Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 1)

Combat Application Tourniquet (C-A-T) від North American Rescue (NAR) — високоефективний джгут, здатний зупиняти критичні кровотечі за лічені секунди. Така ефективність досягається кількома конструктивними особливостями, які ми й опишемо в даному огляді.

Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 1) - secretsquirrel.com.ua

Виробник заявляє про наступні особливості даного пристрою:

 • Дозволяє швидко зупиняти критичні кровотечі, інтенсивність яких загрожує життю.
 • Успішне застосування навіть однією рукою.
 • Спроєктований для використання у будь-яких погодних умовах.
 • Розміри (см. у складеному стані): 17 х 6 х 4 (довжина\ширина\глибина). Загальна довжина ~ 95 см.
 • Вага (г.): 77.
 • Доступні кольори: Black, Blue, Orange.

Крім цього, також згадується і ряд «маркетингових» переваг типу:

 • 100% ефективність у блокуванні кровотеч з верхніх та нижніх кінцівок, доведена Інститутом хірургічних досліджень Армії США.
 • Лауреат нагороди «10 великих винаходів» Армії США.
 • Офіційний контрактний джгут Армії США.
 • Використовується конвенційними військовими силами, та силами спеціальних операцій.
 • Захищений патентами США № 7,842,067 і 7,892,253.

Джгут дійсно використовується військовими, силами правопорядку та спеціалістами з порятунку не лише США, а і далеко за його межами, а за свої робочі характеристики отримав вельми позитивну репутацію. Тож нумо знайомитися з ним детальніше.

Конструктивні особливості Combat Application Tourniquet

Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 1) - secretsquirrel.com.ua

NAR C-A-T складається з невеликої пластикової платформи, до якої прикріплені зачепи для фіксації ворота, і широкої пустотілої стропи з липучкою, всередині якої по всій довжині пропущена вужча стропа, що теж пропущена через отвір у вороті. З одного боку NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) поряд із платформою з зачепами і воротом розташована також пластикова пряжка з двома прорізами, крізь яку пропускається інший край джгута, позначений червоним кольором.

Липучка, яка використовується на C-A-T відрізняється від традиційної тим, що по всій довжині джгута у липучці присутні як «гачечки» так і «петлі», що дозволяє джгуту надійно фіксуватися самому до себе, незалежно від сторони і діаметру, якого йому було надано.

Максимальна фіксація досягається також не тільки використанням липучки, а й за допомогою пластикової пряжки з двома щілинами, крізь яку пропускається ходовий кінець джгута. В залежності від вибраної конфігурації (одноручна чи дворучна, про що ми поговоримо дещо пізніше) це може бути фіксація як з самоблокуванням, так і без.

Не дивлячись на відносну складність конструкції, принцип роботи джгута вельми простий, і нагадує традиційну закрутку, яка використовується при кровотечах. Після регулювання джгута по діаметру, і його блокування за допомогою липучки і пряжки з двома щілинами, в дію приводиться внутрішня стропа, діаметр якої зменшується при обертанні ворота. Після того як стягування внутрішньої стропи зупиняє кровотечу, положення вороту фіксується з допомогою зачепів. Зачепи додатково оснащені невеликим відрізом липучки білого кольору з поміткою «TIME», на якій є можливість залишити позначку із часом накладання джгута. Окрім зачепів, ворот також можна зафіксувати залишком довжини самого джгута.

Така конструкція має ряд переваг у порівнянні із традиційним гумовим джгутом:

 • Можливість самостійного накладення джгута навіть з використанням однієї руки, що вельми проблематично при використанні традиційного гумового джгута.
 • Гума чутлива до холоду, в той час як матеріали NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) допускають його ефективне застосування навіть при низьких температурах
 • Пряжка з двома отворами надійно блокує вибраний діаметр джгута навіть якщо липучка пошкоджена чи забита піском, снігом тощо.
 • NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) можна накладати безпосередньо на шкіру без підстилаючої матерії, оскільки ширша стропа виконую її функції.
 • При використанні гумових джгутів під них рекомендують вставляти папірці з помітками про час накладання. папір легко мокне, рветься і брудниться, через що цей спосіб не дуже зручний. У C-A-T місце під фіксацію часу закладене конструктивно.
 • NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) дозволяє надавати дозовану компресію як при накладанні джгута, так і при його послабленні, що спрощує подальший перехід з джгута на компресійну пов’язку у випадку необхідності.

Підготовка до застосування Combat Application Tourniquet

З виробництва Combat Application Tourniquet постачається у так званій «одноручній конфігурації«. У випадку якщо ви вже спробували застосовувати джгут і хочете повернути його у вихідне положення, просто повторіть кроки описані нижче.

Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 1) - secretsquirrel.com.ua
 • Пропустіть близько 15 см. стропи через щілину у пряжці, яка знаходиться ближче до платформи.
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 1) - secretsquirrel.com.ua
 • Проклейте ходовий кінець (помічений червоним кольором) назад до липучки
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 1) - secretsquirrel.com.ua
 • Довжину кільця, яка залишилася, складіть зигзагами та проклейте саму до себе. 
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 1) - secretsquirrel.com.ua
 • За допомогою липучки на ходовому кінці (помічений червоним) зафіксуйте джгут у складеному стані.
Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 1) - secretsquirrel.com.ua

В такому вигляді джгут можна вкласти в аптечку, або у спеціалізований підсумок. На фото нижче зображений C-A-T всередині підсумка Condor Flashlight Pouch.

Огляд джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) (частина 1) - secretsquirrel.com.ua

У цій публікації ми ознайомилися з конструктивними особливостями NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) і підготували його до застосування. У наступних статтях ми навчимося використовувати його для зупинки кровотеч з верхніх та нижніх кінцівок, а також розглянемо альтернативний спосіб складання.

Джгут NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T), представлений в огляді, можна придбати у наших друзів в магазинах tacticalgear.ua та paramedic.ua.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: