольорах. Стрілка фіксується до осі підшипником, а сама вісь виконана поєднанням високоякісного металу та коштовного каміння. Ці матеріали зменшують силу тертя між поверхнями й мінімізують вплив на покази навігаційного приладу. Також завдячуючи їм стрілка швидше реагує на зміну положення.

На відміну від Suunto A-10, дана модель вже має люмінісцентне позначення північного напрямку стрілки, безеля, та лінії напрямку. Це дві білі точки безпосередньо під стрілкою, та ще одна на прозорій платформі компаса. Відповідно Suunto A-30 можна використовувати для навігації в умовах обмеженого освітлення та вночі. Це, певно, й стало однією з причин його поширення серед військових й подальше присвоєння йому інвентарного номера НАТО – NSN: 6605-58-001-4614.

Безель компаса діаметром 4,5 сантиметра має білий люмінесцентний фон, що дозволяє чітко розрізняти позначки азимута як в день, так і вночі. Риски азимутів нанесені з кроком у 2 градуси, а сам виробник заявляє про точність показів в межах 2,5°.

Suunto A-30: платформа, мірні шкали - secretsquirrel.com.ua

Платформа Suunto A-30 виконана з прозорого пластику та обладнана двома мірними шкалами для масштабів 1:25 000 км та 1:50 000 км, разом з дюймовою та сантиметровою лінійками. Схожі шкали були доступні й на Suunto A-10, проте тут окрім них присутня ще й лінза діаметром 3 сантиметри. З її допомогою ви можете збільшувати дрібні деталі мап та планів. За потреби вона може слугувати й додатковим способом розведення багаття на випадок аварійних чи надзвичайних ситуацій.

Над лінзою на фото вище також можна бачити два отвори в платформі компаса, що мають круглу та трикутну форму. Вони передбачені для нанесення спеціальних позначень на мапи та плани при плануванні маршрутів.

Suunto A-30: кріплення мотузка - secretsquirrel.com.ua

На протилежному боці платформи Suunto A-30 також присутня спеціальна вигнута секція для фіксації пластикової застібки. Одним боком вона кріпиться до платформи компаса, другим – до шийного шнурка з комплекту. Ця застібка дозволяє транспортувати компас на шиї й швидко знімати його для перенесення компаса на мапу, коли вам необхідно звіритися з показами азимута, виміряти відстань чи завізувати орієнтири на місцевості.

Загалом, Suunto A-30 – це добре збалансований набір можливостей для освоєння та здійснення навігації. Він не настільки простий як Suunto A-10, може використовуватися в денний та нічний час, проте й не настільки складний як Suunto MC-2. Тому я б вважав його гарною “золотою серединою” серед планшетних компасів Suunto та конкурентних виробників.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *