Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 4)

У третій частині нашого огляду NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) я розказував за альтернативний спосіб складання цього джгута. А в цій частині зупинимося на тому, як його застосовувати на практиці.

Перш ніж висвітлювати покроковий алгоритм застосування джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) з альтернативного методу складання, повторю про деякі його особливості. У попередній статті я вже зосереджував увагу на тому, що цей спосіб складання дозволяє повністю блокувати доступ пилу, бруду, піску, води і снігу до липучки джгута, подовжуючи тим самим терміни її служби, і також надійність фіксації.

Ще одна особливість криється у тому, що такий спосіб складання повністю уніфікує застосування джгута як для верхніх, так і нижніх кінцівок. Тобто для обох випадків використовується так звана одноручна конфігурація, при якій ходовий кінець джгута пропускається лише крізь одну з щілин пряжки для регулювання.

Якщо вас бентежить даний момент, то маю вас запевнити, що одноручна конфігурація вельми ефективно зарекомендувала себе при джгутуванні як верхніх, так і нижніх кінцівок. З цієї причини при створенні NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) сьомого покоління (Gen 7) виробник навіть відмовився від другої щілини у пряжці цілком. Особливостям NAR C-A-T Gen 7 ми ще присвятимо окрему статтю, а поки повернімося до практичного застосування альтернативного способу складання.

Отож, як для верхніх, так і для нижніх кінцівок, джгут в альтернативному способі складання використовується уніфікованим чином, тож немає потреби запам’ятовувати два алгоритми його застосування, що лише спрощує засвоєння. З тієї ж причини транспортується і виймається він одноманітно — зачепами донизу, що дозволяє визначати правильність його розміщення на тілі не лише візуально, а й тактильно. Вельми зручно в умовах обмеженої видимості.

Застосування Combat Application Tourniquet (альтернативний метод)

Важливо!

Ознайомтеся з інструкцією з застосування даного продукту. Неправильне використання може викликати серйозні ушкодження і втрату кінцівок! Застосування будь-якого джгута — це останній засіб, який має використовуватися тільки тоді, коли не має інших можливостей зупинити кровотечу, а ситуація загрожує життю.

Для застосування NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) з альтернативного способу складання при ушкодженні верхніх та нижніх кінцівок необхідно виконати наступні маніпуляції. Я проілюструю їх на прикладі руки, але на нозі все буде відбуватися аналогічно. Задля кращої наочності фото матеріалів у ході демонстрації мені доведеться підвести умовно ушкоджену руку, що суперечить дійсності у випадку поранення, проте дасть вам змогу бачити що відбувається на кожному кроці алгоритму.

Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 4) - secretsquirrel.com.ua
  • Вийміть джгут NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) і розкладіть петлю так, щоб ваш великий палець знаходився на ходовому кінці джгута (Red Tip, помічений червоним кольором), а платформа була розташована зачепами донизу. Ворот, відповідно має знаходитися вище вашої руки.
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 4) - secretsquirrel.com.ua
  • Просуньте ушкоджену кінцівку крізь петлю NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T), і підніміть його до верхньої третини кінцівки.
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 4) - secretsquirrel.com.ua
  • Вхватіться за ходовий кінець джгута, який помічений червоним кольором, звільняючи його тим самим з-під зачепів.
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 4) - secretsquirrel.com.ua
  • Різким і сильним ривком потягніть ходовий кінець джгута на себе. Платформа з воротом і зачепами при цьому зробить один повний оберт довкола вашої кінцівки. Чим сильнішим буде ваш ривок — ти швидше і простіше джгут провернеться. Не хвилюйтеся, навіть якщо ви лежатимете на землі це провертання все одно відбудеться.

Ривок ходового кінця джгута і провертання платформи з воротом довкола кінцівки — це характерна особливість використання такого методу складання джгута. Вельми раджу опанувати і випробувати їх ще до того, як джгут буде використовуватися «в полі».

Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 4) - secretsquirrel.com.ua
  • Після ривка і обертання платформи довкола кінцівки, виберіть всю вільну довжину стропи, щільно затягуючи петлю NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) довкола кінцівки, і приклейте липучку по всьому діаметру довкола кінцівки, не перетинаючи при цьому зачепи для ворота. Зверніть увагу, що після цього платформа і ворот займуть відведене їм місце на внутрішній поверхні кінцівки, де нижча ймовірність послаблення джгута через ушкодження та чіпляння об предмети оточення.
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 4) - secretsquirrel.com.ua
  • Вхватіться за ворот джгута і обертайте його до тих пір, доки кровотечу не буде зупинено, а периферійний пульс не буде блоковано.
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 4) - secretsquirrel.com.ua
  • Розмістіть ворот всередині зачепів, фіксуючи його положення. Перевірте кровотечу і периферичний пульс на кінцівці. Якщо кровотеча не зупинилася — зробіть ще кілька обертів вороту, або розмістіть додатковий джгут вище першого. Проведіть повторну оцінку кровотечі.
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 4) - secretsquirrel.com.ua
  • Закріпіть стропу поверх ворота, всередині зачепів і протягніть ходовий кінець джгута навколо кінцівки ще раз.
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 4) - secretsquirrel.com.ua
  • Закріпіть ворот і стропу джгута за допомогою липучки для фіксації часу. Підготуйте потерпілого до транспортування і повторно оцініть кровотечу. Зафіксуйте час накладення джгута при можливості.

Після зупинки кровотечі за допомогою NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) переходьте до накладання гемостатичного агенту (наприклад Quikclot Combat Gauze Z-Fold) або компресійної пов’язки (наприклад FirstCare Emergency Bandage). Після успішного накладання джгут можна послабити і пересвідчитися у блокуванні критичної кровотечі. Не тримайте джгут на кінцівці довше ніж це необхідно, що дозволить уникнути пошкоджень м’яких тканин та нервів.

Як ви можете бачити, альтернативний спосіб складання додає і без того надійному NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) кілька позитивних моментів, як от захист липучки від забруднення і забивання снігом, уніфікований спосіб застосування для верхніх і нижніх кінцівок, і правильне, а головне безпечніше, позиціонування платформи і вороту після застосування.

Після відвідування курсу RC TacMed «TCCC і стрілецька підготовка», на якому я, власне, і дізнався про цей спосіб складання і застосування джгута, всі свої NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) я пересклав саме цим способом. Тепер лишається відпрацювати до автоматизму його застосування на руках і ногах в положеннях стоячи, сидячи і лежачи бажано з заплющенними очима.

Джгут NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T), представлений в огляді, можна придбати у наших друзів в магазинах tacticalgear.ua та paramedic.ua.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: