Velmet Armor 4 – типова представниця сучасних сталевих бронеплит, з якими познайомлю вас сьогодні.
В публікації про матеріали бронезахисту я коротко висвітлював основні сучасні матеріали, їх переваги та недоліки. І було б доречно продемонструвати їх на кількох конкретних прикладах. Починати пропоную з найрозповсюдженішого матеріалу – сталі. Й знайомитися з нею ми будемо на прикладі бронеплити Velmet Armor 4, що має наступні характеристики.
- Захист згідно ДСТУ 8782:2018: 4 клас.
- Зовнішній антирикошетний шар.
- Внутрішній демпферний шар.
- Основний матеріал: сталь.
- Розміри (см): 25 x 30 х 2,4 (ширина\висота\глибина).
- Вага (кг): 3,18.
Далі в огляді представлена бронеплита Velmet Armor 4 в єдиному доступному на даний час варіанті кольору.

Спереду вся поверхня бронеплити, яка має розміри 25 x 30 сантиметрів (ширина\висота), вкрита шаром повсті товщиною 1 сантиметр. Присутність цього матеріалу дозволяє подолати один з суттєвих недоліків сталевих бронеплит – рикошет дрібних часточок боєприпасів від сталевої плити в момент потрапляння кулі. Повсть має щільну волокнисту структуру та заплутує фрагменти куль. Повсть на основі шерсті погано горить, тому не пропалюється навіть якщо деформація розжарює фрагменти з м’яких кулевих сплавів (латуні, міді тощо) в момент потрапляння кулі в поверхню бронеплити.
Відповідно, у випадку Velmet Armor 4 можна не перейматися, що фрагментарні часточки уразять шию, підборіддя чи обличчя в момент рикошету від зовнішньої поверхні бронеплит.
Також на фото вище можна бачити, що верхні кути бронеплити зрізані приблизно під кутом 45 градусів. Відповідно за формою ця плита відповідає профілю Shooter’s Cut й буде комфортною для застосування довгоствольної зброї, зокрема вкладання її прикладів в плече під час ведення вогню.

Ззаду на Velmet Armor 4 знаходиться ще один захисний шар, цього разу демпферний. Виконаний він зі спіненого матеріалу високої щільності товщиною 8 міліметрів, й покликаний розподіляти кінетичну енергію боєприпасу на більшу площу, зменшуючи тим самим глибину деформації сталі та знижуючи заброньовий вплив ураження.

Збоку, на зрізаному куті довжиною 8 сантиметрів добре видно тришарову структуру бронеплит Velmet Armor 4, що складається з антирикошетного зовнішнього шару товщиною 1 сантиметр, шару балістичної сталі товщиною 0,6 сантиметра, і демпферного шару товщиною 0,8 сантиметра. Разом ці три шари забезпечують захисні властивості, що відповідають 4 класу ДСТУ 8782:2018. Виробник запевняє, що ці плити здатні витримувати потрапляння наступних боєприпасів:
- 5,45 х 39 7Н10 (ПП) на швидкості 910 +/- 15) м/с з відстані 10 м.
- 7,62 х 54 57-Н-323С (ЛПС) на швидкості 850 +/- 15 м/с з відстані 10 м.
Відповідний протокол випробувань, що підтверджує тривкість бронеплит до згаданих типів куль АК-74м та СВД доступний на сайті виробника.

Бронеплити Velmet Armor 4 мають вигин в горизонтальній площині, що можна бачити на фото вище. Приклавши дві плити внутрішніми поверхнями, можна чітко бачити, що отвір присутній лише звершу й знизу, й при цьому краї плит щільно змикаються з боків. Цей вигин надає бронеплитам більш анатомічної форми, й дозволяє щільніше притискати їх до грудної клітини, повторюючи її природні контури.

Бронеплити Velmet Armor 4 можуть суміщатися з різноманітними засобами бронезахисту, зокрема бронежилетами типу Б, чохли яких оснащені кишенями як для жорстких плит, так і м’якого балістичного захисту, а також полегшеними бронежилетами типу В або “плитоносками”. Оскільки бронеплити оснащені внутрішніми демпферами для зниження заброньового впливу їх можна використовувати як самостійні плити типу Stand Alone (SA). На фото вище розміщення плити демонструється на прикладі заднього чохла для бронеплит Spiritus Systems LV119 Rear Overt Plate Bag.
Загалом, захисні властивості Velmet Armor 4 відповідають вимогам сучасного бою, проте вагові показники через використання сталі можуть задовольнити не всі категорії користувачів. Зокрема ці плити з практично необмеженим терміном придатності підійдуть для статичних сценаріїв застосування: забезпечення контрольно-пропускного режиму на блокпостах, тривалого перебування на фіксованих укріплених позиціях, пересування технікою з малоймовірним спішуванням тощо. Для динамічних сценаріїв, що передбачають високу мобільність та підвищені рівні фізичних навантажень, все-таки радив би звернути увагу на легші аналоги з технологічніших матеріалів (кераміки, НВМПЕ).





Залишити відповідь